Home Forums Akumuliatoriai / valdymo sistemos / įkrovikliai kaip krauti svino akomuliatorius

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #1815
    arturas
    Participant

    Sveiki,…..gal kas patarsite,……ar galima krauti tris svino akomuiatorius 12v7,5a sujungtus nuosekliai su vienu didesniu pakroveju,……ar geriau krauti atskirai po viena,…..o gal geriau tureti tris pakrovejus,….kad greiciau pakrauti visus vienu metu,……busiu dekingas uz pasidalinta patirtim. esu naujokas….Arturas

    #3151
    Tadas
    Participant

    Labs Arturai.Jei gerai suprantu turi 12V 7,5Ah akumus 3 vienetus.Geriausias variantas aisku butu tureti kokiu 38-41 V ir 2A pakroveja.Toks daiktas plastikiniame korpuse kainuotu apie 90-110 lituku.Su galingesniu pakroveju kuris skirtas automobilio akumam bet tik sujungus lygiagreciai galetum krauti visus bet vel beda tada reik labai lygiai iskraut juos.Zodziu pigiausias variantas naudoti ka turi ir kraut po viena o kiek brangesnis isigyti normalu pakroveja.Jei tokio reiks kreipkis bandysiu pagelbeti.

    #3152
    Nikor
    Participant

    Šiuos akumus patarčiau krauti iki 43-44V (maždaug po 14,5V kievienam) su 0,1 – 0,15C (0,75 – 1,1A) srove. Kažkada dariau bandymus su 4,5Ah 12V akumu ir jį kroviau su 1C srove. Tai nieko gero: nepavyksta “įpilti” nei 2Ah. Tai geriausiai įkrovimas turi trukti 8-12 val.

    Pas mane buvo 4 nuosekliai sujungti Pb akumai. Padariau schemutę (iš 6 rėlių) kuri perjungia akumus iš nuoseklaus jungimo į lygiagretų. Taip įkraudavau su bet kuriuo automobiliniu krovikliu.

    #3153
    arturas
    Participant

    labai Jums ldekingas uz naudinga informacija,……Ir dar noreciaiu palausti……kas atsitika,jei pamirsti laiku isjunkti pakroveja…….tarkim krausi ilgiau nei 10 valandu,…….ar akomuliatoriai nesuges,……Ar transporto eksplotacijos metu jie issikrauna tolygiai,…..

    #3154
    Nikor
    Participant

    Visiems sakau nepalikinėti be priežiūros kraunančius akumuliatorius. Bet tam tikrais atvejais pavojaus nėra. Jeigu įkroviklis yra stabilizuotos 14,5V įtampos, manau nieko nenutiktų. Pas mane nenutikdavo…

    #3155
    Šarūnas
    Keymaster

    Čia dėl palikimo be priežiūros.

    Įsivaizduokit tokį scenarijų: akumuliatorius didelis, vyksta jo įkrovimas. Įkroviklis rimtas. Krovimo pabaigoje įkrovikliui kas nors nutinka ir pramuša jo tranzistorių. Tada visa akumuliatoriaus galia nukreipiama į įkroviklį ir jis užsidega. Dega tol kol nusėda akumuliatorius arba nebelieka kam degti.

    Man taip buvo. Su rimtu ir brangiu įkrovikliu. Gerai kad tuo metu kaip tik buvau prie jo ir spėjau viską išjungti. Ugnis buvo gal 30cm aukščio, užgeso tik atjungus laidus nuo akumuliatoriaus.

    Atrodo sunkiai tikėtinas scenarijus, bet pasitaikė. būtinai tarp įkroviklio ir akumuliatoriaus statykit saugiklį. Ir nepalikit be priežiūros arba laikykit ten kur aplinkui nėra kitų degių objektų.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.