Home Forums Bendras Šalmas E dviratininkui

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)
 • #11903

  Atvėsus orams visu aštrumu iškilo galvos apdangalo klausimas. Kepurę sunku suderinti su akiniais. Greičiau pavažiavus akinius prispaudžia prie veido, aprasoja…. Be akiniu, kol buvo šilčiau iš vis košmaras su vabzdžiais. Uždaro, endūro tipo šalmus atmečiau, kad netektu policijos erzinti, mano aparatas ne toks galingas, greičiai ne tokie jau ir dideli vid. 25-35 km/h. Dviratiniai užknisa savo skylėmis lyjant, nors ventiliacija būtina, pamynus garas turi kažkur išeiti. Kokia patirtis tarp forumiečių su šiais reikalais?

  #11904

  Tokio dviratinio ieškokis ir normalių akinių

  arba tokio pusšalmio principo bet motorolerinio su stiklu.

  #11905

  Atrodo tai riedutininko “kevalas”, neina įžiūrėti nuotraukoje ar yra skylės viršugalvyje. Pareigūnui tikra mįslė toks šalmas :) Keistas dviratis, apranga, kuo daugiau klausimų kyla tuo mažesnė tikimybė, kad stabdys… Linkstu prie atvirojo šalmo tipo su stiklu iki pusės, būtinas platus matymo laukas, ventiliacija, būtu gerai, kad ausys būtu atviros, kai gatvėje esi potenciali auka visos juslės turi gerai veikti. Užknisa rengimosi ritualas: apranga, liemenė, pirštinės, akiniai….. Stiklas ant šalmo būtu gerai, kiek mažiau ekipuotės.

  #11907

  Dėl atvirų ausų kiek teko domėtis, tai nėra pusšalmio su apsauginiu stiklu ir neuždengtom ausim.
  http://www.vegaauto.com/image/cache/data/RIDGE/SINGLE%20COLOR/BLACK/VEGA-HELMET-RIDGE-BLACK1-240×240.jpg
  Iš padoresnių eina tas kevalas, tada pusšalmis, ir tada normalus šalmas su apsaugota priekine veido dalim, apvalus arba kaip tu vadini enduro su aerodinaminiu barzdos atsikišimu.

  • This reply was modified 3 years, 12 months ago by  sopkis.
  • This reply was modified 3 years, 12 months ago by  sopkis.
  #11910

  Tavo variantą atmečiau dėl skylių, vasarai geras daiktas, tik ne vėsesniu metu. Šalmas tavo pateiktoje nuotraukoje turi pilną veido apsaugos stiklą, pamynus turėtu užrasoti, nieko nematysi. Geriau iki pusės. Dėl enduro teisingai, uždarą dar seniau vadindavome “skafandru”, šie variantai jūsų sunkiesiems aparatams lyg ir būtini būtu….

  #11911

  Aš naudoju šaltuoju sezonu tą patį bmx šalmą (toks pats kaip matosi foto su dviračiu, viršuje yra kelios nedidelės skylės, mažiau nei pas dviratinį), tačiau po apačia, dar prieš velkantis striukę užsimaunu pošalmį (matosi tik akys). Pirkau čia AIC. Naudoju paprastus saulės akinius, tik žiemą įsidedu baltus ar gelsvus stikliukus, nes saulės gana mažai. Sustojus nuo kvėpavimo stiklelis aprasoja, pradėjus važiuoti labai greitai vėl nudžiūna.

  Dėl pošalmio prie sankryžų labai stebi kiti vairuotojai ar praeiviai :D

  #11912

  Pošalmis gerai. Atviros ausys dažnai yra choperistų šalmuose pvz: http://motoapranga.com/lt/atviras-motosalmas/622-chopper-braincap.html
  Tik vaizdialis su tokiu “šiūpeliu” ne koks, su baklava turėtu įspūdingai atrodyti, pats tas norintiems išsiskirti iš minios. Langai ne visiems vienodai rasoja, priklauso kiek kojelėm dirbi, koks minėjo svoris, ar vakarykščiai nepadauginęs buvai. Man tai priešinis vėjas spūstelėjus akinius nustūmė arti veido, taip užrasojo, kad teko imt šalin….

  #11913
  #11914

  Veiderio šalmo iš Star Wars betrūksta :)

  #11915

  Kažkaip aš nebesuprantu ko tu ieškai. Pradžioje lyg ir sakai kad dėl saugumo, bet po to pavyzdžius rodai šalmo imitacijų. Pats gi supranti kad toks šalmas kokį rodei normaliai neapsaugos, šalmas skirtas išvengti galvos traumų, o tavo parodytas nei kaktos normaliai dengia, nei galvos galinę dalį saugo.

  #11916

  Konkrečiai, tai sunku suderinti reikalavimus e dviračiui… tad ir klausinėju jūsų nuomonės. Saugumo, kaip tik labai ir neakcentavau, pas mane kilovato galia nesiekia, o linksmint žmonių su uždaro tipo britvininkų šalmu nenoriu. Paskutinis variantas: atviro tipo rutulio formos šalmas su šviesiu stiklelių iki pusės veido, būtinos ventiliacinės angos, išiimamas plaunamas vidus ir su “karūna” išgręžti 5 cm diametro skyles prie ausų. Šalmas labai jau intymus dalykas, internete griebti negalima, reikia matuoti, įvertinti “tobulinimo” galimybes, tad kai busiu kokiame didmiestyje aplankysiu moto parduotuvę. Dėkui vyrai už patarimus.

  #11917
  #11918

  Su tuo tai mergu neatsigintum, dazna prieitu lupas pamalevot :D

  #11920

  Ir ant kalėdinės eglutės pakabint tiktu, neatskirtum nuo žaisliuko.

  Kas policija nestabdytu tiktu šis http://www.masei-helmets.com/product/masei-matt-black-skull-489-motorcycle-chopper-dot-helmet-for-harley-davidson-biker

  #12079

  Kinai jau išmetė elektriniams baikams skirtų šalmų. Daugelis tikrai “sunfiguruoti” tinkamai. Kinietiškos puodynės, vienas iš jų.
  http://www.banggood.com/Male-and-Female-Motorcycle-UV-Matt-Black-L-Helmet-For-GSB-9-p-943068.html

  #15630

  Žinau kad sena tema, bet jei dar pasitaikys užklydėlų gal bus naudinga info:

  Slidinko šalmas pasirodo idealus žiemai.
  Saugumo klausimu: Kiek gūglinau panašu kad dviratiniai ir slidinėjimo šalmai praeina tuos pačius testus, ir vienintelis skirtumas tas, kad slidinėjimo šalmas pakartotinai testuojamas šlapias ir šaltas, o dviratininko įkaitęs iki 50C’
  Šveicarijoj E-Dviračių parduotuvėse apie 80proc asortimento – slidinėjimo šalmai.
  Ta proga nusprendžiau ir aš išbandyti tokį.

  Šią visą žiemą atvažinėjau į darbą, galiu tik tiek pasakyt – pasaka. Prie -17C sandariai uždarius stiklą dar visai nešalta. Ausys ir stiklas pavasarį nusiima, jei geresnės kokybės šalmas – turi mechaniškai uždaromą/atidaromą ventiliaciją.
  Vienas minusas: Jei rimtas daiktas – nepigus

  #15631

  Aš irgi ties slidininko šalmu apsistojau. Paėmiau paprastą TREPASS http://pigu.lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/sportas/ziemos-sportas/salmai/salmas-trespass-skyhigh?id=812411. Antras sezonas. Pataupiau ant šalmo su stiklu. Užkišu paprastą organinio 2 mm plokštę ir nelabai tesidžiaugiu. Yra sukūriavimas, kuris gairina akis. Taip tai klausos neriboja, lietus nebaisus, matomumas geras. Taigi investicija turėtu būti į gerą su stiklų priekyje daigtą, jei nemėgstate akinių su guminėmis timpomis. Vasarai turėtu būti su išimamu pamušalu, reguliuojama ventiliacija …. jei nebaido jų dydis.

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)

You must be logged in to reply to this topic.