Už grąžinamą prekę – 43€ mokestis

Vis daugiau susiduriu su muitine ir, ypač, tarpininkais. Todėl čia gimsta dar viena istorija iš Petriuko gyvenimo. Pirmoji Petriuko pažintis su muitine buvo aprašyta čia:

Kaip JAV nusipirkta 5€ vertės prekė Lietuvoje kainuoja beveik 100€

O šį kartą viskas buvo kitaip… Petriukas sugalvojo parduoti savo telefoną per eBay. Ilgai laukti nereikėjo, telefoną nupirko pilietis iš JAV, sumokėjo, tarkim, 80 €. Petriukas netrukus prekę supakavo ir išsiuntė. Deja pirkėjas po dviejų savaičių susisiekė su Petriuku ir pareiškė, kad neveikia telefono įkroviklis, o pagal eBay taisykles, jį reikia siųsti atgal. Kad būtų greičiau, pirkėjas įkroviklį išsiunčia per TNT.

Netrukus su Petriuku susisiekia TNT tarpininkas ir pareikalauja pateikti kopiją sąskaitos, pagal kurią buvo pirktas įkroviklis. Kadangi jokios sąskaitos nėra, nes Petriukas nieko nepirko, jis su TNT tarpininku įsivelia į diskusiją ir paaiškina, kad tai yra jo anksčiau parduota, bet grąžinama prekė, ir dar ne visa, o tik viena iš komplekto dalių.

Tuomet tarpininkas pareikalauja ankstesnio pardavimo sąskaitos ir siuntos sekimo numerio bei aiškinamojo rašto, kokia yra grąžinamo daikto vertė. Žinoma toje pateiktoje sąskaitoje turi matytis atskirai su kainomis išvardytos prekės: telefonas, įkroviklis, USB laidas… Tokio, žinoma, Petriukas neturi, kadangi jo sąskaitoje buvo tik viena eilutė – telefonas. Na bet Petriukas nepasimeta ir nupaišo naują sąskaitą su ta pačia bendra suma, bet išskaidytomis eilutėmis, kur matosi įkroviklio kaina.

Tuomet TNT muitinės tarpininkas su džiugesiu praneša, kad viskas tvarkoje ir galima išmuitinti. Tačiau, kadangi tai yra prekės grąžinimas, procedūra yra sudėtingesnė už paprastą pirkimą ir importą, ir kainuoja jau nebe 29.00€+PVM, o 43.44€+PVM. Ir kelio aplinkui nėra, Petriukui tenka už grąžintą menkavertį įkroviklį susimokėti 43.44€+PVM, nors ir visas telefonas su įkrovikliu buvo parduotas už 80€, nuo kurių eBay ir PayPal dar nuskaičiavo 14% mokesčių.

Petriukas, pagaliau iš muitinės nasrų atgavęs ir patikrinęs įkroviklį pamato, kad jis neveikia. Įrodyti, kad sugadino pirkėjas jis negali, todėl tenka su pirkėju sutarti, kad grąžins dalį sumos, gautos už telefoną – 10€…

Tai rezultate, pardavus telefoną, Petriuko kišenę papildė tokia suma:

  • +80.00€ pardavus telefoną
  • -11.20€ eBay ir PayPal mokesčiai
  • -8.00€ pašto paslaugos
  • -52.56€ TNT tarpininko įkainis su PVM
  • -10.00€ grąžinimas pirkėjui.

Sumoje Petriukas, pardavęs telefoną, uždirbo -1.76€. Su minuso ženklu.

Istorijos pabaiga.


Tai yra tiksliai atpasakota istorija, pakeista tik prekė ir jos kaina. Iš tikro grąžinamos prekės reali materiali vertė buvo 0.26 €, tačiau nemateriali – savaitė darbo. Teko tarpininkui susimokėti 46.62€ už net nepirktą daiktą.

Kiek dar tai tęsis?

5 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.