Ar jau atslūgo savadarbių e-bike banga?

Rašau po ilgos pertraukos, už lango jau 2020 vidurys. Gerai pamenu, kai 2008-2009m. važinėjau savadarbiu elektriniu dviračiu ir, sustojus prie kiekvienos sankryžos, prasidarydavo greta stovinčio automobilio langas ir pasigirsdavo klausimai “kas čia”, “kiek traukia” ir “kiek nuvažiuoja”. O traukdavo tada virš 65km/h – buvo kažkas nerealaus.

Tuo metu buvo mūsų, entuziastų, vos keli per visą Lietuvą, bet vėliau bendruomenė plėtėsi, net vyko “suvažiavimai”. :) Gan daug kūrybiškumo reikėjo tokiems projektams: gaminomės ir programavom savo BMS, virinomės rėmus, net motorų valdiklius teko modifikuoti ar savo gamintis. Nežinau, kaip jūs, bet aš viso šio bumo dėka labai daug išmokau: nuo programavimo iki suvirinimo. O tai neįkainojama.
Keli metai į priekį ir atsirado modernūs paspirtukai, vadinamasis paskutinės mylios transportas. Lietuvoje dar 2017m. suaugęs žmogus ant paspirtuko, važiuojančio į kalną, buvo neįprastas vaizdas. Berods tais metais buvom milžiniškoje dviračių parodoje Vokietijoje ir ten pamatyti paspirtukai vis dar buvo gana nevykę. Tada ir pats, važiuodamas paspirtuku, sulaukdavau nemažai dėmesio, kai kam gal net kaip keistuolis.

Bet neilgai truko ir toks vaizdas tapo įprastas, nes rinką užtvindė pigūs consumeriški xiaomiai. Pačiam kažką lipdyti nebeapsimokėjo, nes už viso gamyklinio paspirtuko kainą net detalės neišeina. Asmeniniai projektai tapo beprasmiai, nebent labai jau kažko išskirtinio norisi.

Metai bėga, savadarbių aparatų gatvėse matau vis mažiau… Tiesą sakant, apskritai galingesnį, ne būtinai savadarbį, elektrinį aparatą pamatau labai retai. Tad noriu jūsų paklausti: kas nutiko? Visi sukūrėm šeimas (mano atvejis) ir nebėra laiko ir dar “žmona neleidžia”? O “jaunoji karta” nebesidomi, ar visi susipirkom kiniškus? Ar dar kam nors kyla noras kažką virintis, kai galima nusipirkti kinišką sur-ron už vien baterijos savikainą (apie 3500€)?

12 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.