Home Forums Skelbimai Prizmatinės 10Ah celės

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #2038
    Tyro
    Participant

    Sveiki, kadangi mano LiPo akumai dviratyje nusprogo labai greitai (pats iš dalies dėl to esu kaltas, laikė tik ~4mėn kraunant 2-3 kartus per dieną) nusipirkau prizmatinių LiFePO4 10Ah celių šioms pakeisti. Rinkausi šias dėl didumo bei talpos. Na ir žinoma su LiPo būdavo ne visiškai malonu važinėt dėl aptarto gaisro pavojaus – kaip su dinamitu tarp kojų :) Nors iš pradžių norėjau dėti Hw celes, bet netenkino jų didelis užimamas tūris. Dviratis būtų atrodęs storas it paršas (akumo plotis būtų buvęs per 3 celes-12cm), nes kitaip jau nėję būtų gražiai sutalpinti. Celės kurias išsirinkau užima apie 30% mažiau vietos nei jos reikia Headway su laikikliais, kas leidžia jas kompaktiškiau sukiši rėme. Pakaks sustatyti viena eile stačias dėžėje. Nors dydis nemažai mažesnis tačiau jos talpina tą patį energijos kiekį. Kokia to kaina – turime šiek tiek mažesnę iškrovimo ir įkrovimo srovę. Megawatiniams varikliams to nepakaks, tačiau 500W, 1000W ar dar galingesnius variklius suks be vargo. Čia specifikacijos:  

     

    Svoris (kg): 0,307

    Aukštis (mm): 126 (įskaitant kontaktus)

    Plotis (mm): 68

    Storis (mm): 18

    Nominalus voltažas (V): 3,2

    Krovimo įtampa (V): 3,65

    Minimali leistina įtampa (V): 2,5V

    Talpa (Ah): 10

    Maksimali iškrovimo srovė (A): 50

    Optimali iškrovimo srovė (A): 30

    Maksimali įkrovimo srovė (A): 10

    Optimali įkrovimo srovė (A): 3

    Kontakto varžtas: M6

    Korpuso medžiaga: Aliuminis

    Savaiminis išsikrovimas: praktiškai nėra 

     

    Savaitgalį atlikinėjau testus, ciklavau, matosi, jog iškraunant 10A (1C) srove prisuka apie 10,6 Ah (daugiau nei deklaruojama!). Pirmi krovimai ir iškrovimai rodė beveik 10,5Ah, bet palaipsniui didėjo kol apsistojo ties 10,6Ah. Vieno iš testų grafikas matysis nuotraukose. Su kitomis celėmis tas pats. Temperatūra testuojant nepakito per visą testavimą. Approvinau šias celes kaip tinkamas mano dviračiui, 50A bėgėjantis man pakanka. Tikiuosi ilgo važinėjimo. Kadangi keleto celių siųsti nelabai norėjosi tai prigriebiau daugiau, gal kam reiks, parduodu. Kaina po 70Lt.  

    Celės atvažiavo gražiai supakuotos, yra apsauginiai dangteliai ant kontaktų apsaugoti nuo užtrumpinimo gabenant. 

     

    lifepo4-prizmatines-baterijos-el-transportui-274541243.jpg 

     

    8-celes-ant-headway-38120s-laikiklio-274541448.jpg 

    Palyginimas su HW – 8 celės

     

    ilgio-palyginimas-su-38120s-274541458.jpg

    Palyginus su HW ir jo rėmeliu aukščiais

     

    lifepo4-prizmatines-baterijos-el-transportui-274541466.jpg

     

    iskrovimo-10a-1c-diagrama-274541479.jpg

    Iškrovimas 10A srove iki 2,5V 

     

    ikrovimo-6a-0-6c-diagrama-274541483.jpg

    Įkrovimas 6A iki 3,65V

     

    Garantija: 12mėnesių (negalioja pristatant užtrumpintas ar fiziškai sugadintas celes (nesavaiminio sugedimo atveju), netinkamai naudojant. Visos celės prieš pardavimą patikrinamos)

     

    Kaina: 70 Lt

    #5686
    agniusm
    Participant

    Faiskos tos celes, jau bent gabaritai. Prasuk jas 5C, butu idomu kas darosi, kaip itampa krenta ir kiek prisuka talpos

    #5687
    Šarūnas
    Keymaster

    Na gal nereikia taip žiauriai :) Jei ilgalaikis, tai koks 2C gal ir būtų logiška. Su 5C vis tiek niekur nenuvažiuosi.

    #5688
    agniusm
    Participant

    Na gerai, tai nors 30A ir tai jau butu sis tas idomesnio.

    #5689
    Tyro
    Participant

    Kadangi man prieinamos tik iCharger 208 galimybes, tai meginsiu prasukti 20A ir paskelbti

    #5690
    Tyro
    Participant

    Neisejo prasukti 20A, netinkama isorini varzyna pasidariau, kolkas dar neatkaliau tos sistemos (blush). Prasukau iskrovima 13.4 A, prisuko 10 680 mAh. Tiesa, pabaigoje (paskutines minutes) srove nukrito iki 10.5 A, bet tai manau susije su smarkiai uzkaitusiu mano varzynu, prilieciau ir vos nenudegiau pirsto…  

    Zodziu reiks sugalvoti ka nors kitko, gal meginti su lemputemis kaip kiti daro.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.