Home Forums Elektronika / programavimas Dviračio įjungimas

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 24 total)
 • Author
  Posts
 • #16645
  Šarūnas
  Keymaster

  Kokių būdų esat prigalvoję dviračio įjungimui? Rakteliai jau kaip ir nebe madoj, tai elektronikos temoje klausimą pradėjau.
  Agnius lyg darė su bluetooth, žinau dar atvejį su RFID apyranke. Galim ir atsargiai padiskutuoti apie slapukus…

  #16648
  Tyro
  Participant

  Aš nuo raktelio perėjau prie nuotolinio pultelio.
  http://www.icstation.com/channel-wireless-remote-control-relay-module-interlock-p-2709.html

  Pultelis ne kintamo kodo, bet atsidaręs viduj gali lituokliu nusistatyti savo kodą ir jis nesutaps su kitų turimais pulteliais.

  Vienas mygtukas pas mane įjungia degimą, ir vienas per pačio gamybos moduliuką užtrumpina visas fazes – neatstoja spynos, bet nusivaryti greitai tikrai negalės – kuo greičiau stumi dviratį tuo labiau priešinasi. O nešti tokį svorį ir dviese nebus labai malonu ką jau kalbėti apie vieną (pas mane ~55kg). Kiti du mygtukai grąžina būseną į neutralią.

  Vienintelis minusas – jam reikia +12V, tad DC/DC adapteris dirba visuomet net kai nevažiuoju.

  #16649
  Šarūnas
  Keymaster

  Na taip, 12V yra problema… Reikia neužmiršti žiemai atjungt.
  Šiaip visai įdomus sprendimas.

  Aš galvoju gal pastatyti paprastą jungiklį be raktelio, bet papildomai įdėti bluetooth v4.0 modulį. Jei įjungus neranda priporuoto telefono – neįsijungia…

  #16650
  Tyro
  Participant

  Aš irgi pagalvoju apie tokį variantą. Vienintelis minusas – negali duoti pralėkti draugui, nes turi duoti ir telefoną :) Bei dar reikia pagalvoti ir apie PAIR’ų valdymą. Pultelio pliusas – jeigu dviratis nuvažiuoja toliau nei nori ar pan gali per atstumą jį išjungti. 100-200m maždaug dar gali pasiekti atvirame plote.

  #16651
  Šarūnas
  Keymaster

  Jo, šiaip visai neblogas variantas atjungt, jei duodi pralėkt, o nuvažiuoja per toli. Su sąlyga, kad ryšys geras ir pačiam važinėjant neatsijunginės.
  Pairingui gal galima panaudoti kad ir įjungimo mygtuką… Sakykim kokia nors paspaudimų kombinacija ar pan. Bet tokiu atveju jau mikrovaldiklio reikia.

  #16652
  agniusm
  Participant

  Šarūnai, aš buvau daręs bet ne su BT:

  #16653
  Šarūnas
  Keymaster

  A, ne visai tiksliai atgaminau :)
  Su piršto skaitytuvu turbūt bėda, jei dažniausiai su pirštinėm važinėji…

  #16654
  agniusm
  Participant

  Realiom sąlygom nepatogumo nebūtų.
  Iš esmės užleidau tolimesnį vystymą nes neradau miniatiūrinio būdo maitinimui tinkančio skirtingai įtampai.

  #16661
  Buckis
  Participant

  As nuo tik Bt modulio persokau į sim808 modulį kuris turi GSM/Gps/Bt viename, atsiranda galimybė valdyti per dideli atstumą, stebėti tarkim akumuliatorių ir kitus parametrus kaip temperatūras ir etc,loginti juos į serverį arba sd, Bei geolokacija. Minusas didesni maitinimo resursai bei reikalingos žinios programavimo

  #16662
  Buckis
  Participant

  Kažkas anksčiau minėjo kad 12v dc dc žiemai reikia atjunginet kad neiskrautu akumo, gal būt ne pats geriausias būdas bet aš istaciau dc dc su funkcija kuri atjungia dc dc pasiekus akumuliatoriui kritine įtampa, kolkas viskas veikia gerai, kadangi dc dc yra modulis ir mažo našumo iš esmės didelės iškrovos nėra (apie tris mėnesius stebiu neliečiama akuma)

  #16666
  Šarūnas
  Keymaster

  O kiek srovės valgo pati atjungianti schema?

  #16669
  Buckis
  Participant

  To negaliu pasakyt, dc dc modulis yra vientisas ir uzlietas kaip ir daugumas mažų ilituojamu modulių jis veikia nuo berods 42v, dydžio mažesnis už degtukų dezute, nesu didelis elektronikos žinovas bet kažkodėl manau kad žemiau 42v jis neduoda iškrovos, arba ji maža ir didelės talpos akumuliatoriui mano atveju neturi didelės įtakos.

  #16670
  Tyro
  Participant

  Gal gali pasidalinti dc/dc modulio nuoroda?

  #16671
  Nemirtingasis
  Participant

  Bluetooth gal ir gerai bet yra trukumu, kaip minėjo kažkas – turi telefoną duoti jei prašys pavažiuoti, taip pat jei paimsi kitą telefoną tai turėsi prisijunginėti, o jei tel nusės tai sustosi :) sms modulis gerai bet nepatogu kiekvieną kartą sms siuntinėti, aš pas save įjungimui naudosiu rfid, nes manau tai vienas patogiausiu būdu įjungti, turiu lipdukų su rfid, jie ploni tai laisvai gali prilipdyti telefone iš vidaus, turiu pakabukų prie raktų ir kortelių, o el.sąnaudos teisingai viską padarius tik keletas mAh, o bendrai tai sudėsiu beveik viską, gps, gsm, wifi, gyroskopą ir kt. reikia tik pabaigti suprogramuoti…

  #16673
  Buckis
  Participant

  Tyro, nezinau ar tau tiks, as nuo jo maitinu BMS ne ka ryja mazas ir saugus nes izoliuotas, turejau kitaiska DC/DC neizoliuota tai vargsas Emus bms amzina jam atilsi.

  Perku BMS 10s 36V

  Kitiems reikalams stovi Kitas DC/DC irgi izoliuotas

  #16674
  Buckis
  Participant

  http://www.xppower.com/Portals/0/pdfs/SF_RDD08.pdf

  atsiprasau neveikia edit kazkodel ne ta linka idejau

  #16675
  Buckis
  Participant

  Nemirtingasis, pigus Bt gal ir ne kas, trukineja risys ir taip toliau, yra bt moduliu kur nereikia mikrovaldiklio, gali naudot apie 4 Pio tarkim valdyt mosfetus dingus rysiui lieka paskutinai parametrai jei parametrai nedaro restart, o davinejimas tel manau praeitis, sudetingesnis kodas-platus pasirinkimas gali datyt on/off, risti prie Imei tel, riboti greiti ir t,t normalus bt traukia daugiau nei 10m. Sms tik ekstra atveju bei spec komandoms, mano atveju skambutis paprasciau atjungimui extra. Paprasta App paburti darzelinukas sugebetu su siuolaikiniu programu pasirinkimu.

  #16676
  Tyro
  Participant

  http://www.xppower.com/Portals/0/pdfs/SF_RDD08.pdf

  atsiprasau neveikia edit kazkodel ne ta linka idejau

  Tai čia tas ar ne tas? :) Šitas atrodo OK, gal tik nevisau nepigus :) bet nėra ko stebėtis jeigu gamina ne Kinija

  #16677
  Buckis
  Participant

  Čia šitas aš viršutinį linka ne ta įdėjau, jo nėra iš pigiuju, tik jam dar kondensatorių reikia ant maitinimo grandinės, aš dar padariau papildomus isvadus 12v, nes maitina bms-pagrindiniui akumuliatoriui sufailinus neveikru niekas. Sumontavus du dc/dc 12 voltų akumuliatorių išmečiau. Galbūt žiemą prisiruosiu panaikint viena dc/dc ir pereit prie 48v sistemos pilnai (palikti mažąjį maitinti tik bms, šviesas ir kitką nuo 48v, spidometra panaikint bei greičio daviklio maitinimą išspręsti)

  #16679
  Nemirtingasis
  Participant

  Buckis, kuris čia BT modulis gali veikti kaip stand alone ? šiaip neieškojau nes nebuvo poreikio, bet ateityje gal prireiks.

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 24 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.