Pusės metų jubiliejus

e-motion.lt serveris

Šis puslapis, kaip ir dar keli, yra patalpintas mano asmeniniame namų serveryje – senuke DELL OptiPlex GX110 kompiuteryje. Kompiuterio parametrai gana kuklūs: 1 GHz P3 CPU, 250 GB HDD, 512 MB SDRAM. O ypatingas šis kompiuteris tuo, kad esant vidutinei apkrovai vartoja tik ~30 W energijos (jis be monitoriaus, klaviatūros ar pelės, tik dėžė ir du laidai (maitinimas+LAN)), taip pat yra ypatingai tylus: CPU aušinimas pasyvus (mano nuopelnai), o maitinimo šaltinio ventiliatorius prijungtas prie 5 V (vietoje 12 V) – tai DELL inžinierių nuopelnas.

Tai apie kokį gi aš čia jubiliejų kalbu?

circuit:/mnt/public/www/e-motion.lt# uptime
22:03:37 up 182 days,  5:07,  1 user,  load average: 0.01, 0.06, 0.06

Štai, jau lygiai pusė metų kaip serveris nebuvo ne tik išjungtas, bet ir perkrautas. Visas programas ir branduolį atnaujinu periodiškai (upgrade), tačiau vis dar nereikėjo perkrauti. Serveris buvo perkrautas prieš pusmetį, bet tik dėl to, kad daugiau kaip dviems valandoms buvo dingusi elektra ir nepakako UPS akumuliatoriaus. :)

Šiaip nesu kažkoks linux fanas, kompiuteristas ar šiaip “geekas”, todėl man čia yra nemažas “pasiekimas”. :)

Puslapio stilius

Jei čia lankotės ne pirmą kartą, turėjote pastebėti, kad pasikeitė puslapio stilius. Nesakau kad senas buvo blogas, bet šis man mielesnis akiai. Taip pat senasis turėjo labai jau “kreivą” kodą… Stilių pakeičiau ne šiaip sau, bet prie progos. Dabar komentaruose yra didelis balaganas, diskutuojama ne į temą ir panašiai. Žodžiu, liaudžiai akivaizdžiai trūksta forumo. Taigi, forumas bus. Ne one.lt forjumjooko stiliaus, bet šioks toks bus… Tiksliau forumas yra jau paleistas ir veikiantis, tik dar ne visiškai integruotas į puslapį ir nepatogus naudoti, todėl kol kas jo neviešinu. Nežinau kiek laiko užims visas šis tvarkymasis, bet pakentėkite, nes tikiuosi gero rezultato.

Taipogi paskutines kelias dienas buvo šiek tiek nesklandumų su puslapio pasiekiamumu. Priežastis gana paprasta – pasikeičiau interneto tiekėją. Kad jau užsiminiau, tai prie progos norėčiau mesti didelį akmenį į Skynet (buvusio IPT) langą. Šita kontora prigadino begales nervų, dėl visų problemų visada būdavo kaltas vartotojas ir taip toliau. O ir pasiskambinus reikėdavo pusę viso pokalbio praklausyti muzikėlių. Didžiausias dalykas dėl kurio jie mane labiausiai nervindavo – puslapio nekrovimas vakarais, žiauriai prastas užsienio ryšys (mano planas buvo 49 Lt/mėn + 5 Lt/mėn už statinį IP). Ir taip, pasirodo dėl to irgi buvau kaltas aš. :) Prieš kelias dienas į duris pasibeldė teo meistrai. Aš kadangi žiauriai nepernešu spamo ir prekybos agentų, jau ruošiausi juos spirti į gatvę, bet spėjo pasakyti, kad… Kad į mano daugiabutį ką tik buvo atvestas šviesolaidis ir tik mano namui galioja akcija – “Optimalus” (49 Lt/mėn) planas man kainuos 15 Lt/mėn. :) Prijungimas užtruko savaitę. Rezultatai tokie (Lietuva/užsienis):

Iš tikro net sunku surasti pakankamai greitą serverį, kad testas būtų teisingas. :) Vienintelė šio plano problema – dinaminis IP. Būtent dėl šios priežasties buvo puslapio pasiekiamumo problemų – pasikeitė IP ir reikėjo laukti pusdienį kol atsinaujins DNS įrašai. Dabar jau šią problemą sutvarkiau, taigi turėtų krauti normaliai, net ir vakarais. :)

10 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.