Home Forums Elektronika / programavimas visokie elektronikos klausimeliai

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 141 total)
 • Author
  Posts
 • #2080
  agniusm
  Participant

  Turiu galini zibinta. isejime trys laidai, minusas ir du pliusai. Pajungi viena – zibintas sviecia, pajungi kita – zibintas mirksi, pajungi abu i pliusa – nieko. Gal kas gali paprastai paaiskinti kaip galeciau ji pajungti, kad gabaritams neveikiant, paspaudus stabdi mirksetu, o gabaritams ijungus pastoviai sviestu, o nuspaudus stabdi, persijungtu i mirksejima?

  #6017
  Buckis
  Participant

  nedidelis as elektronikas bet berods relyciu ir diodu kombinacija turetu padeti, arba bend relytes

  #6018
  Rytis
  Participant

  Ant stabdziu rankeneles SPDT tipo jungiklis ir atskiras jungiklis gabaritam. I SPDT centrini kontakta pajungi pastovu +, vienas kontaktas i mirksejimo pliusa, kitas per atskira gabaritu jungikli i gabaritu pliusa.

  #6019
  agniusm
  Participant

  Liux, taip ir galvojau, kad turi but kazkas paprasto

  #7476
  agniusm
  Participant

  Gas kas zino kokia paprasta sviesai jautraus jungiklio schemute? Butu gerai jautrumas paderinamas kokiu potencu. 12V iki 700mA veikimas.
  Dekui

  #7477
  sopkis
  Participant

  Jei visiškai paprasta schema tai su vienu tranzistoriuku, bet histerezė nelabai prognozuojama, jei reikia geriau veikiančios tai su operacinuku. http://www.electronics-tutorials.ws/io/io_4.html

  #8020
  povilas
  Participant

  Sveiki, gal kas galite paaiškinti ar galima iš “pedelec” dviračio variklio valdymą perdaryti nuo greičio rankenėlės? Turėjau Magic Pie variklį ir sugedus halo davikliui rankenėlėje, pasijungiau tos 5 V per potenciuką, ir puikiai veikė. Tris metus išvažinėjau, nuvariau apie 9 tūkst. km., bet šį pavasarį pavogė su viskuo. Dabar nusipirkau kitą, dadėjau jėgos, iš Tomo pirktas celes, tai būtų gerai, kad nereikėtų pastoviai makaluoti kojomis. Pats bandžiau kaišioti 5 V į variklio valdiklį, bet ratas nei iš vietos.

  #8022
  Šarūnas
  Keymaster

  Būna juose prikonfigūruota nesąmonių ir įprastais metodais neišeina perauklėt. O koks ten laidas, softas ir kur jungiasi – velniai žino…

  #8023
  jonas
  Participant

  kai pirkau “crystalyte” valdiklį man per klaidą atsiuntė “pedalec” variantą,gazo rankena veikė tik tada kai būdavo signalas nuo pedalų sensoriaus. Padariau sensoriaus emulaiatorių 1-1,5Hz (NE555) valdomą nuo gazo rankenos. Jei gazas atleistas emuliatorius neveikia,pasukus gazo rankeną emuliatorius duoda impulsus į PAS įėjimą. Trūkumas 1-3s reakcijos uždelsimas į gazo rankeną.

  #8024
  aleksanderis
  Participant

  Jeigu toks tai viduj yra trumpiklis kuri isemes gazo rankinele veiks
  http://shop.crystalyte-europe.com/product.php?productid=16186&cat=271&page=2

  #8026
  jonas
  Participant

  man jau nebeaktualu,pas mane jau kitas kontroleris, o tas yra toks: http://e-motion.lt/forums/topic/nebrangiai-parduodu-kontroleri/

  #8027
  povilas
  Participant

  Pas mane nėra greičio(gazo) valdymo rankenėlių. Ačiū “jonas”, už informaciją, kad tinka NE555 impulsai. Bandysiu pajungti ją dviem jungikiais į “pedelec”, vieną variantą pastoviai, kaip autopilotą, kitą kada noriu spaudinėdamas. Dar įdomu, nuo multivibratoriaus (NE555) signalo amplitudės, ar nuo jo dažnio keičiasi variklio greitis?

  #8028
  sopkis
  Participant

  O kaip tau atrodo – greičiau minant impulsų dažnis didėja, ar amplitudė?

  #8029
  povilas
  Participant

  Tiksliai nežinau, nes ten keli magnetukai sukasi pro ritę ir sukuria joje impulsus, išeitu,- kuo daugiau per laiko vieneta pralekia magnetukų, pro ritę, tuo didesnis dažnis ir greičiau kontrolierius variklį suka, bet antras atvėjis, gal greičiau sukant pėdalus didesne EVJ (V) gaunasi ritėje, gal dėl to didėja greitis?

  #8030
  Tadas
  Participant

  Negaliu garantuot bet greiciau bus kad impulsus skaiciuoja.Isbandyt galima uzdejus atitinkamo dydzio neodimio magnetuku kokius 5 ar daugiau turetu uztekt kad vos pamynus duotu visa variklio greiti.

  #8031
  sopkis
  Participant

  Šiaip pedaluose yra holo daviklis, tai signalo amplitudė jo išėjime nekinta, tik dažnis. Greičiau mini, didesnis dažnis, kontroleris turbūt išvis matuoja laiko tarpus tarp gretimų magnetukų impulsų, pagal ką mato mynimo greitį.

  #8064
  povilas
  Participant

  Autopilotas, pavyko! Paqal NE555 taimerį, padariau impulsų multivibratorių ir puikiai važiuoju be pedalų mynimo. Vieno hz dažnio padarius, 3 sek, suko 3sek. ne. Tai didinau dažnį tiek, kad pasiektų 24km/val. Toliau veikia greičio ribotuvas,- nedidėja ir nereikia. Ačių Jums už info.

  #8262
  agniusm
  Participant

  Negaliu rasti produkto kurio noriu. Is pradziu ieskojau “latching” jungiklio kuris butu zemo profilio. bi-color ir atsparus, IP65, vargas, visi gigantiski, negi siais laikais neimanoma pagaminti kazko kompaktisko? Toliau bandziau surasti indikacinius LED montuojamus i panele ir tikejausi kazko kompaktisko, bet vel, tokiu ilgiai virs proto ribu. gal kas mate 3mm led laikikliu kurie metaliniai ir pritaikyti plokstiem LED?

  #8690
  agniusm
  Participant

  Gal kas is elektroniku gali patarti kaip uzmaitinti Arduino, bet reikia, kad itampa butu Vin 7-100V, o Vout 12V. Apie 190mA

  #8691
  Tyro
  Participant

  Yra tik nevisai mažų įrenginių, neseniai nusipirkau keitiklį Keitiklis 72V – 12V. Bet jis nėr mažas, veža iki 10A. O jeigu reikia dar mažiau, tai naudočiau prie jo prijungęs DC-DC keitiklį. Šitaip žadu dviračio žibintus užmaitint kuriems reikia ne 12V o dar mažiau.

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 141 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.