Pagaliau standartizuotas elektromobilių įkrovimas

Anksčiau rašiau apie ES rekomendacijas elektromobilių įkrovimui. Neužtruko nė dešimt metų ir jau turime oficialų standartą. Jei trumpai, jis atrodo taip:
SAE charging standard for EVs

1 ir 2 AC lygmens įkrovimui yra reikalingi onboard įkrovikliai, kurie paprastai būna sumontuoti į pačią transporto priemonę. Akivaizdu kad galingą įkroviklį su savimi vežiotis yra labai nepraktiška (nes jis labai didelis, sunkus ir brangus), todėl įkrovimo galia (ir greitis) nėra didelė.

Mane labiau domina DC krovimas. Tai reiškia, kad įkroviklis yra pačioje stotelėje, taigi stotelė kabeliu jungiasi tiesiai prie transporto priemonės akumuliatoriaus, be jokių papildomų keitiklių. Žinoma, visos transporto priemonės yra skirtingos, skiriasi ir jų akumuliatorių įtampos bei talpos. Todėl transporto priemonė turi bendrauti su stotele: pasakyti jai kokia įtampa ir srove krauti, informuoti apie kitus parametrus. Tai, pagal aprašytą komunikacijos protokolą, turi atlikti transporto priemonės BMS. Darosi įdomu.

Vienintelė problema – jungtis yra reto bjaurumo. Labai tikiuosi kad būsimos stotelės turės ne tik tokią žiauriai didelę jungtį, bet ir atskirą, skirtą tik DC krovimui (tą apatinę dalį su dviem stambiais kontaktais), nes priešingu atveju į mažas transporto priemones reikės montuoti milžiniškas rozetes…

3 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.