Campus Party Europe: įspūdžiai

Linkėjimai iš Ispanijos!

Pirma diena

Ši diena prasidėjo 3 val. ryto, taigi esu nusikalęs, nuvargino 1,5+3 val. skrydis. Kol kas čia niekas nevyksta, ruošiamasis rytoj prasidėsiantiems renginiams, žodžiu, laisvalaikis. Prisegu kelias nuotraukas akių paganymui.

Antra diena

Ši diena buvo tikrai sunki. Kadangi mano darbas buvo atrinktas tarp 10 įdomiausių (iš 800), kaip ir buvo suplanuota, aš ir dar 9 “įdomių projektų” autoriai susitikome su Europos Sąjungos komisijos viceprezidente Neelie Kroes. Pasipasakojom apie problemas, su kuriomis susiduriame įgyvendindami savo idėjas: finansavimas, biurokratizmas ir panašiai. Pokalbio tikslas: išsiaiškinti problemas ir atitinkamai reaguoti, kad Europoje būtų lengviau realizuoti save.

18:30 Lietuvos laiku vyko geriausių projektų pristatymai: Mano pasirodymas buvo vienuoliktas (iš 20) ir užėmiau antrą vietą. Pirmą vietą užėmė robotizuotas kojos protezas, kurį kūrė grupė inžinierių. Gaila, bet pristatydamas savo darbą užmiršau paminėti smulkmeną, kad prie projekto dirbu vienas ir be jokio finansavimo – manau tai būtų man padėję laimėti.

Darbų pristatymus rodė gyvai Campus TV, lietuviai mane palaikė morališkai :).

Deja kol kas nuotraukų nebus, nes pats nefotografavau, per daug rūpesčių buvo. Mane filmuoti žadėjo Andrius Šutas, bet pamečiau aš jį iš akiračio, matyt pasiplovė. Dar vėliau turėtų būti nuotraukų iš VIP zonos… Žodžiu atleiskit, bet akių ganymas turės šiek tiek palaukti.

Beje, apie renginį užsiminė ir delfis, tik kad stipriai nusišnekėjo – akivaizdžiai delfiui apie renginį pranešė kažkokių maisto papildų autoriai, kurie neva vyksta į šį renginį. Deja neatvyko. Pasidarė reklamą ir tiek.

Trečia diena

Šiandien jokių svarbių renginių nebuvo, tik įvairios paskaitos, pavyzdžiui, apie CERN LHC (Large Hadron Collider). Šiandien palikome renginį ir keliavome aplankyti Madrido. Miestas gražus, labai prižiūrimas. Atkreipiau dėmesį, kad visur aktyviai kursuoja policija (visada bent 2 ekipažai akiratyje), taip pat uoliai dirba valytojai. Susidarė įspūdis, kad vietiniai šiukšles nuolat meta ant žemės, tačiau visa tai operatyviai iškuopiama. Aplankėme centrą, Retiro parką (labai gražu), metro ir panašiai… Užkliuvo visiškas ispanų kalbų nemokėjimas – angliškai susikalbėti labai sunku: jaunimas dar supranta vieną-kitą žodį, tačiau su šiek tiek vyresniais gyventojais kalbėtis yra bergždžias reikalas.

Maistas

Alus neskanus, maistas labai neįprastas: pietų komplektas susideda ne iš sriubos ir antro patiekalo, bet iš dviejų “antrų”, tarkime vienoje lėkštėje plovas (pasitaikė labai lipnus, reikėjo stipriai užsigerti), o kitoje kotletas. Tas “kotletas” irgi labai neįprastas: pats kotletas gal 1 cm storio, o prie jo, vietoje mums įprastų bulvių, prikrauta bulvių traškučių (“čipsų”). Mums įprastų salotų šalia nebuvo. Žodžiu, maistas labai sausas, neįsivaizduoju kaip jie su tokiu išgyvena. Vis tik netoli stovyklos radome užeigą su geru maistu: mažais gabaliukais supjaustytos ir padaže pakeptos riebios kiaulių ausys, o kitoje lėkštėje pateiktos keptos bulvės su padažu. Prie alaus gerai (nuslopina jo neskanumą).

Ketvirta diena

Šiandien, bent kol kas, programa ta pati – paskaitos. Žodžiu visi leidžia savo laiką, bendrauja, pramogauja.

Atidėti skrydžiai

Visą likusį laiką sukam galvas ką gi daryti su kelione namo, mat išsiveržus Islandijos ugnikalniui dalies Europos dangus pasidengė pelenais ir dauguma skrydžių yra sustabdyti. Kai kurie čia bando organizuoti 3000 km kelionę namo autobusu, kuri truktų maždaug dvi paras. Nusprendėme, kad tai yra absurdas ir šią idėją pasilikome kaip paskutinę išeitį. Kol kas nežinome kaip keliausime namo, tikimės kad organizatoriai mus čia apgyvendins pakankamam laikui kad spėtų tas visas brūdas danguje išsisklaidyti. Kai kurie čia net planuoja pirkti automobilį ir taip važiuoti namo :).

Citatos iš naujienų šaltinių:

Aviation experts say the volcanic plume has caused the worst travel disruption Europe — and the world — has ever seen.

A lingering volcanic ash plume forced extended no-fly restrictions over much of Europe on Saturday, as Icelandic scientists warned that volcanic activity had increased and showed no sign of abating — a portent of more travel chaos to come.

Skaitykite informacijos šaltinį.

8 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.