Home Forums Elektronika / programavimas Įkroviklis iš ATX maitblokio

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #12342
  JustasM
  Participant

  Sveiki. Bandau perdaryti atx maitblokį, kad galėčiau krauti 12s arba 13s 18650 akumuliatorių. Maitblokis half bridge, valdomas tl494. Problema, kad max įtampa be apkrovos apie 54V. Prijungus akumą įtampa krenta, ir tl494 bandydama palaikyti nustatytą srovę atsiremia į duty cycle lubas (48% berods) ir srovė nebekyla. 6s akumą krauna be problemų. Kiek suprantu vienintelis būdas pervynioti trafą, bet čia trūksta patirties ir žinių, daug sunkiau man su analogine elektronika :).

  Nurengiau vieną trafuką, tai radau: Pirminę ; kažkokį shieldą, antrinės, shieldas, vėl pirminė. Pirminės turi po 20 apvijų, sujungtos berods nuosekliai. Kaip antrinių skaičių suskaičiuot? Gal taip:

  N2 = N1*(V2/V1)*0.4(duty cycle) ?

  Gal kokią schemutę žinot kaip ten tiksliai suvyniot, ar reikalingi tie sieldai, į kurią pusę vyniot ir panašiai?

  #12343
  sopkis
  Participant

  Reikėjo pasižymėti kuri apvija yra 12V, ir pagal jos vijų kiekį proporciškai didinti iki reikiamos įtampos. Manau pats lengviausias variantas.

  #12344
  JustasM
  Participant

  Sunku ten susygaudyti. Aš naudoju +12 ir -12 su nukirstu centru. Be to atrodo, kad visų trafukų pinout skiriasi…

  #12345
  raimis
  Participant

  su -12V gali būti problema: ji skirta mažoms srovėms.
  O dėl vyniojimo, tai turbūt vis tik logiškiausiai daryti taip kaip pasiūlė sopkis. Kitas variantas bandyti: užvynioti keletą vijų ir žiūrėti kas gaunasi, o tada davynioti iki reikiamos įtampos pagal rezultatą.
  Dar reikėtų atkreipti dėmesį į kondensatorių ir diodų darbines įtampas, nes originalių detalių greičiausiai bus per žemos.

  #12346
  Šarūnas
  Keymaster

  Kaip jau minėjo, išsiaiškink kiek vijų dabar yra 12V apvijoje ir proporcingai padidink. Jei yra daugiau antrinių, jas gali mesti lauk, kad netrukdytų ir daugiau vietos paliktų storesnei vielai. Tik aišku reikia žiūrėti pagal kurią įtampą maitblokis stabilizuojasi. Dar yra svarbi vielos vyniojimo kryptis, tai prieš išdraskant pasižymėk, kaip buvo.
  Susidursi su kita problema – srovės ribojimu. TL494 yra labai daug jungimų būdų ir aktyvus srovės ribojimas yra vienas tų dalykų, be kurių maitblokis vis tiek “veikia”, todėl kinai nemato prasmės realizuoti.

  #12347
  JustasM
  Participant

  Susidursi su kita problema – srovės ribojimu. TL494 yra labai daug jungimų būdų ir aktyvus srovės ribojimas yra vienas tų dalykų, be kurių maitblokis vis tiek “veikia”, todėl kinai nemato prasmės realizuoti.

  Šitos problemos jau išspręstos, srovė ir įtampa valdomos. Galas visas pakeistas, įdėtas diodų tiltelis iš Šotkių 200V. Imsiu tada dar vieną trafuką ir atidžiai išstudijuosiu. Problema, kad nežinau koks pinout prieš ardant :)

  #12348
  sopkis
  Participant

  Problema, kad nežinau koks pinout prieš ardant :)

  Taigi prieš išlituojant trafą iš maitblokio išsiaiškini kur kokia įtampa. Užteks tik +12V apviją atsekti – žiūri per kuriuos diodus eina ir bus aišku.

  Schema http://www.pavouk.org/hw/en_atxps.html , gaunasi taip kad atrandi GND ir apvijų galus (5V eina nuo atšakų), ir tai bus tavo 12V apvija. Nuvyniojant aiškiai užsirašyk, kad nepamestum galų.

  • This reply was modified 5 years, 5 months ago by sopkis.
  #12350
  JustasM
  Participant

  Pas mane trafukai dežutėj guli, tai atsekt pavyko tik nuvyniojant. Suvyniojau antrinę apie 30 apvijų po 4×0.5mm. Nespėjau normaliai ištestuot, nes reik daliklius keist, kad įtampa daugiau pakelt, bet atrodo laiko 55V su apkrova. Gaila vietos nebeliko coolerio apvijoms, reiks kažkaip kitaip pasigamint 12v.

  #12352
  JustasM
  Participant

  Kaip ir tikėtasi padvigubinus apvijų skaičių pavyko išgaut išėjime virš 100V (tiksliai netikrinau, nes kodikai 63V). Bet durna mano klaida ir vieno peties tranzas kiauras… Tranzai baigėsi, tai šiek tiek atidedu bandymus. Gal kas kartais turit prikaupę BJT 400V 12A? :)

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.