Home Forums Mechanika / konstrukcijos 3D spauzdintuvai

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • #15213
  agniusm
  Participant

  Įdomu pasidarė, ar kas turi ir naudoja FFF spauzdintuvus? Ar geras įrankis prototipavimui. Nesenai užsisakiau ir aš, Prusa i3 mk2 iš čekų.

  #15214
  Šarūnas
  Keymaster

  Konkrečiai šitas man nepatiko, kad su viena ašim juda ruošinys.
  Buvau nusižiūrėjęs delta tipo spausdintuvą, bet ne spausdinimui, o klijų išpilstymui. Jų spausdinimo kokybė visiškai nežavi.

  #15215
  agniusm
  Participant

  Na kaip galutinio produkto tai gal ir nezavi bet kai gali prototipa pasigaminti čia ir dabar ir nereikia ieškoti kas padarys, po to laukti ir mokėti didžiulius pinigus tai visai super. Man reikėjo porą prototjpų pagamiti, po 200 pinigų paprašė.
  Dėl šito spauzdintuvo tai taip, nepatiko ir man daug kas. Patiko tik kaina ir tai, kad nesugebėjau rasti neigiamo atsiliepimo, kad lygina spauzdinimo kokybę su 3.5+k kainuojančiu ultimaker

  #15219
  Šarūnas
  Keymaster

  Žiūrint kokie poreikiai. Šiaip jų spaudinimo kokybė gana tragiška.
  Lietuvoje 3D spausdinimas kažkodėl labai brangus, bet užsienyje galima gana nebrangiai gauti, ir žymiai pigiau. Kiek žiūrėjau, shapeways pigiausia buvo.

  #15220
  agniusm
  Participant

  Na tie shapeways gaunasi nepigiai. Bandžiau savo modelį įkelt, 150usd plius paštas. Dėl to tragiškai tai nežinau. Nėra taip jau blogai. Pas mus bibliotekoje gali spauzdinti su makerbot replicator 2. Man kokybės pakako, o palyginimuose tas replicator į galą. Aišku, sluoksniai matosi, nereikia tikėtis stebūklų, bet pasibandymui, daigto pačiupinėjimui, pridėjimui ir pasimatavimui visai liuks. Nesenai žiūrėjau klipuka kur skanavo propelerį ir spauzdino fff keliomis medžiagomis. Iš PC atspauzdintas propeleris ant katerio laikė ir neišlakstė gabalais. Aišku yra ir geresnės raiškos kitų tipų spauzdintuvų, bet triženklių sumų neturiu, o ir poreikio nėra, kiti su gera rezoliucija naudoja brangias medžiagas kaip visos dervos. Kitas dalykas, jei labai reikia, yra post processing’as. Galų gale, kam ko reikia. Manau mano poreikius pilnai tenkins, smalsu buvo sužinoti ar kas dar naudoja asmeniškai.
  P.S. Jei jau ABB naudoja robotų dalių prototipam printinti, turėtų būt visai priimtina :)
  Tiesa vakar gaminau laikiklio prototipą nemažam užsakymui. Užtrūkau gerą pusdienį pjaustydamas, virindamas ir šveisdamas, grįžau juodas kaip velnias. Visvien teko cad braižytis. Būčiau jau turėjęs spauzdintuvą, būčiau pastatęs spauzdinti, o pusdienį skyręs dukrai

  • This reply was modified 7 years, 7 months ago by agniusm.
  #15271
  PJL
  Participant

  Galima visai gera kokybe isgauti ir su fff spausdintuvais, aisku paziurejus i tai ka koks nors sla ar sls gali padaryt tai aisku atrodo tragiskai. bet nekainuoja milijonu euru. literally.

  As imciau svarbiausia geros konstrukcijos rema turinti printeri, o kitka tai jau galima ir paciam modifikuoti jei kokybe netenkina.

  #15273
  agniusm
  Participant

  Nusipirkau ta kuris anot youtubščikų spauzdina ale vienų iš aukščiausia kokybe už protu suvokiama kaina.
  Tie sls ir sla irgi ne blizgutis. Pvz metalas atrodo kaip koks išlietas, na tipo cast, o kaina oho

  #15378
  agniusm
  Participant

  Gavau spauzdintuvą. Yra bėdelių kurias dabar šalinu. pagrindinė, neadekvatus pado storis kuris sąkygoja išsilenkimą, dėl to neįmanoma atspauzdinti įdealaus pirmo sluoksnio. Nupirkau 0.05, 0.1, 0.2, 0.3mm povežlių išlyginimui.
  Iš esmės esu patenkintas. Aišku, daug kas nepatinka ir mano galva galėjo būti geriau padaryta, bet už tokią kainą nėra ko verkti. Čia keletas pavyzdžių:

  Kameros stovas.

  Raspberry pi dėžė. Padariau nuotolinį valdymą. Galima pradėti spauzdinti iš bet kur, taip pat valdyti temperatūras, greičius, etc

  Akumuliatoriaus plokštelės prototipas:

  Pirmą sluoksnį sulieja taip, jog atrodo kaip injection molded.
  Dar reikia žaisti su temperatūrom ir finetune plastikui kurį naudoju, PETG, bet įrankis žiauriai geras.
  Nesenai reikėjo padaryti prototipą laikiklio, panašiai kaip TV kuris turėtų greito uždėjimo/nuėmimo fiksaciją. Prakaito nepraliejau, neišsimurzinau, keletas pataisymų, perspauzdinimų ir galima užsakinėti dalis 200vnt gaminti :)

  #15379
  agniusm
  Participant

  Timelapse

  #15381
  Tyro
  Participant

  Mačiau video, kur žmonės šiuos pusgaminius apdoroja acetonu – taip prapuola sluoksnių perėjimai ir daiktas atrodo kaip fabrikinis. Prieš tai reikia įsitikinti ar tavo 3D “siūlas” tirpsta acetone su neilgu galiuku, nes kaip pasakojo, pigesnės medžiagos turi daugiau priedų, acetone beveik netirpsta, ir šis būdas netiks.

  Video

  Labai patrauklus dalykas, gal kada nors kreipsiuosi pas tave užsakyti kokį nors spausdinimą :) Kol kas kliūtis kad esu silpnas su 3d modeliavimu.

  • This reply was modified 7 years, 6 months ago by Tyro. Reason: Video
  #15383
  agniusm
  Participant

  Iš esmės sluoksniai man nemaišo. Čia spauzdinta 0.2 rezoliucija, galima 0.05, tai dar labiau sulygėja. Acetonas tik abs, kitiem nelabai o abs spauzdinti nesamonė kai yra nekengsmingų medžiagų su panašiom šiluminėm ir mechaninėm savybėm kaip kad petg, be to nereikia dėžės tolygios temperatūros palaikymui. Kai reikės kreipkis ;)

  #17629
  Nerijus
  Participant

  jau kažkiekliko turiu ir naudoju Anet a6 . po surinkimo teko spausdint detaliu jam patobulint :
  https://www.thingiverse.com/thing:1959208
  https://www.thingiverse.com/thing:2347849
  https://www.thingiverse.com/thing:1896013
  https://www.thingiverse.com/thing:2437554
  https://www.thingiverse.com/thing:2009565
  http://www.thingiverse.com/thing:2387420

  veikia gan triuksmingai . prieš spausdinant reikia sureguliut z aukščius dešinėj ir kairėj , nes po kurio laiko dešinė pusė būna aukščiau. Jei spausdint abs ar kitais plastikais kur reikai 100c ir daugiau reikalinga dėžė (maniškė dar šiek tiek apšiltinta, nes nešildomoj patalpoj) bei galingesnio šildymo elemento (~200W) bei maitinimo šaltinio .
  pvz https://www.aliexpress.com/item/32911083015.html – prisilipdo iš apačios prie esamo pado tik tada pajungimasne tiesiai iš plokštės , o per relę ar fet modulį .
  spausdinimo procesas : https://www.youtube.com/watch?v=drkH_qHytdE&t=1852s

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.