Elektromobilių skleidžiamas garsas bus dirbtinis

Jau keleto mėnesių senumo “naujiena”, bet užsinorėjau apie tai parašyti. Sakoma, kad elektromobiliai, važiuojantys iki 25 km/h greičiu, neskleidžia praktiškai jokio garso. Mano nuomone tai, kad stipriai sumažės triukšmo lygis mieste, yra labai didelis privalumas – pagaliau galima bus pailsėti nuo triukšmo. Važiuojant greičiau padangos ima skleisti garsą.

Bet visgi gaug elektromobilių gamintojų, kaip susitarę sako, kad tai yra labai pavojinga pėstiesiems. Taigi planuojama į elektromobilius diegti specialią įrangą, kuri skleis pėstiesiems girdimą garsą… Absurdas! Kodėl taip manau?

Prisiminiau kažkur girdėtą istoriją. Atleiskit jei primeluosiu, nežinau kiek tame tiesos: kai atsirado pirmieji automobiliai ir dalis vadžiotojų persėdo prie automobilio vairo, pasipylė nelaimingi atsitikimai – partrenkti ir pervažiuoti pėstieji. Įsivaizduoju kad tada automobilių maksimalus greitis buvo gal kokie 30-40 km/h. Bet vis tiek atsirasdavo žioplių. Kaip valdžia išsprendė šią problemą? Prieš automobilį eidavo berniukas ir skambino varpeliu, taip visus žioplius įspėdamas apie atvažiuojančią velnio mašiną. Manau kad dabar bandoma daryti tas pats.

Absurdas.

8 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.