Home Forums Bendras Ką reiškia C ir kiti vienetai, kalbant apie akumuliatorių iškrovas?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #1769
    Paulius
    Participant

    Taigi, papasakokite man “žaliam”, ką reiškia C, kai kalbate apie akumuliatorių iškrovas? Kaip šis dydis skaičiuojamas?

     

    #2937
    Šarūnas
    Keymaster

    C yra iškrovos greitis. 1C reiškia pilną iškrovą per 1 valandą. 2C – pilną iškrovą per 0.5 valandos. 4C – per 0,25 valandos. Ir taip toliau.

    Jei akumuliatoriaus “gamyklinė” talpa yra 100Ah, tai 4C srovė bus 400A.

    Švino akumuliatoriai skirti ~0,1C iškrovai ir įkrovai (t.y. optimaliausiai dirba kai ciklas trunka 10 valandų), na o rimti akumuliatoriai gali dirbti ir su 50C srovėm.

    #2938
    Paulius
    Participant

    Dėkui. Taigi, pasikartojimui, kad teisingai supratau: mano “akūmai” turi 9Ah, 1C = 9A, 2C = 18A, 3C = 27A ir taip toliau. Ar teisingai supratau?

    #2939
    Tadas
    Participant

    Ant akumu kaip pvz RC modeliams buna nurodyta 15 C-50C.Tarkim tu turi 9Ah akuma.Jis turi tureti nurodyta C kuris nera kintantis dydis praktiskai.Skirtingas gali buti tik ilgalaikis arba trumpalaikis C bet ir jie turi buti nurodyti gamintojo.As tai suprantu kad tas C labiau koeficiantas nurodantis maksimalia srove nuo talpos tam tikro akumuliatoriaus.Tarkim turime 100Ah akuma ant kurio parasyta 10C ilgalaikis vadinasi mes visa ji (iki rekomenduojamos ribos-itampos)galim iskrauti pareikalaudami 10C x 100Ah= 1000A Virsijus maksimalu nurodyta C tu gali sugadinti akuma arba iskart arba per keleta tokiu iskrovu.

    #2940
    Paulius
    Participant

    Supratau. Na, mano baterijos yra Varta FunStart 12V 9Ah 80A (rūgštinės, reikalaujančios aptarnavimo, originaliai skirtos motociklams, vandens motociklams ir panašiai). Jas turiu tris. Jungiu nuosekliai, kad išgaučiau 36V. Kontrolierius, kurį naudoju yra su 30A apribojimu (nors pagal ampermetro parodymus, paima ir daugiau šiek tiek). Tada klausiu nuomonės: ar greitai aš juos “užmušiu”?

    #2941
    Linas
    Participant

    Pauliau, kiek sugebejau rasti tai sie akumai yra skirti variklio uzvedimui (80A skaiciukas rodo kiek jis gali atiduoti sroves ~5 sekundes), ir visiskai nepritaikyti giliems iskrovimams, jei tu juos tarkim iskrausi 80%, tada turetu tempti kokius 5 cikllus, taip – tik 5 ciklus, mat gilaus iskrovimo yra visai kitokie akumai ir sugeba islaikyti nuo keliu simtu iki keliu tukstanciu ciklu.

    beje, dar ir gilaus iskrovimo akumu yra diveju rusiu: 1-gilaus iskrovimo bet pritaikytu iskrovineti tik ~0.1-0.2C, bei kita grupe 2-gilaus iskrovimo kurie gali pavezti ir 1C ilgalaiki iskrovima, jie dar vadinami “traction battery”

    #2942
    Paulius
    Participant

    Dėkui už suteiktas žinias. Patvirtinot mano nuogastavimus. Ką gi, teks kadanors išleisti pinigų krūvelę (“small fortune”, kaip amerikonai sako). Dar kartą dėkui.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.