Home Forums Elektronika / programavimas Kiniško valdiklio greičiai

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • #10343
  arturasr
  Participant

  Sveiki,

  Norėjau pasiteiraut dėl valdiklio greičio valdymo, konkrečiai:
  http://www.ebay.com/itm/48V-1000W-Electric-Bicycle-Brushless-Speed-Motor-Controller-For-E-bike-Scooter-/360643013512?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53f7ffab88
  Valdiklis turi Speed Cables (3 laidukai) (high,norm,low). Kas prie jų turėtų būti jungiama? (čia atidavimo įtampos valdymui?) Valdymas bus rankenėle (throttle, turiu kelis variantus dar neapsisprendžiau), tik iškilo klausimas ar man reikia prie tu speed cables kažką jungti, ar nieko nepajungus nebus, kad veiks tik low ar pnš.
  Planuoju dar šlamšto siųstis tai galvoju apsidrausiu bent kiek pasitaręs, gal ką papildomai prigriebt. PAS neturės dviratukas.

  #10344
  agniusm
  Participant

  Tas laidas yra three speed switch. Statosi jungiklis ir galima persijungti maksimalu greiti. Dauguma valdikliu ta turi

  #10345
  arturasr
  Participant

  Taip, man kaip ir aišku kam jis, bet va jei neturint to jungiklio neveiks turbūt..

  #10346
  vvaldasv
  Participant

  Jungiklį nusipirk, kad ir Lemonoj ar Senukuose, kainuoja euras, gal du. išsirinksi norimos spalvos, dydžio, pagal savo poreikius…

  #10347
  Nerijus
  Participant

  na galima naudot ir be jungiklio (dazniausiai sujungus vienus kontaktus variklio galia buna 50% , nieko nesujungus 80% , kitus laidus sujungus 120% – procentai gali skirtis priklausomai kaip uzprogramintas valdiklis , o junginklis tiks triju kontaktu su neutralia padetim .

  #10353
  Tyro
  Participant

  tie trys laidai – x1, zeme, x2. Jungtukas reikalingas 3 padeciu, perjungiantis, 1 grandines. Zeme jungi i vidurini kontakta, o x1 ir x2 i krastinius. Kai jungiklis per viduri (jokie kontaktai nesujungti) – II greitis. Kai sujungi X1 ir zeme – I greitis. X2 ir zeme – III greitis. Galima ir be jungiklio, viduje tiesiog sujungi X1 ar X2 ir zeme, arba nieko nejungi – vistiek vaziuos. X1 ir X2 nebutinai bus tie greiciai kur surasiau, gali buti III ir I greitis.

  #10355
  arturasr
  Participant

  Viskas aišku, turėtų veikti “normal” režimu. Jei rasiu pigiai parsipūsiu iš kinų, jei ne bus taip gerai, kai variantų įsigyti greitai vietoj pakanka. Dėkui už pagalbą.

  #10357
  agniusm
  Participant

  Dar vienas variantas buna kaip pas mane. Du laidai iseina, pastaciau momentini jungikli ir kai ijungi valdikli, isijungia zemiausias greitis, paspaudus mygtuka karta – antras greitis, paspaudus antra karta, maksimalus greitis, bet iseina tik du laideliai.

  #10362
  Tyro
  Participant

  Taip, tikrai, buna ir tokiu kaip pas Agniu. Ijungus – normal greitis, Momentini mygtuka mygteli – kitas greitis, dar karta mygteli vel kitas greitis, trecia karta mygtelejus eina ratu rezimai ir vel turi normal. Tokie kontroleriai kitaip nei 3 padeciu jungiklio atveju neturi “paskutinio greicio” atminties ir isjungus-ijungus kontroleri vel bus normal greitis.

  #10365
  Gintaras
  Participant

  O as kai konstravau tai nedejau to jungiklio 2 kontaktu.Man tas kas pardave sake kad jei nesujungi tai isijungia valdiklis I maksimalu greiti ir paspaudziant ta knopke(jei ji butu) tai tik yra mazinamas .Man kai jo per daug nera,tai kam mazint :)

  • This reply was modified 6 years, 1 month ago by Gintaras.
  #13200
  Nemirtingasis
  Participant

  Tema gan sena, bet ne karta teko domėtis tomis pavaromis,
  trys pavaros, ribojamas ne tik greitis, bet ir srovė,
  1 pavaros srovės ribojimo nematavau, bet bus apie 60-80%,
  2,3 pavaros srovė ribojama ties 100%, perjungus skirtumo nesijaučia,
  greičiai:
  1 pavara 80%,
  2 – 100%,
  3 – 120%, jei valdiklio galia iki ~600w tai perjungus pagreitėjimas nesijaučia (neužtenka galios pasiekti didesnį greitį),
  važiuojant be jungiklio – pavara 2,
  išvadai – spalvų neatsimenu,
  vienas iš laidų 5V, kiti 2 – 1 ir 3 pavaros,
  jungi vieną iš laidų prie 5V ir pavara perjungta,
  nieko nenutinka sujungus abu laidus prie to pačio 5V laido,
  jei gerai pamenu sujungus abu įjungiama 1 pavara :)

  #13205
  Tyro
  Participant

  Pas turėtą Lyen reikėjo jungti ne 5V o GND (žemę) prie 1 ar 3 pavaros laido.

  Norėjau pasiteirauti, ar daug yra važinėjančių su valdikliais turinčiais tik 1 vienintelį greitį (kitų greičių valdiklyje tiesiog nėra), tačiau norinčių turėti greičių pasirinkimo galimybę? Domina ar yra poreikis “priedėliui” kuris galėtų riboti išėjimo į variklį galią koreguojant rankenėlės išėjimo įtampą priklausomai nuo įjungto režimo ar/ir hall signalo (greičio). Galvoju pasižaisti su Arduino, juolab panašų darbą jau daręs, tik įdomu ar ką daugiau domina toks dalykas.

  • This reply was modified 5 years, 3 months ago by Tyro.
Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.