Home Forums Elektronika / programavimas holu apsauga

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #14384
  Nerijus
  Participant

  norėtus kažkaip apsaugot holus (variklyje bei gazo rankenelej ) tai kol kas sugalvojau nuosekliai pajungt dioda maitinime ir isejime . Dar noretusi apsaugot nuo per didelės maitinimo įtampos. Statyt stablitroną ? bet jei valdiklis ant tiek sukvailios kad paduos >>5v kaip tada

  #14385
  Nemirtingasis
  Participant

  kiek ziurejau holu aprasymus (kinietikuose varikliuose ir rankenelese) tai ju maksimali iejimo itampa ne mazesne kaip 6v, pats valdiklis itampos neuzkels, o jei maitinimas pakils virs 6v tai iskeps valdiklis ir holas,
  o jei nori apsaugti abu tai as naudociau arba PTC fuse(nepamenu kaip lietuviskai pavadinta) arba varza su stabilitronu.

  #14388
  JustasM
  Participant

  Aš ant 5v linijos dėjau tvs diodą ir fuse. 5.8V diodas normaliai pradeda trumpinti berods tik prie 7V, tai reiktų mažesnės įtamptos ieškot.

  #14391
  sopkis
  Participant

  O dėl kokių priežasčių norisi saugoti? Man per tris metus vienas gazo rankenoje nustipo be priežasties ir vienas variklyje kai ašį prasukau. Neimu į galvą. Galima aišku prigalvoti sprendimų, bet ar verta?

  #14406
  Nerijus
  Participant

  tarkim kad jei valdiklis kvailiotu ir dėl kokiu nors priežasčių nukepintų holus nesant apsaugų . nesinoretu keist varikli holu (ypač kai ne pats ardau varikli) – tai gan užtrunka . Naudot sensorless valdiklį nelabai norisi del dideles vibracijos starto metu. kas per Tvs diodas ?

  #14407
  JustasM
  Participant

  Tvs lietuviškai berods apsauginis diodas vadinasi. Gali dėti ir stabilitroną(Zenerio diodą) galingesnį 5v.

  #14410
  sopkis
  Participant

  TVS tai https://en.wikipedia.org/wiki/Transient-voltage-suppression_diode bet nežinau ar jų būna 5V įtampai, zenerio gan didelė įtampos priklausomybė nuo tekančios srovės, tai irgi neaišku kokį dėti. Aš kai sudeginau holo daviklį irgi buvau užsidegęs kažkokią apsaugą sugalvoti, bet supratau kad jei daryti nuo visų įmanomų situacijų tai gaunasi per daug sudėtinga. Nes tektų tiek variklyje, tiek kontroleryje po apsaugos plokštę sumontuoti.

  #14412
  JustasM
  Participant

  Čia tokie sprendimai tinka apsisaugoti kai į 5V liniją pareina akumo įtampa. TVS’ų yra visokių įtampų, tik gal ne vietoj, tektų užsakinėti. Man buvo situacija kai visa 5v linija nukepė: lcd,gazas, net lm317, kuri 30V laiko :)

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.