Home Forums Elektronika / programavimas reik pagalbos dėl temperatūros daviklio

Viewing 16 posts - 1 through 16 (of 16 total)
  • Author
    Posts
  • #16939
    Aurimas
    Participant

    Sveiki,
    turiu MXUS 3000w varikli jame yra sumontuotas KTY83/110 temperatūros daviklis, internete ieškojau specializuotu displėjų bet nieko neradau arba nemoku ieškoti gal galite padėti kaip būtu galima matuoti variklio temperatūra?

    #16940
    JustasM
    Participant

    Labas. Man irgi nepavyko rasti. Galvoju gal imti arduino, oled ekraniuką ir pačiam pasidaryt. Dar greitį prie to pačio nuo holo galima nuimti, kitų mazgų temperatūrą išsivesti.

    #16941
    Aurimas
    Participant

    įdomu kodėl kiniečiai neprigamina? rasčiau ar kas pagamintu gera kaina tinkama displėjų paimčiau kokius 5vnt pradžiai.

    #16942
    Tadas
    Participant

    Man irgi aktualus reikalas.Nesvarbu kad kai kurie kontroleriai apsaugo nuo perkaitimo bet zymiai geriau yra matyti ir prisitaikyti vaziavimo stiliu nei stovet laukt kol praves.Kazkiek kalbejau tuo klausimu su Nemirtingasis bet kiek suprantu zmogus siuo momentu uzsivertes darbais.

    #16943
    Aurimas
    Participant

    pritariu, būtent dėl to ir noriu termometro kad matyčiau realiu laiku kokia ji yra, ta pati ir ant seno mxus dariau bet ten jo nebuvo tai sumontavau ntc davikli ir labai praverčia kai pikais fazine srove duodi 8 kartus didesne nei nominali jo srovė.
    matydamas temperatūra niekad neužkaitini variklio nes kai ji sukyla pradedi ramiau važiuoti.
    beje kokia yra max darbinė temperatūra be pasėkmiu variklio apvijoms? dabar iki 100 laipsniu dažnai leidžiu kaitinti kartais max iki 120 laipsniu bet išardžius varikli apvijos net nepakeitusios spalvos.

    #16944
    Tadas
    Participant

    Manau kad 120 laipsniu jau beveik mirtina riba magnetams.Gali prasidet letas isimagnetinimas ju trunkantis keleta metu.Asmeniskai daugiau 90 nekelciau.

    #16945
    Aurimas
    Participant

    aš ne visa varikli bet pačias apvijas kaitinu tai magnetams žymiai mažesnė temperatūra tenka, šita žinau kad magnetams jau riba 90 bet jie tiek neįkaista.
    aš termo davikli esu įterpęs tarp apvijų tai jei pavažinėji start-stop ir temperatūra sukyla virš 110 laipsniu tai po keliu minučių ramybės arba lėto važiavimo ji nukrenta žemiau 70laipsniu. ilgoms distancijoms stengiuosi max 90 laipsniu laikyti tai variklio išorė kur suklijuoti magnetai sušyla apie ~40 laipsniu.
    manau 120 laipsniu dar nėra kritinė riba jei apvijų lakas laiko tokia temperatūra.
    jei leisti tik 90 laipsniu pikais sukilti temperatūra tai nieko gero iš variklio neina paimti nes ta temperatūra kyla staigiai jei dažnūs startavimai arba į koki kalna kyli.

    #16950
    Nemirtingasis
    Participant

    Jei neaišku kokios temperatūros magnetai sudėti tai ir 80C jau per daug, nerizikuočiau su aukštesne temp. nežinodamas, o šiaip Tadas teisus, esu užsivertęs darbais, bet jei reikia ne skubiai tai galiu pagaminti, esu panašius variantus sumontavęs į kelis dviračius, naudojau saulėje pakankamai gerai žiūrimus 4 colių LCD ekranus, rodo variklio ir valdiklio temperatūras, greitį, baterijos lygį, įtampą, atstumus (trip ir total), vidutinį greitį, kuri el.pavara įjungta, taip pat buvau ir su atjungimu padaręs, jei temp. per didelė tai atjungia greičio rankeną, rytoj įmesiu foto, dabar perėjau ant dar didesnio ekrano, bet kol kas neištestavau, jei reikia paprastesnio ir kiek išeina pigesnio, tai irgi galiu pagaminti, bet ne skubiai, greičiau kaip per mėnesį nepadarysiu.

    #16954
    sopkis
    Participant

    Prastai ieškojote, nes yra šaldymo įrangai skirti termostatai, kuriems tinka ir KTY83 temepratūros jutikliai. Pvz http://www.pego.it/en/products/thermostats/expert-nano-1lt , tik tiek kad jis nėra lietui atsparus, matuoja tik iki 99 laipsnių celsijaus ir kainuoja jei neklystu nuo 30eur.

    #16955
    Aurimas
    Participant

    iki 99 laipsniu per mažai, dar giliau pasikuitus internete pavyko atrasti tinkanti displėjų gpt-180-digital-thermometer-display bet kaina neatitinka relybės be pristatymo imant 5vnt gaunasi po 60€

    #16964
    sopkis
    Participant

    Jei jau reikia labai pigiai, tai gamini schemą panašią į parodytą čia https://www.eeweb.com/extreme-circuits/car-battery-voltmeter-with-led-indicator1 , tik varžas reikės perskaičiuoti, kad gauti pvz 90-100-110-125 indikuojamas temperatūras su kiekvienu užsidegančiu LED.

    #16965
    Aurimas
    Participant

    labai pigiai nereik bet tikrai ne už 60€, reik kad rodytu skaitmenimis temperatūra pvz kaip dabar naudojamas labai gerai tam tinka dabartinis reiktu panašaus tipo kad kas apsiimtu pagaminti kad veiktu su kty serijos davikliais

    • This reply was modified 6 years ago by Aurimas.
    #16980
    Gedass
    Participant

    Esu susidures su ta problema, tai pasigamines turiu su arduino nano ar tai pro mini ir 7 segmentu lcd. Jei kam reik kodo, tai turiu kazkur. Jei butu paklausa gal vertetu viska ant pcb sukist.

    #17348
    PonasS
    Participant

    Ar kam dar aktualus temperaturos matuoklis?

    #17349
    Benzinas12
    Participant

    Jei būtų alternatyva kokia susidomėčiau dar. O šiaip ir pats naudoju tą ntc10k. Bet dėl temperatūros manau ne termometre bėda o variklyje. :D

    #17350
    Aurimas
    Participant

    Jei būtų alternatyva kokia susidomėčiau dar. O šiaip ir pats naudoju tą ntc10k. Bet dėl temperatūros manau ne termometre bėda o variklyje. :D

    jei varikli apkraunat tokia apkrova kokia jis yra skirtas tai termometro ir nereiktu, bet kaip dauguma pikais variklio fazės nominalia srove viršija 3-10 kartu tai termometras būtinas o tie ntc tik iki 110laipsniu matuoja, pvz aš su 10-15 geru startavimu ir staigiau sustovimu naudojant regeneracija sugebu variklio apvijas užkaitinti iki ~120 laipsniu (magnetams daugiau kaip 70-80laipsniu neleidžiu viršyti) viršydamas 6x nominalia srove.
    todėl mane irgi domina KTY83 ar KTY81 serijos davikliu termometras bet žinoma už protinga kaina.

Viewing 16 posts - 1 through 16 (of 16 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.