Home Forums Mūsų projektai / susitikimai E-dviračio matuoklis ir BMS

Viewing 20 posts - 41 through 60 (of 138 total)
  • Author
    Posts
  • #4650
    Šarūnas
    Keymaster

    Linai, LED saulės šviesoje gan prastai atrodo (visiškai nesimato, dar blogiau už LCD). Tai galioja ir OLED ekranams.

    Labai gerai išsitestuok prieš kažką gaminant/projektuojant.

    #4651
    Gl_as
    Member

    Mano nuomone del Main lango butu kiek kitokia. Pagrindinis parametras butent yra momentine srove. Del greicio cia jau priklauso nuo to ar naudoji papildoma speedometra ar ne, jei nenaudoji tada ok, greitis pirmoj vietoj, antroj srove. Nes tai vienintelis parametras pagal kuri gali taupyt baterija ir jis butinas, kaip automobiliui kuro sanaudos L/km. Itampa mazai suprantanciam gal ir nelabai reikalinga. Akumuliatoriaus likutis galetu buti mazom raidelem, nes visi sutiksit, jog jis niekuomet nebus tikslus…

    #4652
    agniusm
    Participant

    Sarunas visiskai teisingai isdeste, bet as sutikciau su Gl_as, kad reikalinga zinoti momentine galia, kad galetum pakoreguoti savo vaziavimo stiliu.

    #4653
    jonas
    Participant

    Manau visi teisūs ir tiems kam reikia paprasto ir tiems kam su daug parametrų ir viskas čia yra. kitas ekranas turi dar gal šešis parametrus. Bet aš už tai kad matytųsi momentinė vartojamos energijos vertė. Labai gerai autopilotui nustatyti. Manau pora parametrų prie Šarūno paminėtų neperkraus ekrano.

    Linai sensorius ACS756SCA-100B-PFF-T. Šarūnai, BMS nesusijęs pas mane su šiuo moduliu, jei susieti tai tada dar būtų plius BMS. O įkautą 100% bateriją galima laikyti po įkrovimo. Yra galimybė Ah reikšmę kuri buvo sukaupta iškraunant išsaugoti kaip baterijos talpą kuri ir yra atskaitos taškas. Bluetooth yra planuose. Gal kas galite, ar žinote kas galėtų parašyti softą java ME tokiam tikslui, na ir žinoma androidui. Pačiam reikės n laiko tam darbui

    #4654
    Martynas
    Participant

    Detalesnė informacija apie Jono sukurtą e-matuoklį 

     

    Primityvus manualas

    pdf dokumentas 

    Naudojamų komponentų sąrašas (kainos orientacinės galima ir pigiau susirast)

    pdf dokumentas

    #4655
    Tyro
    Participant

    Super!

    #4656
    Tyro
    Participant

    Norejau paklausti del mazesnio rato – mano rato padangos ilgis yra maziau nei 2metrai, tiksliau 199.1 cm. Minimalus nustatymas tikrai bus 205-250cm?

    #4657
    jonas
    Participant

    Tyro,

    205cm yra pradinė reikšmė,maximali 250cm. Prietaise yra realizuotas kilpinis nustatymas todėl persiritus reikšmei per 250, rato ilgis pradedamas skaičiuoti nuo 100. Ratas nustatomas tik cm tikslumu, be milimetrų, na bent jau kol kas.

    #4658
    Tyro
    Participant

    Aciu uz atsakyma, tada viskas puiku :)

    #9096
    Nerijus
    Participant

    įdomu kaip gyvuoja matuoklio projektas . Šiuo metu
    naudoju turnigy watmetra bet noris kažko daugiau.
    Šiek tiek permečiau aprašymą.
    energijos suvartojimas 20ma – prie kokios įtampos ?
    gal geriau rašyt W .

    šiuo metu bovijuos su arduino tai ryja ~1W nors tu ka.
    kelionės odometras galetų būt iki 255 km
    total laikas -mano manymu visai beprasmis parametras

    butu idomu matyt kiek energijos grazinama regeneracijos metu .

    srovės matavimui galima panaudoti holo davikli bet idomu kokie +- šunto+ sroves sriprintuvo vs holo daviklio (tarkim ACS758)

    #9098
    sopkis
    Participant

    Slabnai bovijies, nes vartojami mA yra pagrindinis parametras, todėl kad naudojamas linijinis įtampos stabilizatorius. Pasibovysi ir suprasi už ką CA kaina tokia.

    • This reply was modified 9 years, 4 months ago by sopkis.
    #9100
    jonas
    Participant

    sveiki, čia pristatytas matuoklis sėkmingai naudojamas mano dviratyje(prototipo versija).Kiti 4 berods,kuriems išdalinau pcb manau nesinaudoja. Reliai veikiantį mačiau pas Martyną(kuris ir padarė tech.dok. šiam projektui.Ačiū Jam).Pasirodė,kad frimware turi gliuką ir labai nemalonų,ko nebuvo prototipe, deja jis ir liko,nes niekas jo ir neprašė pataisyti,o aš pats tokio prietaiso neturiu,kad išbandyti naujinimus.
    Holo daviklis vs šuntas: kaina,maitinimas šunto naudai. paprastumas holo daviklio naudai.Čia apie holo daviklį tik teoriškai nes realiai dar nebandžiau.
    Projektas tęsiamas…

    #9798
    andrius
    Participant

    sveiki,kaip sekasi projektas? Galbūt atsirastų galimybė kokia nors forma įsigyti? Nebūtinai surinktą, užtektų pcb+užprogramuoto valdiklio arba bent pcb vaizdo ir hex.

    #9803
    jonas
    Participant

    projektas juda, laukiu pcb ir kiniečių. matuoklis iš dviejų dalių bus. viena montuojasi į dviratį kita kaip ekranas jungiamas per rs232. tai pcb ir hex gauti bus galima, bet tik po to kai pats išbandysiu. ekranas bus vėliau.

    #9900
    Šarūnas
    Keymaster

    Jonai, man ekrano klausimas darosi aktualus… :) Kaip su juo sekasi?

    #9903
    jonas
    Participant

    svarstau kurį pirma užleisti su oled ar glcd. su mano prietaisu jis kaip ir padarytas(iskyrus smulkmenas). draugystei su tavo projektu kol kas neparuoštas. reikia aptarti konkretumus.

    #9905
    Tadas
    Participant

    Gal ne visai i tema bet parsisiunciau valdikli kuris turi bluetooth isejima ir softa android ir obuolio OS yra kalibruojamas spidometras ir siaip daug funkciju nustatymu.Turint planceta ar ismanuji visada gali matyt greiti srove ir panasiai.Ciuraz placiau galetu papasakot jei kam idomu.

    #9909
    Martynas
    Participant

    Šiaip jeigu reiktų matuokliui prototipinių pcb plokščių, tai galiu išfrezuot su mėgėjiškom CNC (visai gera kokybė gaunasi) bendram e-dviratininkų labui, tik deja stakles Šiauliuose turiu ir ten būnu kas 2-3 savaites.

    #9913
    Šarūnas
    Keymaster

    Kokį softą naudoji konvertavimui iš PCB į priimtinesnį formatą (dxf?)?

    #9915
    Martynas
    Participant

    išties šitoje vietoje su softu kiek problematiška situacija rinkoje, pradžioj bandžiau tokią copperCam gražiai atrodžiusią, bet pasirodė esanti tiesiog baisi programa, o ir kitos bandytos, kurios importuoja gerber failus ne kažką pasirodė, o kas bent jau veikė tai http://pcbgcode.com/ toks geekiškas eagle pluginas (iškart rašo į G kodą), praktiškai 0 grafinio interfeiso, nesuderinama su kitom programom, bet bent jau veikia ir nereik atskirai rankiot ir lygiuot layrių ar dar kažkokio velnio. Tiesa pcb plokščių daug frezuot dar neteko savo reikmėm 4vnt tik.

    • This reply was modified 9 years ago by Martynas.
Viewing 20 posts - 41 through 60 (of 138 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.