Home Forums Bendras Įkroviklio jungties standartizacija tarp mūsų

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #9340
    Karolis
    Participant

    Sveiki, gal norėtumėt standartizuotis tarpusavyje? Kalbu apie įkroviklio jungtį dviratyje. Kai važinėjom keliese yra tiesiog malonu ir patogu turėti tą pačią įkrovimo jungtį. Kaip tik dabar darau naują dėžę ir priėjau ties tuo klausimu. Pvz. naudot 30A Andersono jungteles. Šį sezoną tikrai tai gelbėjo, kai 5-iese turėjom tas jungteles. Vienas dalykas, kad kartais įkroviklio neturi arba nepasiėmei išvažiavęs, kitas reikalas, kad kai kurių įkrovikliai yra kur kas spartesni nei paties turimas. Grupelėje tik nebuvom priėmę vienodo kontaktų išdėstymo, todėl retkarčiais tekdavo jas kitaip sudėliot, kad tiktų įsikraut. Kadangi aš dėliosiu iš naujo, tai man jokio skirtumo kaip dėt, aš galėčiau jau prisitaikyt kas jau yra pasidaręs tokią jungtį vardan to, kad nereiktų jiems keisti (Rytis, Aleksandras). Įtampa yra žinoma atskiras klausimas. Būtų gerai modifikacija, kuri leistų tuo pačiu naudot 4 arba 2 jungteles. T.y. jei pas tave yra sudvigubintos 4 jungtelės, galėtum krautis iš įkroviklio, kuris turi tik 2 jungteles po vieną kiekvienam kontaktui (nedvigubintą). Žinoma spalvinis kodas irgi būtų gerai, kalbu apie tai kad + raudona, – juoda. Ką ponai manot?

    • This topic was modified 9 years, 3 months ago by Karolis. Reason: ,
    #9342
    Canis
    Participant

    Gal tokį naudot https://www.varle.lt/ivairus-kabeliai-adapteriai/gembird-kompiuterio-maitinimo-kabelis-vde-euroiec–177716.html
    Kompiuterinio laužo pilna, maitinimo blokai, monitoriai ir t.t. turi sočiai tų jungčių.

    #9343
    Karolis
    Participant

    Atmesčiau, jos nelaiko normalios srovės. Visi esame tą etapą su tokiais laidais praėję.

    • This reply was modified 9 years, 3 months ago by Karolis.
    #9345
    Rytis
    Participant

    Musu galinguju ir kompaktisku pakroveju parka siuo metu sudaro tokie modeliukai: 14A@72V, 16A@72V, 28A@66V, 35A@72V. 30A Anderson jungteles pasirinkom del mazo gabarito ir sroves laikymo (beja Lemona ju turi vietoje ir nereikia uzsakineti). 28A gerai laiko viengubos jungteles, o planuojantiem iki 40A rekomenduociau sudvigubintas.

    #9346
    Oldschooler
    Participant

    Aš pasirinkau XT90, nors ir “Anderson” geros jungtys, tik kad tada, kai dariau komutacijas, jų nebuvo. Dabar reikės susimontuot perėjimą XT90 > “Anderson” kad kada progai pasitaikius, galėčiau…
    >>”Rytis”
    Kokie kur galai? “M” ar “F” akumo pusėj?
    Aš darau dažniausiai pg. seną elektrikų principą- “mamka dajot”, t.y. “F” ten, iš kur ateina srovė :)

    Anderson patogios:

    #9347
    Rytis
    Participant

    Musu “standartas” atrodo taip ( raudona +, juoda – ) :

    Vienguba 30A anderson, ikroviklio(ne laido) arba dviracio dalis:
    http://i281.photobucket.com/albums/kk238/dexter_lt/e-bike/DSC_0266.jpg

    Sudvigubinta 30A Anderson, dviracio dalis:
    http://i281.photobucket.com/albums/kk238/dexter_lt/e-bike/DSC_0071.jpg

    #9480
    Šarūnas
    Keymaster

    Ryti, matosi kad nelabai IP67 pas tave :))

    Kiek pats bandžiausi, tai labiausiai patiko XT60 ir XT90. Vietinėse RC parduotuvėse galima nusipirkti net be užsakymo.

    Jei rimtai standartizuotis, būtų geriau su papildomais keliais plonais kontaktais signalams perduoti. Yra dabar labai smagių ir nebrangių serverinių maitblokių po 2-3kW (pvz. eltek flatpack2, efektyvumas 96.5%). Bet dalis jų valdomi tik per CAN… Bet va čia tai būtų gera mintis: padaryti mažą plokštelę su mikrovaldikliu ir CAN interfeisu. Išsidalinam tas plokšteles, jose presetinam norimą įtampą ir srovę… Ir visi naudojam tuos flatpackus.
    Kaip mintis? Projektukas atrodo gana paprastas.

    #9483
    Rytis
    Participant

    Jo, su IP67 mano dviratyje reikalai prastoki (cia toks laikinas variantas :) , kuris naudojamas jau 3metus) :)

    Pasiulymas idomus, nes visi maitblokiai butu vienodi ir tiktu visoms dviraciu itampoms. Pereit prie tokio standarto reiketu nemazai laiko/pinigu isleisti. Ateinanti sezona, etatiniu vazinetoju gauja tures bent 10 savadarbiu ikrovikliu 66-72V.
    Idomu butu suzinoti nuomone apie standartizavima ne etatiniu vazinetoju ?

    #9486
    Oldschooler
    Participant

    …”Idomu butu suzinoti nuomone apie standartizavima ne etatiniu vazinetoju ?”

    “…bent 10 savadarbiu ikrovikliu 66-72V.”…
    UŽ standartizavimą.

    O gal kas pagamintų man įkroviklį 60V LIFePo (72V be apkrovimo), kokių 4-5 A ? Noriu gero, tai mokėsiu brangiai :)

    #9487
    spicasss
    Participant

    jo as uz standartizavima, naudoju tas pacias anderson jungteles 72v 14a. ateityje kelsiu ytampa iki kokiu 28a

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.