Elektrinės formulės varžybos, Italija 2016

VGTU FS Electric

Šį savaitgalį vyksta studentų formulės varžybos Italijoje. Tokios varžybos vasarą vyksta gana dažnai (kitą savaitgalį – Vengrijoje), bet šis kartas ypatingas tuo, kad, pirmą kartą, dalyvauja ir lietuviai – VGTU FS. Nepraleidau progos prisijungti ir aš. Už šią galimybę labai dėkoju Komandai, kuri mane draugiškai priėmė į kompaniją ir netgi pavežėjo (kelis šimtus km) iki ir iš oro uosto.

Jei trumpai, tai renginys, kuriame savo pasiekimus išsimatuoja įvairių pasaulio techninių universitetų studentų komandos. Pasirodo, tokių studentų komandų yra tūkstančiai visame pasaulyje, nuo JAV iki Japonijos. Tai studentams labai gera proga įgyti realios patirties dalyvaujant sudėtingame daugiamečiame projekte, į kurį įtraukiami įvairių sričių būsimi ir esami specialistai: mechanikos ir elektronikos inžinieriai, programuotojai, vadybininkai, viešųjų ryšių specialistai: idealiu atveju komandos pritraukia finansavimą iš įvairių įmonių (mainais į reklamą ant bolido). Mūsų įmonė tiekė ličio akumuliatorius, su kuriais jau greitai važiuos VGTU bolidas (kol kas dalyvavo tik “popierinėje” varžybų dalyje). Trumpas varžybų pristatymas:

Šios formulės yra mažesnės už F1, bet ir toli gražu ne žaislinės. Tai yra tarpinis variantas tarp kartingo ir F1.

Renginys gana senas: pirmosios varžybos įvyko JAV, 1981 metais. Žinoma, tik vidaus degimo varikliai. Buvo pastebėta, kad studentų įsitraukimas milžiniškas, o mokslų rezultatai labai geri, todėl tokios varžybos greitai išplito.

2013 metais pirmą kartą varžybose sudalyvavo elektrinė formulė. Niekas nesitikėjo, kokie žvėrys pateks į trasą, todėl jau kitais metais galingumas buvo apribotas iki 80kW (matuojama ant baterijos). Šiuo metu studentiškos elektrinė formulės laikomas rekordas – 1.5 sek. iki 100km/h. Varžybų lyderiai – Estai.

Prabėgau ir pabendravau su ~ 40 komandų. Iš viso buvo registruotų per 120, o elektrinių – per 40. Neturėjau laiko pažiūrėti pačių varžybų, mačiau tik kelis bėgėjimosi bandymus. Vienas lėtesnių:

Apibendrinant, jei dar būčiau studentas… Idealesnės veiklos neįsivaizduoju. Labai palaikau VGTU iniciatyvą (benzininį modelį taip pat labai lėtai konstruoja KTU ir VIKO), bet tuo pačiu gaila, kad tai yra menkai viešinama ir neatsiranda besidominčių studentų.

 

3 Comments
  1. avatar
  2. Profile photo of Šarūnas

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *