Home Forums Mūsų projektai / susitikimai Konverteriai

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 33 total)
 • Author
  Posts
 • #10550
  Canis
  Participant

  Apšvietimui, garsiniam signalui 6-12V galima naudoti papildomus akumuliatorius arba iš dviračio pagrindinės baterijos su konnverteriu DC/DC mažinančiu įtampa iki reikiamos. Kuris vertas dėmesio konverteris, EBAY.UK radau keletą:
  http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-120W-Voltage-Reducer-Converter-Regulator-DC-DC-48V-To-12V-10A-For-Golf-Cart-/311069858429?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item486d355a7d
  http://www.ebay.co.uk/itm/Electric-bicycle-E-bike-DC-Voltage-Converter-Regulator-30-90V-36V-48V-72V-to-12V-/151206874560?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2334a1cdc0
  Lietuvoje nieko nepavyko rasti.

  #10552
  Oldschooler
  Participant

  Su konverteriais paprasta tik teoriškai, kol nepamėgini. Neturintys CC- srovės ribojimo- LED apšvietimui netinka. “Buck” tipo,pigieji, kuriuose yra galvaninis ryšys tarp įėjimo ir išėjimo- pavojingi tuo, kad jiems sugedus, sunaikinamas ir LED’as. Turi būti galvaninis atrišimas, o tokie gerokai rečiau pasitaiko, ir brangesni.

  Canis, iš antrosios nuorodos, už 9,99 konverteris puikus, turiu tokį, jis sukonstruotas kaip PC maitinimo šaltinis, bet vistiek netinka LED’ams, be CC valdymo. Ksenoninėms lempoms tinka gerai, galingumo užtenka, tik gabaritai ne visada tenkina.

  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Oldschooler.
  #10554
  Canis
  Participant

  Su elektriniais dalykais nelabai draugauju, tačiau kiek pamenu anksčiau tokiems dalykams transformatoriai tiko, tiesa svoris, sukurinės srovės juose… matyt jau tame reikale atgyvena. Tas CC- srovės ribojimas vėl kokia dėžutė ar būna jų su jau integruotas?

  #10555
  Spruklys
  Participant
  #10556
  Canis
  Participant

  Pirmo neatverčia, o antras USB krovimui. Kažin ar užmaitinsi juo 12V lempas?

  #10557
  agniusm
  Participant

  Nesuprantu kam reikalingas sroves ribojimas LED’am? CC yra constant current, ka reiskia pastovi srove, o ne current limiting – sroves ribojimas. Kiek ledui reikia sroves, tiek jis ir pasiims. Boost – manau reiskia itampos pakelima, pvz is 12V i 24V. Step down – itampos mazinima, pvz 36-72V ->12V
  Naudoju tokius kaip virsuje jau penki metai su ledais ir jokiu problemu neturiu, per daug tridaliojimo del nieko :D

  #10558
  Oldschooler
  Participant

  >>agniusm
  “Kiek ledui reikia sroves, tiek jis ir pasiims” tik tada, jei prožektorius turi vidinį draiverį. Aš mėginu gamintis prožektorius pg. savo poreikius, tai keitiklyje reikalinga CC- CURRENT CONTROLL funkcija.Boost/Step down- teisingai, įtampos mažinimas arba didinimas, tik svarbu, kokia to reikalo schemotechnika. Jei “buck”, kaip minėjau- tai “nafik” :)

  “Naudoju tokius kaip virsuje jau penki metai su ledais ir jokiu problemu neturiu, per daug tridaliojimo del nieko :D ” – visada būna pirmas kartas , iki šiol ir rankos susižeidęs nebuvai , o še tau. Užjaučiu, žinoma.

  >>Canis (…Kažin ar užmaitinsi…)
  Užlėk kada į svečius- pasižiūrėsi ! :) Į paiešką reikia įvest CV-CC , ir parodys tinkamus led’ų kontrolei.

  Pigus, nepatikimas, bet kol kas veikia…

  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Oldschooler.
  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Oldschooler.
  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Oldschooler.
  #10561
  Oldschooler
  Participant

  >>Canis
  “Pirmo neatverčia…”
  Tikrai, nebeatsiverčia to, gerojo, nuoroda.

  #10564
  agniusm
  Participant

  Pirmas kartas buna viskam, bet jei kelis metus veikia, o staiga nupirkus nauja sugenda, vadinasi pasitaiko ir broko nors dizainas geras. 10 doleriu – niekas, kad dar kazka burt.

  #10565
  Canis
  Participant

  Jei nukentės galinis, pažibinčio LEDai tai dar nieko, o va jei nukirs prožektoriaus lempą su lešiu ta tai rupužė brangi…. Kažin, kokie to viso mikroshemų kirmėlyno konvertavimo el. nuostoliai, kaip draugaus su akumo BMS?
  Dėkui už pakvietimą Oldschooler, manau reiks grįžti prie papildomo akumuliatoriaus, beto nereiks su pagrindinės batarkės garantiniu pyktis.

  #10568
  Oldschooler
  Participant

  >>Canis
  Taigi, čia pasirinkimų daug.
  Jei apie “kirmėlyno konvertavimo el. nuostoliai”- tai jie nežymūs, DC/DC konverteris savo veiklai naudoja apie 50mA. LED’ai BMS nepakenks, bet įtariu (tiksliai nežinau), kad ir konverteriai, ir BMS’as nepamėgtų xenoninės HID lempos. Tas HID’o aukštos įtampos keitiklis, dėka kurio xenonas ir švyti, turbūt pučia kažkokius dažnumus “atgal” , į el.energijos šaltinį, ir konverterių bei BMS’o schemoms gali nepatikt… Dėl to savo xenoninę lempą maitinu tiesiog iš atskiro akumo “powerbank”.
  Pataisykit kas nors mane, jei klystu :)

  >>agniusm
  Jo-o, su šitais įtaisais amžina loterija, broko , visgi, nemažai.

  #10569
  Oldschooler
  Participant

  Savo abejonėms dėl xenono radau patvirtinimą net dc konverterio – kitaisko- gamintojo saite:
  RAUDONOM RAIDĖM perspėja!

  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Oldschooler.
  #10571
  Canis
  Participant

  Papildomas akumuliatorius, išėmimas, krovimas, atgal įdėjimas….daug šamaninimo. Pabadysiu tą pirmą variantą, Golfo aikštynų mašinyčių, kone visos šviečia LEDais. Apsaugotas gerai nuo vandens.
  Kažko Ksenonui ir integruotos baterijų apsaugos netinka..

  • This reply was modified 8 years, 9 months ago by Canis.
  #10573
  Šarūnas
  Keymaster

  Papildoma baterija kaip ir privaloma pagal saugumo reikalavimus. Galima įstatyti 14.4V DC/DC keitiklį ir nereikės išiminėti. Bet tokiu atveju klausimas kam ta baterija, jei ir taip nuo keitiklio veikia. Saugumas aišku gerai, bet mūsų aparatai ir taip ne pagal vieną punktą niekur į rėmus netelpa.

  Beje, įdomus faktas: netgi BMW i8 turi švino akumuliatorių…

  #10574
  Šarūnas
  Keymaster
  #10575
  Canis
  Participant

  Šarūnai, bet tas konverteris Input voltage: 7V-35V, pas mane 48V. Prie jo reikia gerokai padirbėti, pritaikyti dėžę, beto kai kuriuose reikalauja, kad įvadinis laidas būtu ne ilgesnis 30 cm, pas mane tai dviračio apačioje, tai tokiam variantui dėžutė ir hermetiška turėtu būti?

  #10576
  Šarūnas
  Keymaster

  Na taip, čia turiu minty, kad galima jį naudoti vietoje CC draiverio, jungiant prie 12V. Tiesiai nuo baterijos daugumai netiks…

  #10624
  Canis
  Participant

  Kažko Šarūnai darosi daug įrangos, lyg ir nesudėtinga pajungti, tačiau kiniška ir pigiai, dažnai rezultatas… Kai dar gaudaisi elektrotechnikoje dar gali ką ir pataisyti, numatai galimas problemas, rezultatus, gali eksperimentuoti, man tai truputi per sudėtinga.

  #10625
  sopkis
  Participant

  Tai jei per sunku sujungti, perki gatavą, dabar nerandu nuorodos, bet esu radęs galingą elektrinio dviračio led lempą su stopais, maitinimas 12V rezervinis ir 20-90V pagrindinio akumo, IP67 apsauga nuo vandens, gabaritai užsidega nuo degimo pajungimo, valdosi stop lempa nuo brake low-high, ilgos trumpos, skirtingi švietimo galingumai, kaina su siuntimu 500€ be keliasdešimties eurų. Aš visgi buriu kažką pats, nes tokia suma man per didelė.

  #10626
  Canis
  Participant

  500€ nestebina, jei tai išbaigtas produktas, tiesa kaina neikandama man. Kiek piktą, kad BAFANG’as savo mid’ą pateikia be galimybės prijungti apšvietimą, nor ekranėlio apšvietimas puikus, galima net apšvietimo lygį reguliuoti, pats įsijungia kai sutemsta. Parodija, kai baterija 48V, turi usb krovimo išėjimą telefonui, o apie lemputes niekam neįdomu.

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 33 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.