Susisiekimo ministerija atkreipė dėmesį į el.dviračius

Šiandien visose didžiosiose žiniasklaidos priemonėse pasirodė susisiekimo ministerijos pranešimas, kuriame bandoma išaiškinti, kas yra elektrinis dviratis ir paspirtukas, o kas – nebe. Jei trumpai:

Realiai niekas nesikeičia, išlieka 25km/h ir 1kW ribos, kaip ir anksčiau. Šurmulys kilo dėl neatsakingų verslininkų Palangoje, kur leistiną greitį viršijantys “paspirtukai” yra nuomos punkte dalinami visiems norintiems. Panašu kad įmonei teks skubiai ieškoti, kas gali apriboti leistiną greitį (kas verslesni, suskubkit į pagalbą).

Na ir gana aiškiai parodyta, kas gaunasi, jei greitis ar galia viršijami: paspirtukas tampa motoroleriu. Na o tai reiškia… Ekspertizė, šviesos, sertifikatai, registracija, numeriai, techninė apžiūra, draudimas, AM ar bent jau B kategorija. Aš palaikau susisiekimo ministerijos edukacinį ėjimą, tačiau tai labai vaizdžiai parodo, kiek mūsų teisinę bazė atsilieka nuo technologijų: 30km/h nuokalnėje įsvystančiam paspirtukui – techninė apžiūra? LOL. Tuvlitoje personalas mirtų iš juoko. Na o mums tai – juokas pro ašaras…

20 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.