Home Forums Bendras Avarinis maitinimo šaltinis. Reikia patarimo

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • #1825
    Paulius
    Participant

    Reikalingas avarinis maitinimo šaltinis, kuris būtų pajėgus atiduoti min 0.35 kW/h. Jo reikia, kad dingus elektrai, siurbliai kurie varinėja karštą vandenį po radiatorius, nenustotų veikti ir man pusė namo nuo sprogstančio katilo nenugriūtų.

    Mintį audžiu nusipirkti UPS’ą kokį nors nebrangų ir tiesiog lygiagrečiai akūmų įdėti, bet prisibijau, kad gali to UPS’o pakrovėjas man jų neprikrauti.

    Tikslesni duomenys:

    Siurblių iš viso 4. Bendrai jie ima ~300 vatų. Amperų poreikis ~1.3 . Užmetu “zapasą” dar apie 50 vatų. Reikia, kad dirbtų ~10h.

    Taigi, kaip ten dėl to UPS’o, ar verta man šitaip “terliotis” ar ne?

    P.S. Pinigai iki ~800 LTL

    #3221
    cshark
    Member

    Sveiki,

    Krauti akuma reikia su jam skirtu pakroveju o ups naudoti tik kaip keitykli.

    As sau darisiu tokia pat sistema – upsas kokiu 1kw ir turiu akuma 24V 4kW :)

    O 800Lt tau tikrai neuzteks 0,35W*10val=3,5kW per para ! tokio galingumo akumo reikes.

    As patarciau geriau nusipirkti akumuliacine talpa vandeniui ant kokiu 1,5-2 tonos

    #3222
    Paulius
    Participant

    Man reikia sistemos kurią pastatei ir užmiršai :) Na Net dėmesio į ją kreipti, kad nereiktų. Todėl ir mąstau apie UPS’ą, kaip apie pilnai veikiančią bazę, kurią dar reiktų patobulinti :)

    #3223
    madcatinas
    Member

    Taigi kaip tau pasiseke, kad as esu UPS specas ir pardavejas vienam asmenyje :D

    Parasyk i PM :)

    #3224
    agniusm
    Participant

    Sveiki. Na va, prireike ir man tokios info i ta tema. dingo elektra, pecius dege ir pradejo varyt per apsaugini voztuva gara. manajai po to net sampano prireike :). as galvoju statyti upsa bet ieskau apie 30ah akumu, koki naudoti ir kur pigiau gauti. jei upsas nuo 12v reikia vieno 30ah, jei 24v, dvieju 15ah. varikliukas 80w tai 3h turetu pakakti kol ikrova sudegs. planuoju isleisti iki 300lt. naudotas upsas 35lt taigi akumui lieka 265lt AGM, DEEP CYCLE, ar koki ten geriau. dekui

    #3225
    agniusm
    Participant

    Pasirinkau tokius 2 akumuliatorius: http://www.hi-power.lt/akumuliatorius-12v18ah-p-3028.html ir naudota UPS: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/apc-back-ups-cs-325-uz-35-lt-11898278.html

    Kaip as suprantu ir mokus skaiciuoti tai man duos 432W, tai 80W cirkuliacinis siurblys turetu veikti 5 valandas ko man uzteks kad baigtu kurentis ikrova ir nebutu pirties efekto svetaineje :)

    Pataisykit jei kazka sapalioju

    #3226
    Tyro
    Participant

    Esu skaites viename news’u forume nemazai apie tai, jog UPSas maitinis ne kompiuterio maitbloki, o varikliuka, ir siam kompiuterinis upsas gali nepatikti ir net perkaitinti/sudeginti motoriuka del sinusoides formos signalo (gal tiesiog kris jo naudingumas prie tokio maitinimo). Diskusija vire del to, jog varikliukas kitaip nei PC maitblokis labiau noretu lauzytos kreives signalo, ir del to kencia kazkokie variklio parametrai. As nenoriu kazko teigti, kadangi man tuomet sitai buvo neaktualu ir gerai visko neisidemejau, bet chebra rekomendavo is lemonos imti specializuota ups’a cirkuliaciniam varikliukui butent del isduodamo signalo kreives.

    Tikiuosi jeigu nepadejau tai nors nepagadinau :)

    #3227
    agniusm
    Participant

    He, idomu, man asmeniskai skamba keistokai, bet tikriausiai ne man sprest, pavirsutiniskas elektronikoje. Kiek ziurejau schema supaprastinta tai 220VAC->14VDC ikroviklis->baterijos->AC/DC inverteris->220VAC isejimas. Kas ten gali buti sudetingo, manau tas pats kaip tie automobiliniai keitikliai i 220 buna. Galu gale gal tik keliom valandom per metus :)

    #3228
    Šarūnas
    Keymaster

    Pigūs keitikliai, taipogi ir pigūs upsai, išėjime duoda stačiakampės formos įtampą… Kas netinka indukciniams motorams (bet tinka bulgarkei), daugumai garso aparatūros. Dėl to yra brangesni “true sinewave” upsai.

    #3229
    Paulius
    Participant

    Bulgarkėse, kaip ir beveik visoje smulkioje buitinėje technikoje stovi universalūs motorai. Jiems tinka bet kas, jeigu ką :) Taigi čia jų pavyzdys nelabai tinkamas buvo :) Kelioms valandoms realaus naudojimo, visiškai vienodai motorui, kad jam nelabai tinkama ta sinusoidė (kažkaip neteisingai man čia skamba šitas žodis). Motorai, kurie stovi tuose siurbliukuose, užvalgo dafigą energijos, bet veikia. Sau skaičiavau 300W, kad laikytų. Ėmiau 480W maks galingumo upsiuką, bet apsišoviau, nes pajungus, pasirodė, kad galiu sau leisti tik ~100W apkrovą upsui realią. Motoras pradėjo nesveikai reikalauti apmerų. Na, 1,5A gal juokingai skamba, bet kai pradeda siurbti visus 3, tai jau nejuokinga. Gavosi, kad pasijungiau tik vieną siurbėlę (~50W (~0,25A) bent ant jos nusistatęs), bet valgo tai už dvi :) Na bet veikia. Dariau stres bandymus, tai nesupleškinau siurblio per tas keletą valandų (apie 3-4).

    Uch, daug parašiau, jei ką – klauskite, pasitaisysiu :D

    BTW, išleidau ~300LTL

    #3230
    Paulius
    Participant
    Quote:

    Nelaikys šitie. Galiu pagrįsti tuo, kad buvau pastatęs ŠITĄ ir laikė apie 3-4 valandas (tiksliai laiko nebuvau nuėmęs per bandymus)

    #3231
    agniusm
    Participant

    Dekui. pasiskaiciau, supratau. Dekui Pauliau uz pasiulyma, bet galvoju visgi darysiuos kaip priklauso. Is esmes man reikia tada gauti koki deep cycle pakroveja akumuliatoriu ir tada inverteri su sine wave isejimu. Yra firma gaminanti lietuvisku aparatus, bet kaina 700+ lt, manau galima pasigaminti pigiau.

    #3232
    Paulius
    Participant

    Nepamiršk, kad per akūmą pastoviai leisti dirbti yra didelė problema akūmui. Nebent, darysi relėmis, ar kažkokiu kontroleriu, kuris esant įtampai iš tinklo leis tiesiai iš rozetės į siurblį (tuo pačiu kraunant akūmą), o jai dingus, perjungs ant akūmo maitinimą :) Na, aš čia postringauju :)

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.