Home Forums Mūsų projektai / susitikimai Lietuviškas elektrinis krosinis motociklas

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 22 total)
  • Author
    Posts
  • #1739
    Šarūnas
    Keymaster

    Kadangi mečiau savo seną veiklą kuri surydavo visą mano laiką, šiek tiek atsilaisvinau ir kimbu į darbus.

    Svarbus atnaujinimas aštuonioliktame komentare.

    Iš esmės tai yra antrojo e-dviračio tęsinys, bet pavadinau trečiuoju. Vis tik tai bus visiškai kitas aparatas – gaminsiu jam specialų rėmą, dėsiu RC variklį (ne hub). Kol kas planuojamo RC variklio galia yra 10 kW prie 12k RPM, perdavimas diržinis, dviejų pakopų. Padarysiu vietos 48 vnt A123 20Ah prizmatinių celių (3kWh – 200km@30km/h; 80km@60km/h). Bus šiek tiek mažesni ratai. Primečiau iš akies, tai turėtų atrodyti maždaug taip:

    20100806798.jpg

    Dabar pamažu užsiimu braižymu. Pradėjau nuo rato…

    ratas2.png

    #2497
    Šarūnas
    Keymaster

    Dar viena detalė į komplektą…

    Untitled3.png

    #2498
    Tomas
    Participant

    O, kažkas įdomaus. Kaip suprantu e-mopedo idėja jau pamiršta :)?

    #2499
    Šarūnas
    Keymaster

    Dar nevisai, vis dar kirba mintys visokios. Be to man kaip tik jo motoras užkalė – bus proga išsiskerst ir išsimatuot viską. Bet šitos lengvas krosinukas man labiau prie širdies :)

    #2500
    Vilmantas
    Member

    O kas atsitiko tavo varikliui? Kopreasija dingo? Ar variklis neprasisuka? :))

    #2501
    Tomas
    Participant

    Krosinukas tikrai būtų daug daug smagiau :D O iš ko gaminsi rėmą? Ar bus saugu? Mažais greičiais tai nelabai važinėji :)

    #2502
    Šarūnas
    Keymaster
    Quote:
    Vilmantas:

    O kas atsitiko tavo varikliui? Kopreasija dingo? Ar variklis neprasisuka? :))

    Prasisuka.. :) po pasivažinėjimo 85 km/h kompresija labai nukrito ir dabar į kalniuką eina vos 10 km/h. Tai arba langą žiedas pasigavo arba sutriko tepalo tiekimas (seniai įtariu) ir sudilo visa grupė velniop.

    Quote:
    Tomas:

    Krosinukas tikrai būtų daug daug smagiau :D O iš ko gaminsi rėmą? Ar bus saugu? Mažais greičiais tai nelabai važinėji :)

    Kad kaina nebūtų kosminė, turbūt virinsiu iš vamzdžių…

    Va dar viena dalis…

    motoras.jpg

    #2503
    Vilmantas
    Member

    Aha, bus žiedas užspaustas. Susidėvėt staiga negali. O užspaudė dėl seno stumuoklio ir elipsės formos cilindro :D Vešk šlifuot cilindra dėk nauja stuma ir eis kaip naujas o kainuos (150-300Lt.

    #2504
    Šarūnas
    Keymaster

    Susidėvėti gali jei tepimas dingsta. Ilgai kovojau su “traukimo” problemomis, kai iš niekur nieko sumažėdavo trauka. Priežasties taip ir neradau. Gal būt tai būdavo suprastėjęs tepimas?…

    Žodžiu, pasimatys kai išardysiu.

    #2505
    Vilmantas
    Member

    Tiesa sakant galėjo būti ir sutrikes tepimas. Nes gali užspausti žiedą ir pradingti dauk kompresijos beto gali ir atsitaisyti iš niekur nieko.Aš vakar gavau savo senukui piaggio hexagonui 150cc grupe jau nuo senumo susidėvėjusi aišku vandeniu aušinamas tai paklojau 300lt.

    #2506
    Vilmantas
    Member

    Vel gaima sakyti tave aplenkė su crystalyte 603 jai neklystu : http://www.youtube.com/watch?v=1vHZvAd6dvo :)

    #2507
    Vilmantas
    Member

    Netilpau y viena komentara:) va yra ir kur pirkti : http://www.enertrac.net/product.php 10kw ilgalaikė 30kw pikas.

    Už padoria kaina :) 1,295.00 $ Beto tam video akumas 100v 15ah lipo kažkoks.

    #2508
    Šarūnas
    Keymaster

    Matytas šitas video.. Aš pasivažinėjęs didesniais greičiais su dviračiu supykau ant hubinių variklių ir niekada tokio nedėsiu į greitą transporto priemonę. Perdidelis svoris, nesaugu (apie tai jau daug kartų rašiau).

    #2509
    Šarūnas
    Keymaster

    Galinę pakabą galvoju gal daryt ką nors panašaus:

    pakaba.jpg

    Klausimas tik ar labai pigu bus tiek vamzdžių virint.

    #2510
    Linas
    Participant

    Galine pakaba beveik tokia pati kaip maniskio :)

    #2511
    Vilmantas
    Member

    Čia rimta. O nepigiu būtų nusipirkti krosinio šąkę?

    #2512
    Šarūnas
    Keymaster

    Kažin ar pigiau… Ir dar kažin ar tiks prie konstrukcijos ir dizaino. Dar vienas vaizdelis…

    Untitleda1.jpg

    #2513
    Šarūnas
    Keymaster

    Tai svarbus komentaras.

    Pervadinau temą į labiau atitinkančią realybę (tiems kas tik dabar prisijungė prie diskusijų, ankstesnis pavadinimas buvo “Trečiasis e-dviratis”). Vis tik daiktas bus be pedalų.

    Iš tikro tai yra bendras mano ir Lino (elektrinio Derbi Senda savininko) projektas, mat pamatėm jog abu galvojam apie praktiškai identiškus aparatus, mąstymas vienoda linkme. Tad kam gi dirbti atskirai? Džiugi žinia, kad šiam projektui jau yra rasti investuotojai ir gaminamas pirmasis prototipas.

    Rėmo dizainas yra pagrinde Lino nuopelnas, dabar man reikės sumodeliuoti jo atsparumą ir įvesti reikalingas korekcijas.

    Numatomos bent dvi motociklo versijos: “biudžetinis” ir “high-end”. Biudžetinio galia bus 10kW, haiendo – ~15-20kW. Dalys lengvos, dviratinės. Haiende rimtos downhillinės. Akumuliatoriai LiFePO4. Kol kas tiek.

    #2514
    Tadas
    Participant

    Tai jei teisingai speju biudzetinis tures Turingy agregata.Jei nepaslaptis kas per varikliukas numatomas High-end motocikle?

    #2515
    Šarūnas
    Keymaster

    Yra keli variantai, tačiau dar nieko nėra nuspręsta. Tai labai tolimi planai.

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.