Ličio celių pasirinkimas #4

Ankstesnės dalys:

  1. Ličio celių pasirinkimas
  2. Ličio celių pasirinkimas #2
  3. Ličio celių pasirinkimas #3

O štai ir Panasonic NCR18650B rezultatai… Jei tai galima pavadinti rezultatais, kadangi jaučiu kad kažkas nutiko stipriai blogai ir reikės testus kartoti. Gal brokuota papuolė? Turiu dar antrą celę, reiks užsiimt.
cycle life, LG vs. Panasonic

Sudėjau palyginimui LG ir Panasonic į vieną grafiką. Su Panasonic cele padariau vos 50 ciklų, kadangi nemačiau prasmės tęsti – talpa krito žiauriai staigiai. Įtampas parinkau pagal gamintojo datašytą: NCR18650B.pdf. Su srovėm, manau, irgi nebuvo persistengta: kroviau ir iškroviau 1C srove, kai gamintojas sako kad galima iškrauti iki 2C, o “normal” krovimas yra 0.5C (apie “fast” nieko nesako). Temperatūrų aukštų taip pat nebuvo, kaito tiek pat kaip LG. Tokios greitos degradacijos visiškai nesitikėjau… Belieka kaltinti pačią celę arba tiekėją, tačiau, tiek LG, tiek ir Panasonic, pirktos iš to paties tiekėjo, taigi keista. Įtampų grafikai:
dis1

Čia tik formai atvaizduoti, kompensuota pagal talpą. Nelabai keitėsi… Tik prisidėjo apie 36 mΩ varžos (20m Ω tarp 25 ir 50 ciklų).

Panasonic NCR18650B yra “3200 mAh” celė. Tame pačiame datašyte matom kad prie 1C gali atiduoti net 3.3 Ah. Mano teste pirmieji iškrovimai siekė 3.2 Ah, kas yra gan neblogai. Bent atitinka minimalią deklaruojamą talpą.
dis

Čia yra iškrovimo įtampos kreivė palyginimui. Panasonic kreivė yra tiesesnė, kas yra privalumas jei naudojamas kiniškas BMS – pagal įtampą lengviau nustatyti SOC. Na o su normaliu BMS tokio privalumo nėra, gal labiau trūkumas dėl žemesnės įtampos ir gaunamo mažesnio energijos kiekio. Kreivė gan tiksliai atitinka šiame dokumente atliktus testus, taigi anomalijų nesimato. Dar palyginimui įkrovimo “imlumas”:
ch

Kol abi celės yra naujos, Panasonic turi šiek tiek mažesnę varžą, taigi galutinė CV (Constant Voltage) fazė yra greitesnė, bet vos pastebimai. Beje, LG celės varža po 350 ciklų – 66 mΩ; Panasonic po 50 ciklų – 69 mΩ.

 

11 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.