Pirmoji GREITO įkrovimo stotelė Vilniuje

2014-07-18 19.08.48

Taigi, vėl turime “pirmąją” (ir gal vėl vienintelę?) stotelę Vilniuje. Apie tai šiandien rašo grynas:

Vilniaus centre – nemokama elektra

Žinant ankstesnės “pirmosios Vilniuje” stotelės istoriją, situacija šiek tiek kelia šypseną: Elektromotus savo iniciatyva ir už savo lėšas pastatė įkrovimo stotelę, kurią pamėgo netoliese įsikūręs LESTO. Jai vietą skyręs ir energiją tiekęs Energetikos muziejus neapsikentė ir pašalino stotelę. Praėjus vos savaitei LESTO pastato savo stotelę… Nebėra kur krauti? :) Juokauju, žinoma, kadangi naujoji stotelė yra gana toli nuo LESTO centrinės būstinės.

Kas yra naujosios stotelės gamintojas man dar neaišku, tačiau iš nuotraukų matosi, kad naudojamas standartas CHAdeMO, kas reiškia, jog tai yra DC stotelė, galinti krauti tiesiai į akumuliatorių, be papildomų keitiklių. Taipogi reiškia, kad reikalingas mandras BMS ar bent jau “išdūrkė”.  Taipogi lieka atviras klausimas ar stotelė palaiko gan žemas, mums aktualias įtampas? Jau mintyse suku visokias mintis… :) Pinoutas:

interface[1]

sequence

Atrodo gana nesudėtinga ir straight-forward.

Mums įprastos rozetės nesimato. O gal ji vis tik yra? Jei kas važiuosit pro šalį – apžiūrėkit, nufotografuokit. Įkelsiu nuotraukas. Gali būti, kad teks gamintis perėjimus ir pasukti galvą kaip susišnekėti su ta stotele.

Retorinis klausimas pabaigai: kada valdžiažmogiai susipras, kad už tą kainą galima prižerti bent 20 paprastų nemokamų rozečių, kurios turėtų didesnę naudą? Kad turime vieną greitą – puiku. Bet dar ilgą laiką nei praktiškai nei psichologiškai nereikės jų daugiau kaip 2-3 visame Vilniuje. O va paprastos rozetės prie stovėjimo vietų būtų realus žingsnis praktiškumo link.

43 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.