Home Forums Motorai / perdavimas El variklio pasirinkimas

Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 50 total)
  • Author
    Posts
  • #5244
    Linas
    Participant

    na sutinku kad hubas sunkus, bet pasverk kiek sveria moto ratas, jis taip pat nera labai lengvas, as su tokiu hubu lakstau 60km/h greiciu zvirkeliu ir problemos nera, zinoma kuo lengvesnis ratas tuo geriau.

    mano pagrindiniai argumentai:

    + nera jokio perdavimo, jokiu dylanciu daliu, tepaluotu grandiniu, ir zymiai tylesnis darbas, bei lieka vietos paciame reme.

    – didelis galinio rato svoris, bet bendras sistemos svoris vistik lieka mazesnis, palyginimui: tas 800w varikliukas sveria ~8kg tada pridek dar grandine, zvaigzdes, bei galinio rato stebule ir jau turim daugiau nei 11kg, o hubas analogiskos galios butu tik iki 7kg svorio.

    jei vistik nodi konstruotis savo varikli, pirma reiktu pasiskaitineti cia:

    http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=23350

    http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=36479

    http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=30&t=36602

     

    tam forume yra ir daugiau…

    #5245
    Tadas
    Participant

    Taip Linai tu teisus del hubo cia ka isvardinai tai tikrai niekas nelauzta is pirsto ir yra gryni faktai bet.. Hubas tarkim kilovatinis ir “Tuned by 4motus” :) kainuos tikrai daugiau nei 450lt+grandine.Plius jei tam motorui uzmest rimta ausinima ir velgi patiuninguot tai jau turesim apie 5kW trumpa pika laikanti zveriuka nes as kiek skaiciau forumuose tai netiuninguotam paserus 4kW jis pradeda stipriau kaist.

    #5246
    Vilmantas
    Member

    Linai, as taip ir nesupratau apie koki huba Tu sneki. :D Istikro, gal ir mastyciau apie huba, bet nenoriu dauk isleisti pinigu, todel iskarto pradziai renkuosi svina, antra man dylancios dalys nera beda. :) As dirbu prie motociklu, tai man nebus bedu nei del grandiniu nei del zvaigzdiu, ir manes vsiskai negazdina mechanika. :) Tai man labai tiktu tas motoras, juk Tadas minejo, kad juos kakinta ir su 3 kW aisku manau, kad su papildomu ausinimu, bet man to ir pakaktu. :)

    #5247
    Linas
    Participant

    Tadai, hubas kainuotu apie 650lt, as is jo be papildomo ausinimo spaudziau 2kw, tad su papildomu iki 4 imanoma islauzti, neesu as susipazines su tuo 800w golden motor, gal pavyktu imesti nuoroda i ta tema kur apie ji raso, visai idomu butu pasiskaityti.

    Vilmantai, parasyk o ko tikiesi is elektrinio moto, kokiu charakteristiku norisi pasiekti?

    #5248
    Tadas
    Participant

    Vilmantai hubas tai motoras-stebule jei taip lietuviskai.Tau sprest bet mano patarimas butu imk huba jei galvoji

    Apie dviracio perdaryma.Jei visgi apie motoroleri tada tas 800w butu geriau tik as deciau dirza nes dulkiu taip

    nebijo.

    LINAI kazkur ES forume buvau rades apie ta BLT-800 motora info.

    #5249
    Linas
    Participant

    del dirzo atsargiai, jis labai nemegsta akmenuku, tiesiog suplesomas dirzas jei koks rimtesnis pakliuna.

    #5250
    Vilmantas
    Member

    Apie tą motora ir man būtų ydomu paskaityt, niekur nieko neradau dar.. Radau tik trumpa video : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uD735sTwIa0

    Ir kit’a lietuvių kaip supratau, žinoma kaina beprotiška : http://www.elektrinis-dviratis.eu/prekiu_katalogas/5-eko_transportas/15-elektrinis_keturratis/44-miromax_elektrinio_keturracio_perdarymo_komplektas

    Aš žinau kas yra hubas. :) Tik norėjau paklaust apie kokį būtent modelį jūs kalbat. :) Linai, norėčiau apie 60km/h greičio, na ir 50 pakaktų, o nuovažiuojamo atsumo su tais 33ah AGM akumais manau pakaktų. Jai ateitį pereičiau ant lifepo4 manau greitį būtų ymanoma kur kas didesnį pasiekt, vien del svorio ir C skaičiaus. :)

    #5251
    Martynas
    Participant
    #5252
    Linas
    Participant

    hubo greitis priklauso nuo jo apviju tipo, itampos bei rato dydzio, o jei dedi atskira varikliuka kaip ta golden motor jau gali reguluioti greiti keisdamas perdavima (zinoma itampa irgi turi itakos), tavo atveju jis butu universalesnis.

    man tai keista kaip gali toks didelis skirtumas butu tarp variklio ir kito, trukstamus komponentus tau galiu zymiai pigiau pasiulyti :) pvz 50A valdiklis kainuotu ~270 jei standartinis

    #5253
    Linas
    Participant

    tiesa, Vilmantai, buvau praleides tu agm akumuliatoriu kaina, jei tu juos ketini pirkti uz ta kaina kur parasyta, vistik pasiulyciau pagalvoti apie lifepo4, mat is 33ah svino tu gausi kokia max 20ah, o po kelesdesimt iskrovimu ir iki 15ah gali nukristi, o pinigai nemazi, uz tiek iseina jau headway 10ah paka paimti, na dar bms prisidetu, bet ji galima ir pigu imti, kad tik svarbiausias funkcijas atliktu ir tiek. cia tik mano pasvarstymai, mat turejau panasu svina – 20ah akumus, tai po kokia 50 krovimu man teatiduodavo 12ah ir labai jauciamas itampos kritimas prie daugiau nei 1c. zinoma as kraudavau per 4val, jei kraunant per 10val ir iskraunant ne daugiau 0.5c tada ilgiau laikytu, bet vel kur cia pavazinesi su 12A srove :)

    #5254
    agniusm
    Participant

    Norejau pasiteirauti, gal ka sudomintu variklio/valdiklio kombo. Skirtas motoroleriam ir motociklam arba savadarbiam aparatui.

    Variklis sesiu faziu kaip ir valdiklis. Valdiklis 30 mosfetu, 100V max 100A max. ausinimas ventiliatoriu pagalba. Variklis su 13″ ratlankiu, pastovi galia 6kW, galima butu speti, kad trumpalaike daug didesne, gal iki 20kW nes jis buvo issuktas iki 160kmh su gan riebiu zmogumi.

    Variklio efektyvumas laisvomis apsukomis prie 67.5V – 90.9%

    Maksimali pastovi galia prie 68.8V – 6077w, efektyvumas 89.2%

    Maksimalus sukimo momentas prie 68.7V – 184Nm, efektyvumas – 60.2%

    Apsukos 15.3kV

    Prie 95V(26S LiFePO4), maksimalus greitis ~90kmh(pliko ratlankio) arba 133kmh su 60mm aukscio padanga, kai padanga dar siek tiek aukstesne ir rato diametras gaunasi 533mm greitis laisvomis turetu buti apie 146kmh.

    Kaina apie 850$ pries atsiuntima ir muitus.

    Siuntimo kaina ~350$ (apie 25kg)

    #5255
    Šarūnas
    Keymaster
    Quote:
    100V max 100A max

    Gaunasi 10kVA, kas realiai bus apie 7kW. O jei dar paliekant atsargos įtampai (kas yra privaloma), bus 6kW pikas.

     

    Bet įdomu kas ten per stebuklas su 6 fazėm. Gal daugiau info yra? Foto?

    #7676
    Ričardas
    Participant

    Kas nors man tūpam elektronikui paaiškinkit ką tie jų w’atai reiškia?
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23521__ntm_prop_drive_50_60_series_380kv_2665w.html
    Niekaip netikiu, kad toks 5cm skesmens pusės kg svorio variklis gali tokius parametrus išvystyt: 2665W @ 30v (8S) / 2000W @ 22v (6S)…
    Nebus čia kaip su PMPO kinų stiprintuvuose?
    Planuoju elektrinę offroad riedlentę, tai iš bėdos imčiau ir tuos RC fuflo, tik nežinau, kaip į tą galią žiūrėt… Beje kodėl jiems sunku kontrolerių rasti? Kuo jie ypatingi? Čia tik dėl mažo induktyvumo?
    Beje ieškau poros 350-500w variklių. BLDC arba šepetėlinių, svarbu matmenys iki 10cm diametro ir 12cm ilgio.

    • This reply was modified 9 years, 9 months ago by Ričardas.
    • This reply was modified 9 years, 9 months ago by Ričardas.
    #7679
    sopkis
    Participant

    Sakyčiau ten maksimalus, trumpalaikis galingumas kurį atlaiko apvijos. Realus ilgalaikis bus turbūt kokie 300-400w, o dėl kontrolerio tai man atrodo reiktų naudoti tiem varikliams skirtus RC ESC.

    #7680
    Ričardas
    Participant

    Hm, reiškias pasikliaunant tavim, mano atvejui jie turėtų tikti, dar kokį aušinimą su ventiliatorium padarius…
    O kiek manot galios turėtų toks kaip šis http://www.carsteering.com/data/all_images/6X0959455F-147-TZ-Map1.jpg , nuo automobilio aušinimo ventiliatoriaus. Jei įtampą iki 24V dar pakėlus, gal būtų bent 200w? Kažkas esu girdėjęs dviratį su panašiu darė, ale važiavo… Tokių galėčiau už dyką gauti porą.

    #7681
    Šarūnas
    Keymaster

    Visų pirma tai galingumas priklauso nuo apsukų. Riedlentėje greičiausiai neturėsi pakankamos redukcijos tokioms apsukoms išpausti.
    Antra, RC valdiklio jokiais būdais negalima naudoti transporto priemonei. Jie neturi srovės ribojimo, taigi, pajudant, kai yra didelis pasipriešinimas, srovė sukils gerokai aukšciau nei reikia ir valdiklis neatlaikys. Labai dažna DIYerių klaida.

    #7682
    Martynas
    Participant

    Esu užmatęs kad CA domėjosi RC ESC valdymu per Cycle Analyst,
    per daug neskaičiau ant kiek tai gerai veikia, tiesiog įsidėjau prie naudingų nuorodų ateičiai.
    link: http://www.endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=28&t=29846

    #7683
    Ričardas
    Participant

    Na dėl valdiklių tai nevisai su tavimi sutinku. Tiesiog valdiklį reikia imti ne kokį malūnsparniams ar lėktuvams skirtą, o būtent RC automodeliams, jie ir elektrinius stabdžius turi ir skirti didesnėms apkrovoms, kaip be būtų, jei variklis rašo max ima 90A, tai valdiklis turėtų būti bent 120A tuomet (čia viskas žinoma ne SI sistemoj, o RC shop’ų). Yra visas forumas http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=12064&PN=1&SID=f9412cz9568f7452dcfac1aaf8218774 . Daro chebra, važuoja ir dar gan pusė velnio, žinoma apie sudegusisu ESC kalbėjo.
    Bet vis vien, man labai įdomu kur bėda, kad negalima su standartiniu ESC šių variklių valdyt… Nesu tikras, bet dauguma šių RC ESC naudoja ne laisvos apvijos feedback’ą, o tiesiog maitinime esančio šunto įtampos svyravimus, komutuojant fazes. Bet negi standartinis ESC negali su jais veikti? O jei dar ir ant variklio holo davikliai užkabinti, tada irgi standartinis netinka? Čia dėl per aukšto/žemo PWM ar dar kas?

    #7684
    Šarūnas
    Keymaster

    Standartinis dviračio valdiklis veikti gali ir dažniausiai veikia. Kai kurie RC motorai turi mažą induktyvumą (<20uh), dėl ko valdikliams kyla bėdų. Taipogi RC motorai neturi holo jutiklių, tai reikia juos burti pačiam arba ieškoti dviratinio sensorless valdiklio. Bet dar neteko sutikti tokio gerai veikiančio, pvz. sklandžiai startuojančio su apkrova.

    Dėl RC motorų ir valdiklių srovių.. Nesąmonė jos yra. ypač tos, rašomos ant motorų. Motoras srovės ims tiek, kiek gaunasi pagal Omo dėsnį, įtampą padalinus iš motoro varžos. O tai gali būti kur kas daugiau, nei tie rašomi “90A”. Mašinelių valdikliai taip pat nėra tinkami, nes motoro apkrova yra žaisle ir transporto priemonėje yra nepalyginama: dviratis bėgejasi 10 sekundžių, o žaislas kiek? 0.5sek?

    Forumuose daug atvejų galima prisižiūrėt, kai deda visokius žaislinius valdiklius. Sako dėsiu gerą, netaupysiu. Įdeda kokį brangiausią Castle. Ir po 2 savaičių įkelia nuodėgulių foto.

    #7685
    Ričardas
    Participant

    Hm… Aiškios tokelės, reiks mąstyt kažką rimčiau…

Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 50 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.