Home Forums Akumuliatoriai / valdymo sistemos / įkrovikliai Kaip laiko Jusu padaryti Akumuliatoriai?

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 45 total)
  • Author
    Posts
  • #13256
    Elektrinis
    Participant

    Sveiki,

    Esu naujai susidomejas elektriniu transportu.
    Perskaiciau beveik visa Jusu foruma.

    Mane labiausiai domina tokie dalykai is forumieciu su patirtimi:

    1) Kokios klaidos buvo padarytos darant savo akumuliatoriu? -nonoriu ju kartoti.

    2) Kokiomis problemomis susidurent naudojant savo akumuliatorius? Uzsitrumpino cele ar celiu eile?

    3) Kaip laiko laptopiniai akumuliatoriai? Ar verta gaisti laika juos konstruojant?

    4) Ka galetumet patarti pries darant akumuliatoriu 48V 16-20ah (ant variklio kontrolerio parasyta max 50a)? Nesiruosiu rekordu statyti, man uztenka ir 25km/h nuvaziuoti 7-10km atstuma.

    5) Kur perkat nikeli, bracketus, laidus? Aliexpress?

    6) BMS – 48V 6p13s? Koki uz kiek ir kur pirkti?

    7) celes. Taip ir neradau aiskaus atsakymo kokias pirkti ir is kur… Kaip supratau is visu forumu, kad isvis yra tik 5 realus celiu gamintojai (LG, Panasonic, Samsung Sony ir gal dar sanyo). Visi kiti tik lipdukus perklijuoja ant brokuotu celiu arba smeli pila apgaudineja su 10000ah talpomis…
    http://www.dampfakkus.de/liste_akkus.php

    Dabartiniame transporte sprendimas paprastas: 4 svininiai akumuliatoriai 33ah.

    8) Ka manot apie UPS zeliniu batareiku panaudojima?

    Aciu uz atsakymus.

    #13258
    medlaizis
    Participant

    Vienareikšmiškai galiu tik pasakyt, ir daugelis man pritars, kad želiniai akumuliatoriai iš UPS netinka traukos varikliams. Kaip ir jokie kiti švino. Dėl to kad didele srove iškraunamas švininis akumuliatorius nesugeba atiduoti visos savo projektinės talpos. Jei atidžiai skaitei e-motion straipsnius, manau jau žinai šį efektą. Jei ne – gali šiek tiek paskaityti čia http://e-motion.lt/2010/01/19/akumuliatoriu-iskrovimo-kreives/
    Pats važinėjau du metus su švino AGM baterija 48V 9Ah. Net nuostabu kaip ilgai ji tarnavo! susukau ne mažiau 4000km. Bet viena įkrova nuvažiuot daugiau nei 12 km nepavykdavo (variklis 1kW, greitį laikydavau apie 25-30km/h). Galiausiai nuvažiuojamas atstumas ėmė trumpėti ir trumpėti kol nuveždavo vos ~6 km. Su 11 kg svorio baterija! ekvivalentinė ličio baterija turbūt svertų 0.6 kg :)

    laptopinius akumuliatorius nori imti iš naudotų baterijų? čia esu sukaupęs nemažai patirites :) Jei nori ryžtis ilgam ir varginančiam baterijų testavimui ir turi daug laisvo laiko gali bandyt. Tiesa, tam reikia būtinai turėti kokį nors krovimo/iškrovimo/talpos matavimo įrenginį. Pvz iCharger arba bent jau IMAX B6.

    senų celių pirkti nelabai apsimoka. Nebent pusvelčiui. Pratestavau virš 100 vnt jau atrinktų celių iš laptopų (visos mane pasiekusios celės rodė įtampą virš 3v). Pratestavus talpos pasirodė labai įvairios. Vidinės varžos irgi labai skyrėsi. Bet virš 2000mah talpos iš 100 celių buvo apie 30vnt. žinoma buvo daug baterijų su vidutine talpa (1300 – 1800). Iš jų prigaminau krūvą akumuliatorių savo prožektoriams ir drelėms/suktukams :) Jei ryšiesi naudoti senas baterijas, po testavimo patariu visas įkrauti iki vienodos “sandėliavimo” talpos pvz. 3.75V ir po keletos mėnesių sandėliavimo pamatuot ar nėra savaime išsikraunančių celių. Mano atveju keletas tokių buvo. Ir prieš rinkdamas bateriją turi labai atidžiai sugrupuot celes kad kiekvienoje nuoseklioje grupėje (tavo atveju jų bus 13)būtų kuo vienodesnės celės.

    Baterijas virink tik kontaktine svarke. lituot nepatartina. čia apie tai jau daug diskutuota. Nikeliuotos juostos/bracketų gali rasti čia forume. Yra žmonių kurie parsiunčia ir parduoda. gali ir pats užsisakinėti iš aliexpress.com

    Dėl bms galiu tik pasidalint vienkartiniu pastebėjimu kad mano užsakytas šitas 13s http://www.aliexpress.com/item/13S-48V-54-6V-lithium-ion-battery-BMS-with-30A-continuous-discharge-current-suitable-for-48V/2030466207.html nelabai tiksliai atitinka aprašymus. over discharge Cut off voltage mano atveju suveikia ties 2.35V o ne ties pardavėjo deklaruojamais 2.7V. ir turi labai mažą balansavimo srovę.

    išsiplėčiau. užteks. sėkmės kuriant :)

    #13260
    Elektrinis
    Participant

    Dekui uz atsakymus.

    Kad butu aiskiau:

    -Panaudotu bateriju net nemanau pirkti. Kas liecia laptopu akumuliatorius, tai cia daugiau susipazinimui su procesu isbandyti koki BMS ir jei bus nuostoliai tai minimalus.

    -Su svininiais akumuliatoriai viskas aisku. Uztai ir ieskau kitu galimybiu :) Aisku, tai yra paprasta ir pigu. Mano klausimas del svino buvo, jei as sujungciau 16 7ah batareikas. Ne toks ir greitas issikrovimas butu. Gal iseitu pasiekti bent 80% talpos panaudojimo?

    -Del virinimo viskas aisku. Ir greiciau ir patikimiau. Cia nematau jokiu bedu.

    -Del nikelio ir bracketu, tai jau supratau kad kinieciai. Ten jie gerom kainom prekiauja, tikiuosiu kad atsius nikeli, o ne paprasta metala…

    -Moketi uz iCharger 300e mano nuomone per brangus malonumas. Tada jau reikia uzsiimineti komerciniais tikslais. IMAX B6 yra arciau realybes – Gal kas zino kur pirkti? is Amazon? ebay as nepasitikiu, nes ten pasidare kinisko slamsto realizacijos vieta. Is aliexpress gali susigrzinti pinigus per 5 dienas, o is ebay tai kaip suprantu yra kur kas sunkiau.

    Dabar diziausi du klausimai lieka

    a) BMS. Reiktu daugiau komentaru is patyrusiu zmoniu.
    Esu skaites kad yra BMS su temperaturos davikliais ir padeda iskrovineti batareika tolygiai ar kaskas panasau. Bet niekur neradau tokios pirkti uz padoria kaina t.y. iki 50 euru.

    b) celes. Kokias pirkti? is kur? uz kiek? Mano tikslas butu 6*13. Kaskaip noretusi sutilpti i 200 euru. galiu susitaikyti ir su 4×13…

    #13261
    medlaizis
    Participant

    16 švino baterijų nori jungti 4s4p konfiguracijoj? jei variklis 1 kw tai gali tikėtis ne mažiau nei 25A srovės. 25/4 = 8 A maksimali srovė vienai švino baterijai. Sakyčiau visvien nemažai, nors geriau nei 25. Tačiau svoris bus nežmoniškas. kiek sveria viena tavo numatyta 7ah baterija? ko gero apie 2.5 kg? 16*2.5 = 40kg. čia jau priekabos reikės prie dviračio :). + švino baterijų įkrovimo ciklų skaičius yra apie 200 kartų lyginant su ličio 1000-2000 kartų. visą tai pasvėrus vargu ar švinas bus pigiau.

    o dėl imax b6 pirkimo iš ebay tai sunku patarti. aš pirkau iš ten. veikia. nors gal ir padielka, tačiau savo funkciją atlieka. tiesa, pastebėjau kad žemutiniam celės iškrovimo diapozone meluoja jis su įtampa apie 0.15v.bet tam yra vaistai: celių iškrovimui pasirenku NiCd baterijoms skirtą sukonfiguruotą režimą ir ten leidžia rinktis “end voltage”. Ją nustatau ties 2.8V ir tada vykdau iškrovimą. Tokiu atveju iškrovimą baigia vėliau, tačiau multimetras realiai tuo metu rodo 3v. nors šiaip prietaisas turi trūkumų, tačiau tiek pigus, kad nėra ko ir daugiau norėt iš jo.
    Didžiausi trūkumai kad neina iškraut didesne nei 1A srove ir nerodo vidinės celės varžos. bet ją apytiksliai gali nustatyt pagal įtampos kritimą iškrovimo metu. Nežinau ar viską suprantamai paaiškinau, tačiau jei nuspręsi žaisti su imaxb6 tai suprasi ką norėjau pasakyt :)

    #13262
    Tomas_
    Participant

    Manau vienas is pigesniu akumuliatoriaus sprendimu tai celes nuo Nissan leaf automobilio. As pirkau pries 2 metus tai kaina gavosi 25eur/cele. Dabar maciau skelbiu stumdo po 50eur.

    • This reply was modified 8 years ago by Tomas_.
    • This reply was modified 8 years ago by Tomas_.
    #13263
    JustasM
    Participant

    O kuom tas nikelis geresnis už plieno juosteles? Vien tik dėl oksidacijos? Varža? Iš pradžių virinau su nikeliu iš alli, bet pasirodė, kad labai plonos tos juostelės ir dar kainuoja ne centus. Tada pradėjau kavos skarbonkes karpyt. Kolkas neblogai, virinasi gal net gražiau, bet per lietų geriau nevažinėt :)

    Dėl Imax b6 iš alli tai atsargiai, visišką Š nusipirkau iš ten. Iš principo veikia, bet tikslumai tragiški. Geriau originalą pirkt su Atmelio MCU ir custom fw susirašyt. Kiekvienos celės talpą gal visai patogu būtų pasimatuot su kiniškais USB kulonometrais, bet čia tik idėja.

    #13266
    Elektrinis
    Participant

    Kaip supratau cia oficialus pardavejas europoje:
    http://www.gearbest.com/

    Bent jau taip nurodoma gamintojo puslapyje.

    • This reply was modified 8 years ago by Elektrinis. Reason: Nauja informacija
    #13276
    Canis
    Participant

    Paties nuoroda į visą tinklą, Europoje reikia pasirinkti EU warehouse.

    #13277
    sopkis
    Participant

    Kas dėl iCharger ir Imax B6, tai kaina atitinka kokybę ir funkcionalumą. Nebent imsi originalų Imax, tai tada bus normalus tikslumas, o kitaip tai loterija. Nors šitie pakrovėjai labiau skirti celių testavimui, akumuliatoriaus krovimui reiktų naudoti specialius pakrovėjus.

    #13280
    Elektrinis
    Participant

    nupirkau sita:
    http://www.gearbest.com/multi-rotor-parts/pp_282143.html

    Gamintojo puslapyje nuoroda i sita pardaveja kaip i oficialu distributoriu.
    http://www.skyrc.com/index.php?route=information/dealer
    Gal bus originalas.
    Kitaip nelabai isivaizduoju is kur pirkti.

    Dabar del specialiu pakroveju:
    Turiu viena 48V 5A – bet jis yra didelis… Nemobilus.

    Kokius naudojat jus?

    • This reply was modified 8 years ago by Elektrinis.
    • This reply was modified 8 years ago by Elektrinis.
    #13283
    Mirtingasis
    Participant

    Dėl švininių akumuliatoriu panaudojimo ne visai sutinku su išsakyta nuomone, paprasčiausiai reikia paskaičiuoti kad jų ilgalaikė iškrova neviršytų 2C, mes kai planuojame naudoti šviną ribojame ar naudojame valdiklius iki max 1 kw, švinui geriausias greitis iki 35km/h, viskas pagal klientą, nori greičio ir galios tai tik litis, nori pigiai, nereik didelių greičių, puikiai tinka ir švinas.
    Paprasti automobiliniai akumai, juos iškraunant kol jauti kad nusėdo (be iškrovimo apsaugos), atlaiko maždaug 50 pakrovimo ciklų, išbandyta :), su apsaugom neabejoju kad atlaikutų 200 ciklų, geliniai dar gerokai daugiau. Turiu kinietiška paspirtuką, kuris krautas jau tikrai daugiau nei 200 kartų, jam jau kokie 5 metai, kolkas nė nesijaučia kad nuvažiuotų mažiau nei anksčiau, stovi 2 vnt. 12AH SLA akumai, kolkas jokių problemų, taigi, prieš ką nors gamindami turit skaičiuoti, viską įvertinti, ir nekils problemų ateityje, kaip senovėje sakydavo, makštis turi atitikti kardą :D

    #13284
    Šarūnas
    Keymaster

    Nenorėčiau sutikti dėl švino. Maksimali leistina trumpalaikė turėtų būti ribojama iki 2-3C, bet ilgalaikė vidutinė – 0.2C max. Ir krauti griežtai ne greičiau nei per 10 valandų. Priešingu atveju ne tik, kad atiduos juokingą talpą, bet ir nusibaigs per kelioliką įkrovimų.

    #13286
    Elektrinis
    Participant

    Nepaminejau, kad mano projektas tai ne dviratis o elektrinis scooteris. Akumuliatoriam vietos daugiau nei reikia.

    Kad pasiekti 0.2C tai mano atveju reiktu 100kg svino… Apie svina nera ka diskutuoti.
    Laikinas sprendimas nuvaziuoti 3,5km iki kol bus licio batareika.

    Klausimas Sarunui:
    Kaip supratau esi cia senbuvis. Reiktu gero patarimo del celiu ir BMS:
    Kur pirkti?
    Ka pirkti?

    #13287
    Šarūnas
    Keymaster

    BMS nusipirkti galima čia: https://www.energusps.com/shop
    Aišku aš čia šališkas, kadangi tai mano gaminys… Tegu kas nors pasiūlo alternatyvą. :)

    #13288
    Elektrinis
    Participant

    Truputi per brangu… Noretusi uz kokius 50 euru.
    O kaip del celiu? Kur pirkti ir kokias. Kainos/kokybes santyki islaikant per viduri.

    #13289
    Šarūnas
    Keymaster

    Na tai tuomet tau ne BMS, o PCM reikia. vienas variantų http://bestekpower.com/ Aišku ant garbės žodžio, bet, sako, veikia…

    #13290
    agniusm
    Participant

    Elektrinis, netaupyk and BMS, susimokėk daugiau už tinkamą daigtą, aš pats pirkdavausi iš bestechpower nes kažko kompaktiško nelabai buvo. Visgi akumuliatorius – pats brangiausias komponentas ir apsaugoti jį reikėtų. Tų kiniškų balansavimo įtampos nenormalios, be to nepasirinksi, nepakeisi. Šarūno siūlomas BMS turi tikrai daug privalumų, yra programuojamas ir kaina yra tikrai normali. Reikia palaikyti savus, o ne čiurkas maitint ;)

    • This reply was modified 8 years ago by agniusm.
    #13292
    medlaizis
    Participant

    įkrovimui aš naudoju meanwell sp320-48 su constant current patobulinimu. 6.7A, neblogas kainos-kokybės santykis. bet yra ir kitų variantų

    • This reply was modified 8 years ago by medlaizis.
    #13302
    Elektrinis
    Participant

    Dekui Medlaiziui. Yra toks pakrovejas vietoje pirkti uz 55 eurus.
    Biudzetas atitinka. :) Nelabai supratau kas cia per: constant current patobulinimas? Gal galima placiau? Ir dar klausimas apie tavo BMS kiniska. Kaip issprendei over discharge Cut ties 2.45v?

    Agniusm ir Sarunas. Suprantu kad batareika gali sugadinti labai greitai su “ant garbes zodzio” kinisku valdikliu. Uz tai as ir klausiu zmoniu kurie jau naudoja, kad pasidalintu savo patirtimi.

    BMS klausima palikim atvira. Gal reiks kiek biudzeta perskirstyti :)
    Dar vienas klausimas Sarunui:
    -Jeigu reiktu pirkti BMS uz 50 euru. Koki pirktum? Provokuojantis klausimas, bet manau kad esi labia gerai susipazines su visomis galimybemis :)

    Gal kas nori pasidalinti is kur, uz kiek ir kokias yra pirke celes? Kokios patirtys cia?

    P.s.
    Visai gera ideja JustoM karpyti skarbonkes ir jas virinti. Idomus variantas :)

    #13303
    JustasM
    Participant

    Pasidomėk kaip kraunami ličio akumai. CC-CV režimai. Jei jungsi mean well be CC patobulinimo tai sriubtels keliasdešimt amperų. Tada suveiks trumpo apsauga ir viskas išsijungs.

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 45 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.