Home Forums Motorai / perdavimas Rusiško varikliuko pajungimas

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)
 • Author
  Posts
 • #15722
  agniusm
  Participant

  Gavo tėvas rusišką varikliuką, atrodo karinis, 90W, bet jis trifazis. Norim padaryti žaizdrui. Ant plokštelės užrašyta: delta(ženklas) 360V; star(ženklas) 220V. Išeina 3 poros laidų ir įžeminimas. Gal kas nutuokia kaip perjungt kad veiktų nuo 220V?

  • This topic was modified 6 years, 11 months ago by agniusm.
  #15724
  aleksanderis
  Participant
  #15725
  agniusm
  Participant

  Dėkui. Schema kaip ir aiški, kondikas vienas, na o su laidais bus linksma. Visi mėlyni, tai kaip atsirinkti tuos S1-S6; S3-S5; S2-S4?

  #15726
  Buckis
  Participant

  Metodom tyka, truputį paburgs jei nekaip pajungsi

  #15727
  agniusm
  Participant

  36 kombinacijos, chm. Su holais reik pažaist, čia ir užsižaisiu

  #15729
  aleksanderis
  Participant

  Varza pamatuok,induktivuma, gal kaip nors atskirsi.

  #15730
  mdm
  Participant

  Agniusm> trys poros laidų = trijų atskirų apvijų galai. Tiesiog imi multimetrą ir matuoji varžą, jei tarp dviejų laidų kažkokia varža yra, vadinasi tai viena individuali apvija, taip sugaudysi ir kitas likusias dvi individualias apvijas. Toliau kas liečia tokio variklio paleidimą vienfaziame tinkle:

  https://www.de2.lt/naudinga-informacija/formules/991-trifazio-elektros-variklio-jungimas-%C4%AF-vienfaz%C4%AF-tinkl%C4%85

  #15732
  agniusm
  Participant

  Dėkui, super. Paleido tą varikliuką ant trifazio, sakė kaista. Keista nes apkrova tik primontuota sparnuitė oro pūtimui. Na, žiūrėsiu. Dėkui visiem už pagalbą

  #15740
  medlaizis
  Participant

  Pamatuok srovę. Jei srovės neviršija tai tegul kaista. Tiesa, jei kondensatorius parinktas per didelio talpumo, tai dėl šito gali kaist.

  #15741
  agniusm
  Participant

  Tai kondensatorius visai nepajungtas. Galvojau, kad kondensatorius tik jungiant į vienfazį reikalingas. Pasiskaitinėsiu dar.

  #15742
  agniusm
  Participant

  Tiesa, ten parašyta kondensatoriaus parinkimo formulė: c(uF) = galia(kW) x 66
  Tai mano atveju gaunasi 6uF kondensatorius, ar čia teisingai skamba?

  #15745
  mdm
  Participant

  agniusm> jei trifazis asinchroninis variklis sukomutuotas žvaigžde ir pajungtas į trifazį elektros tinklą kaista – labai tikėtina, kad savo praeitame gyvenime jis matė vargo ir apvijos buvo “pašildytos” didelių srovių. Kas liečia kondensatorių – talpa reali. Jei kartais nerasi tokio kondensatoriaus (ar nepavyks sukrauti reikiamos talpos iš skirtingų), šį savaitgalį tikriausiai būsiu Zarasuose – paieškosiu savo sandėliuke.

  #15755
  agniusm
  Participant

  Na, variklis atrodo naujas, aplamai neleistas, na ir kas davė sakė kad naujas. Mano manymu sujungtas trikampiu, ant etiketės parašyta, kad trifazis jungiamas trikampiu, vienfazis – žvaigžde.
  Įdomu, kokiai maksimaliai temperatūrai ruseliai lakavo juos.

  Neprieina rankos pakrapštyt kol kas, savo dviračius ir akumus konstruoju:)
  Kondensatorių mačiau evitoje 275V 3uF, lygegrečiai ir bus uoga.

  #15759
  mdm
  Participant

  Kad man regis ten turėtų būti parašyta atvirkščiai, trifaziame tinkle – žvaigžde, vienfaziame trikampiu :) Pabandyk pasileisti jį be jokių kondensatorių(jei iki šiol juos kažkur naudojai) trifaziame tinkle jungtą žvaigžde, jei ir toliau kais – vadinasi stebuklų būna ir ne per kalėdas. Na o jei viskas, ok, tuomet bandyk jungti vienfaziame tinkle. Šiaip čia dar neblogo spamo šaltinis (kadaise pagal jį jungiau, lyg ir sukosi):

  Trifazio variklio pajungimas į vienfazį tinklą

  #15762
  agniusm
  Participant

  Schemos tokios pat kaip visur kur jau rašėt. Nžn ar taip suprantu kas parašyta. Ant variklio plokštelės nupaišyta trikampis/trijų linijų žvaigždė ir įtampa 360V/220V.

  #15766
  Linasas
  Participant

  Trifaze 380V(kodel 360v nezinau)- jungiasi zvaigzde. Trifaze 220v- jungiasi trikampiu. Vienfaze 220v- su kondencatoriumi, tik galia bus mazesne.

  #15768
  agniusm
  Participant

  Suklydau rašydamas, 380V. Įdėsiu kada fotkę

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.