A123 įkomponavimas aplink rėmą


Šiek tiek pasikrapščiau rūsy kol viską nurinkau nuo dviračio (pasirodo, absoliučiai viskas nusiėmė su vienu 5 mm šešiakampiu) ir parsinešiau namo rėmą.

Pamažu dėliojuosi kaip gi geriau būtų tas celes sukrauti ir įtvirtinti. Celes reikia ne tik gerai įtvirtinti kad nejudėtų, bet ir apsaugoti nuo pažeidimo griūnant. Taip pat dar vienas reikalavimas – jas rekomenduojama suspausti tarpusavyje. Kol kas manau geriausia būtų gaminti dėžes iš 2,5-3 mm diuraliuminio plokščių. Diuraliuminis yra paprastas aliuminis su silicio priemaišomis – žymiai standesnis. Apsižiūrėjau rūsyje, turiu tik nedidelį tokio lakšto gabaliuką. Gal atsirastų koks vilnietis, turintis diuralio lakštą? Reikia maždaug kvadratinio metro. Atsiskaitau aliuminio supirkimo kaina arba alumi :)

Celių kontaktus tarpusavyje susukinėsiu su aliuminėm šynom, nes kitos išeities nėra: vienas kontaktas aliuminis, kitas neaiškus, dengtas nikeliu. Pastarasis turėtų lengvai virintis, bet su aliuminiu kontaktu per daug vargo. Žodžiu, sujunginėsiu mechaniškai.

Dar laukia BMS (Batterry Management System) gamyba… Bet ten jau elektronika, bus paprasčiau. Gal… :)

13 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.