Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • #16204
  Lukas
  Participant

  Sveiki,
  Galima sakyti esu visai šviežias forumietis. Elektriniu transportu susidomėjau prieš kiek daugiau nei metus. Nuo to laiko knietėjo pačiam ką nors sukonstruoti. Kaip sakoma reikia pradėti nuo mažų dalykų, todėl nusprendžiau sulipdyti elektrinę riedlentę (longboard‘ą). Daryti neskubėjau na ir detalės iš užsienių žaibo greičiu neatskrenda todėl procesas užtruko apie 10 mėnesių.
  Lentą išsilenkiau iš beržo faneros, frezuotas variklio laikiklis, tekintas rato skriemulys, keletas dalių spausdinta. Battery pack‘as suvirintas savadarbiu taškinio suvirinimo aparatu. Dėžutės formuotos vakuuminiu būdu pas Agnių.
  Distancinis pagamintas išėmus plokštę iš paprasto 2.4Ghz rc pulto ir perdėjus ją į kompaktišką spausdintą dėklą. Taip pat padaryta Vesc telemetrija (greitis, nuvažiuotas atstumas, akumuliatoriaus įtampa, srovė). Ir pabaigai specifikacijos ir krūva nuotraukų:

  Akumuliatorius: 36V 9Ah (su PCM)
  Variklis: 6374 192kv
  Valdiklis: VESC 4.12
  Perdavimas: 1:2.4
  Maksimalus greitis: 40+km/h  #16211
  Linasas
  Participant

  Labas. Nuostabus, tik sakyciau variklis nuo dulkiu(vejo pustomo smeliuko) neapsaugotas…

  #16212
  Šarūnas
  Keymaster

  Iš nuotraukų taip ir galvojau, kad VESC bus :)
  O ekranas iš kur? Paties darytas, ar su VESC susijęs projektas kažkieno?
  Labai tvarkingai padaryta.

  #16220
  Lukas
  Participant

  Linai dėkui. Na taip, variklis nepakankamai apsaugotas, galvoju atsispausdinti šiokį tokį gaubtą.
  Tai tiesiog paprastas oled 0.96″ ekranas. Viską dariausi pats, tik kad jau buvo arduino ir Vesc serial interfac’o biblioteka sukurta. Tik kodą reikėjo pasirašyti ir duomenų perdavimą HC-05 bluetooth moduliais pasidaryti :)
  Na, o Vesc kiek bandžiau tai tikrai neblogas kontroleris. Dabar važinėju BLDC rėžimu, bet norėčiau pabandyt Foc. Skaičiau, kad greitis truputį sumažėja ir galios tranzistoriai labiau kaista, bet dėl garso manau verta pabandyti. Tik aš nelabai suprantu kaip tas foc veikia, kodėl garso nelieka?

  #16222
  agniusm
  Participant

  Super viskas. Papasakokbkaip likusį kilometražą skaičiuoji?

  #16226
  Nemirtingasis
  Participant

  Aš taip pat suprograminau kad rodytu likusį kilometražą, yra nemažai variantų – formulių, dar ne visus variantus išbandžiau ir suderinau, bet kol kas palikau šitą, ištestavau realiai dviratyje, bet tik vieną pakrovimą-iškrovimą nes atidaviau dviratį :):

  leftkm = (curentlyTraveledKm / TotalWatUsed) * ((voltage – voltageMin + 0.3) * batteryAH * 3.7); // pagal likusią baterijos talpą ir sunaudota energiją

  šitus reikia papildomai derinti, surašiau tik pradžiai:
  //leftkm = curentlyTraveledKm * (((voltage – voltageMin) * batteryAH) / averageAmps); // pagal vidutinį apkrovimą

  //leftkm = curentlyTraveledKm * (((voltageMax – voltageMin) / curentlyTraveledKm ) * (voltage – voltageMin)); // pagal baterijos įtampą

  “leftkm” kintamasis vėliau dar 255 kartus sudedemas ir padalinamas iš 255 – arduino pavyzdžiuose yra “smoothing”, tam kad nešokinėtu likusio atstumo rodymas.

  #16230
  Lukas
  Participant

  Ten pas mane odometras. Akumuliatoriaus įtampą žinau ir kol kas gana :)

  #18484
  sopkis
  Participant

  Niekaip nesuprantu kaip tas VESC serial veikia, gal kas užvestų ant kelio?
  Randu tokį užrašą kaip:
  values.current_in = buffer_get_float32(data, 1e2, &ind);
  kaip suprantu tai yra VESC naudojama srovė, bet ką siūsti į VESC kad gauti atsakymą nedaeina

  • This reply was modified 3 years, 3 months ago by sopkis.
  #18486
  Tyro
  Participant

  Kiek greitai pažiūrėjau, tai siunčiama kažkokiu būdu komanda, kuri pasiekia funkciją “bldc_interface_process_packet” su parametru “COMM_GET_VALUES” – tada vykdoma tavo nurodyta šaka. Papraščiau būtų išsicheckoutinti projektą ir pavaikščioti per sąryšius – bus lengviau suprasti nei po padrikus failus vaikščioti.

  #18487
  sopkis
  Participant

  Aš kai nesu C kalbos žinovas tai niekaip negaliu atrasti kokią ten užklausą VESC nusiūsti kad gauti norimus U, I ir kitus kintamuosius iš VESC

  #18488
  sopkis
  Participant

  Išsiaiškinau po truputį. Kad gauti COMM_GET_VALUES, siunčiame šiuos 6 baitus šešioliktainėje sistemoje $02$01$04$40$84$03, atsakymą gauname 78 baitus. $02 yra start baitas, $01 yra paketo dydis, $04 siunčiamas pranešimas pateikti COMM_GET_VALUES, poto du baitai CRC ir $03 stop baitas. Atsakyme viskas panašiai, tik tiek kad ten turime visus COMM_GET_VALUES parametrus, tik jie skirtingais baitų kiekiais pateikti, tai reikia į buferį teisingai juos paskirstyti, kad naudoti tolimesniam atvaizdavimui

  • This reply was modified 3 years, 3 months ago by sopkis.
  • This reply was modified 3 years, 3 months ago by sopkis.
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.