Įspūdžiai iš Elektromobilių parado

Vakar Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko elektromobilių paradas. Kaip ir žadėjo organizatoriai, galima buvo gyvai pamatyti ir paliesti garsųjį Tesla Roadster 2.5 Sport. Taipogi renginyje dalyvavo ir lietuviai su savo darbo vaisiais – Jonelis bei Mindaugas su elektromobiliu “3E”. Beje, elektromobilis 3E, po ilgus metus trukusių kryžiaus kelių, pagaliau yra užregistruotas ir juo galima legaliai važinėti gatvėmis. Labai didelis dėkui Mindaugui už jo vargus – pagaliau suformuoti kažkokie reikalavimai ir jau bus įmanoma užregistruoti ir kitus savadarbius elektromobilius.

Parado metu atsakinėjome į žioplių klausimus, davėm interviu ir panašiai. Po to policijos lydimi pasivažinėjome po senamiestį, o vėliau vykusio drago metu susigrūmė keturi automobiliai: Tasla Roadster Sport 2.5, Subaru Impreza STI 4WD, Mitsubishi Evolution ir VW Golf GTI. Jei tiksliau, tesla prieš visus kitus. Aišku Tesla davė visiems į kaulus, nepadėjo ir Imprezos STI 4WD. O svarbiausia, visiškai be jokio garso ar smarvės. Šioks toks video iš renginio:

Žmonių susidomėjimas buvo nemažas, tačiau pabendravus paaiškėjo kad liaudis visiškai nesupranta kas vyksta pasaulyje. Klausimai buvo pastoviai tie patys: “kiek kainuoja perdaryt?”, “kodėl tiek daug kainuoja?”, “turbūt tavo marža labai didelė?” ir taip toliau… Liaudžiai yra visiškai nežinomos benzininių motorolerių kainos (mano motoroleris (Peugeot JetForce) su 125 cm³ varikliu salone kainuoja 17’000 Lt) ir yra ypatingai sudėtinga paaiškinti kad nupirkti naudotą motorolerį ir perdaryti į 100 km nuvažiuojantį ir per 20 minučių pilnai įkraunamą elektrinį motorolerį yra net pigiau nei benzininis analogas. Turbūt liūdniausia buvo paaiškėjus, kad kai kurie žmonės visiškai nesuvokia kaip kas daroma, manė kad visą motorolerį (rėmą, plastmases visas, variklio bloką…) pasidariau vienas pats savo garaže. Net neįsivaizduoja kokios gamybinės procedūros tam reikalingos.

Deja per tuos klausimus pats renginio praktiškai nepamačiau: neapžiūrėjau kitų aparatų, nemačiau drago, ir, galų gale, net nežinojau tvarkaraščio (kaip ir kiti dalyviai). Buvo šioks toks chaosas. Tad jei kas nors turite nufotografavę įdomesnių kadrų ir norėtumėt pasidalinti – būtinai pridėsiu prie kitų

Tiesa, dar šiek tiek supykdė tai, kad visam renginiui buvo skirta tik viena rozetė (elektromobilių paradas, vadinasi), kuri visą laiką buvo užimta. Aš buvau turbūt vienintelis į renginį atvažiavęs savo eiga (išskyrus Mindaugą su 3E), taigi reikėjo šiek tiek įkrauti, kad dar užtektų parvažiuot namo (vis tik pabandymui panaudojau labai mažą akumuliatorių). Gavau progą prisijungti prie rozetės tik tuomet kai visi išsiskirstė žiūrėt Teslos drago. Čia šioks toks priekaištas organizatoriams – per jus, melagiai, drago nepamačiau. Ir prie dalyvių sąrašo manęs nepridėjot po trijų prašymų. O ir oficialiose renginio nuotraukose (100 vnt!!!) savęs neradau. Žodžiu, nesėkmė visiška.

Šiek tiek mano ir draugų fiksuotų vaizdų iš renginio:

15 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.