Home Forums Mūsų projektai / susitikimai E-dviračio matuoklis ir BMS

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 138 total)
  • Author
    Posts
  • #1933
    Nikor
    Participant

    Sveiki,

    per pastarąjį Elektromoblių paradą tam tikrą susidomėjimą sukelė elektroniką mano elektriniame dviratyje. Buvo labai sužavėtas ir nesitikėjau tokio dėmesio… :) 

    BMS. 

    MfHgx.jpg 

     

    Neturi (bent jau kol kas) kažkokio centrinio modulio. Už kiekvieną celę atsako atskiras mikrovaldyklis. Darbinė įtampa 2 – 5V. Turi dvi funkcijas: celės šuntavimas esant didelei įtampai ir loginį išėjimą esant labai žemai (LVC). Abi funkcijos turi perejimo histerezę ir paprastą skaitmeninį filtrą. Visos BMS celės sujungos optoporomis. Taigi aptikus celės labai žemą įtampą, nuosekliai nuo vienos prie kitos celės perduodamas signalas, kad nusedo viena celė. Mano atveju, paskutinė celė sujungta su rele, kuri atjungia akumuliatorį nuo kontrolėrio. Vietoj to galima trumpinti stabžių rankėnos išėjimą. Šuntavimo srovė – 750mA. Net prie tokios srovės po 20-30min pakankamai stipriai įkaista rezistoriai. Dabartiniu metu BMS celės sugrupuotos po 4 vnt. Plokštės gabaritai 5 x 5 cm. Na ir įdomiausias klausimas – kainą :) Esant masinei gamybai, galima tikėtis kainos 10-12lt per celę ribose.  

    E-dviračio parametrų matuoklis.  

    563418_3275288279582_1188698702_32458220_40962239_n.jpg 

    (Tyro nuotrauka) 

    Buvau pradėjęs projektuoti beveik prieš dviejus metus. Tikslas buvo gana ambicingas: sukurti “low-cost” CycleAnalyst konkurėntą. Bet iki šiuol projektas lieka pakankamai žalias. Matuoklis susidėda iš dviejų dalių: srovės ir įtampos matavimo schema (kartu ir maitinimo šaltinis) ir displėjas su mikrovaldykliu. Sistema suderinta tik savo poreikiams. Įtampa iki 100V (0,1V rezoliucija) ir srovė iki 100A (0,1A rezoliucija). Nors reiliai dabartinis 0,003Om šuntas neatlaikys tokių srovių. Kol kas funkcijos yra tokios: V, A, W, Wh, Ah, km, km/h, Ah/km, Wh/km, baterijos likutis procentais. Viskas kas susiję su atsumų matavimu veikia nekorektiškai – ką padarysi, laisvalaikio projektai visada neužbaigti :) Planuoju įdiegti loaderį, kad kiekvienas naudotojas turėdamas COM ar USB adapterį per personalinį kompiuterį galėtų keisti mikrovaldyklio programą (firmware). Kaina: jeigu kalbėti apie serėjinę gamybą – 100-120lt. Kalbant apie korpusą, apie nuosavą korpusą belieka tik svajoti. Originalaus korpuso paruošimas gamybai kainuos 15 – 20kLt.  

    Perspektyvos. 

    Dabartiniu metu turiu visas galimybės paleisti BMS į gamybą. Turiu prieigą prie pigesnių dėtalių ir gamybinės bazės. Su e-dviračio matuoklio viskas žymiai sudetingiau (vėlgi dėl korpuso). Šiaip esu atviras pasiūlymams ir patarimams.

    #4611
    agniusm
    Participant

    Man reik matuoklio, kad ir pliko, korpusa galima ir paciam susigalvoti, o kai as megejas integruoti tai jis nelabai aplamai man butu reikalingas. Man kol kas 1 vnt matuoklio

    #4612
    Tyro
    Participant

    Kai susirasinejom sakiau ir kartojuosi, jog noreciau taip pat tokio daikto. O foto svarbiausia pasitarnavo, tikrai man buvo idomu jog fotkinau :) Del korpuso – taip pat galeciau pats pasimeistrauti, taviskis taip pat geras atrodo, tik turbut prisibijo lietaus o reiketu atsparesnes jam dezutes. Sudetinga pataisyti odometro funkcionaluma?

    #4613
    aleksanderis
    Participant

    Geras. O kokiu budu matuoji atstuma? Variklio holu?

    #4614
    Nikor
    Participant

    Pasikartosiu, kad matuoklis dar toli gražu nesuprojektuotas iki galo. Ir programa, ir schema… :(

     

    Būtų įdomų sužinoti, kokios jūsų manymu funkcijos ir matavimo diapazonus turi turėti matuoklis?

     

    Greitis matuojamas kaip paprastam spidometre – su gerkonu ir magnetu. Bet, be abejo, ateityje reikia padaryti, kad greičio ir atstumo matavimas vyktų per holo jutiklius.

    #4615
    Tyro
    Participant
    Quote:
    Kol kas funkcijos yra tokios: V, A, W, Wh, Ah, km, km/h, Ah/km, Wh/km, baterijos likutis procentais

    Manau, kad butu gerai dar jog butu TOTAL rodmenys (gal jie cia turimi omeny), bei TRIP rodmenys, ciklu skaicius. Total – nuo naudojimo pradzios prisuktas kilometrazas, kuri but galima uzstatyti per nustatymus. Trip rodmenys – pakrovus paka nuresetintum Trip rodmenis – ciklu matuoklis padideja +1, o Ah, trip km nusinulintu. Taip sektum baterijos naudojima. Dar butu naudinga vidutinis greitis trip rodmenims. Standartiniai spidometrai dar turi total ride time ir trip time kurie skaiciuojasi kol dviratis juda, as juos naudoju bet nezinau del likusiuju. :)

    #4616
    aleksanderis
    Participant

    Svarbiausia akumuliatorius talpos sunaudojimas ir nuvaziuotas atstumas. As taip manau.

    #4617
    Tadas
    Participant

    Saunus darbas Nikor. Man tikrai reiks tokio daikto netolimoje ateityje.

    #4618
    jonas
    Participant

    Sveiki,

    Noriu pristatyti e-dviračio matuoklį kurio nuotrauka yra pagal nuorodą(ačiū Tyro).

     

    http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/398900_3275280839396_1188698702_32458198_1089451945_n.jpg

     

    Funkcijos:

    Energija:

    voltai,amperai,galingumas, baterijos likutis proc ir Ah, galimybe realiai išnaudotą talpą išsaugoti kaip maximalią baterijos talpą.

    Galimas nuvažiuoti atstumas su baterijos likučiu. vidutinės energijos sąnaudos kilometrui Ah/km. momentinis energijos sunaudojimas Ah/km. Viso sunaudotos Ah ir Wh. baterijos įkrovimo ciklų skaitiklis. Voltmetro ir ampermetro kalibravimas.

    Galimybė įvesti baterijos talpą Ah.

    odometras :

    veikia nuo rato sensoriaus (magnetas ir gerkonas) minimalus greitis 1km/h maximalus 160km/h.

    Informacija:

    greitis km/h, trip atsumas, trip vidutinis greitis, trip laikas,total nuvažiuotas atstumas,total judėjimo laikas.

    Galimybė įvesti total nuvažiuotą atstumą.

    Galimybė įvesti rato ilgį cm. 50-250 cm

    Galimybė pasirinkti srovės ir įtampos vidurkio kooficientą( nuo to priklauso skaičių

    stabilumas displėjuje)

    prietaisas valdomas dviem mygtukais esančiais prietaiso apatinėje dalyje.

     

    nuotraukoje esantis prietaisas sukonstruotas S12 LiFePo baterijai. Yra paruošta konstrukcija(sukonstruota PCB) ir 100Vx100A.

     

    Pristatymo prasmė:

    Norėčiau surasti kas galėtų pagaminti PCB gal net su komponentų sulitavimu. Gal tai galėtų padaryti Nikor. Prototipo korpusą gal ir ne vieną aš galėčiau pagaminti(tokį kaip foto), bet tik tada kai bus pagaminta ir sumontuota PCB. Komponetų kaina lemonos kainomis gavosi apie 100Lt.

    #4619
    Tyro
    Participant

    As apakes, geraja prasme… :) Sveikinimai. Tuoj turesime lietuviska analizatoriu ir spidometra. :)

    #4620
    Tadas
    Participant

    Man reik tokio.Uzsirezervuoju :)

    #4621
    jonas
    Participant

    Tyro, tai kai kas jau turi:). Funkcijos testuojamos. Gerai būtų kaip nors pajungti daugiau testuotojų, bet pradžiai reikia pagaminti bent kelis vienetus dėl to ir ieškau , gal kas iš forumiečių lengvai prieina prie gamybinių PCB resursų. Savo reikmėms esu jį pasigaminęs parankinėmis priemonėmis. Kas ir matosi ant foto.

    #4622
    Šarūnas
    Keymaster

    Esam išbandę nemažai PCB gamintojų… kiekiams nuo 10 iki 1000 vnt. rekomenduoju http://www.almiko.lv – dirba kokybiškai, gan pigiai ir greitai, prekes pristato per 3 darbo dienas.

     

    na o vienetinius prototipus galima frezuoti http://www.elekon.lt Turi jie problemų su darbų organizavimu, kokybe, terminais ir pan., bet alternatyvos kol kas nežinau.

    #4623
    jonas
    Participant

    Ačiū Šarūnai. Kaip sakoma “jei niekas negali tai reikia pačiam daryti :). Gaminti nelabai yra noras, nes mintys jau apie tokį matuoklį su grafiniu displėjumi rezgasi, o tai bus vėl nauja PCB. Šis variantas gimė netyčia,po parado baladžio 14d. Aišku grafiniai displėjai bent 2 kartus brangesni bet ir informacijos pateikimas butų patogesnis.

    #4624
    Nikor
    Participant

    Hm, šis matuoklis labiau užbaigtas negu maniškis.. :)

    Kokia šunto varža?

    Dėl gamybos gal galėčiau padėti. Bet jei kalba eina apie mažesnį negu 100vnt. partiją, tai nelabai apsimoka imtis. Tiesiog brangiai apsieis paruošymas gamybai. Jei savikaina būtų kokie 50-60lt, būtų super. Dar reikia pridėti prie to, gaminio surinkimo kainą. Ir ne viskas aišku su korpusu. Jei bus gaminamas su CNC staklėm, jo savikaina tikriausiai nemažesnė negu 20lt…

    #4625
    Linas
    Participant

    o imanoma butu pagaminti lcd gerai iziurima lieciama ekrana? dydis galetu buti tarkim 5x7cm, ekranu galeciau paieskoti Kinijos ar Amerikos rinkose, tik reiketu zinoti paramatrus ko ten tiksliai reikia.

    #4626
    jonas
    Participant

    Nikor, šuntas šiuo metu yra 1mOmas. smd korpuse su 4 išvadais 3W. maximali jo srovė 70A. Šunto stiprintuvas sumontuotas prie pat šunto kuris maitinasi tiesiogiai baterijos įtampa. Del gamybos tikrai nebus 100vnt. Daryti verslo aš iš to nesiruošu. Įspūdis toks,kad Lietuvoje jų parduoti galima kokių 10vnt. Kaina kur parašiau yra perkant po vieną detalę. Displėjai Lietuvoje nesąmoninga kaina. pusę kainos sudaro displėjus ir šunto stiprintuvas kurio maitinimas iki 105V.

    Linai, pabandysiu paieškoti dabar bent jau žinau kokio dydžio reikia :)

    #4627
    Šarūnas
    Keymaster
    Quote:
    Linas:

    o imanoma butu pagaminti lcd gerai iziurima lieciama ekrana?

    dydis galetu buti tarkim 5x7cm, ekranu galeciau paieskoti Kinijos

    ar Amerikos rinkose, tik reiketu zinoti paramatrus ko ten tiksliai

    reikia.

    įmanoma. Tiksliai aprašymą atitinkantis ir dar nebijantis vandens ekranas vadinasi SonyEricsson Xperia Active. Programuojasi lengviau, spalvotas, animacijų visokių galima prisidaryt ir dar navigaciją pasileist…

    #4628
    jonas
    Participant

    Šarūnai, na taip bežiųrėdamas animacijas į stulpą gali pataikyti :))

    #4629
    Rytis
    Participant
Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.