Home Forums Elektronika / programavimas TV valdymas

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #2088
    agniusm
    Participant

    Sveiki, zinau, kad ne i tema visiskai mano klausimas, bet kadangi turime musu bendruomeneje elektroniku pamaniau gal kas man patars. Pas mane skliautiniai kambariai ir noriu tvirtinti TV prie skliauto, kuo arciau. Noriu panaudoti aktuatoriu TV palenkimui, sakykime du galiniai jungikliai. Ar yra kazkoks daviklis kuris galetu “pajausti” kai TV isijungia ir ijungti aktuatoiu TV pozicionavimui, o isjungus TV grazintu i pirmine padeti?

    #6076
    Tadas
    Participant

    Jei naudosi distancini pulta tv ir nenori lysti i teliko vidu tai manau realiausias bet ne pigiausias budas nuskaityti kodus isijungimo isjungimo siunciamus is pulto ir susilipdyti plokste kuri klausytu tu dvieju kodu.Gal net kinai kazka jau gamina tai visai butu paprasta.Pigesnis budas tai koki laisva lizda tarkim video isejimo panaudot.Ijungi telika atsiranda itampa isejime isjungus dingsta.

    #6077
    Šarūnas
    Keymaster

    Gal TV turi optinę jungtį? Ji šviečia, tai galima panaudoti fotosensorių (fotodiodą, fototranzistrių, fotorezistorių …), kuris aptikęs šviesą įjungtų ką nors. Arba nuo “power” indikatoriaus.. Galima prigalvot ir įvairių kitų metodų, kad ir nuo line-out signalo.

    #6078
    agniusm
    Participant

    TV dar neturiu, kol nesugalvosiu kaip padaryt, nepriksiu. Su optiniu ir garso isejimu aisku sumanu, klausimas tik ar pvz optinis aktyvuojasi ir pradeda sviest kai tv isijungia ar aktivuojasi per meniu pasirenkant atitinkama isejima. As galvojau ar butu imanoma su pvz holo efekto sroves tekmes jutikliu. Toks paprastai kabinasi ant laido bet isejime tikriausiai nuo 0 iki 5v. Man toliau neaisku kaip galima butu daryti su tuo 0-5v ir kokiuo budu valdyti, gal sakykime su relyte dvieju poziciju? Is esmes reikia kazko paprasto ir veiksmingo. Dabar mintis sove jei pajungti prie usb nes visi nauji tv turi po kelias. Ten juk maitinimas 5v, paimti 5v dvieju padeciu relyte ir tiek ziniu? Paprasta ir pigu ir per meniu landziot nereik, ka manot?

    #6079
    Gince
    Participant

    Is kur paimsi valdancia itampa tai cia dzin,sunkiausia sukonstruot bus pati mechanizma.

    #6080
    agniusm
    Participant

    Na mechanizmus konstruoti as moku, su elektronika slubuoju ;)

    #6084
    Buckis
    Participant

    O su arduino tau tavo teliko rankos nepavyktu pavaldyt?

    Gal net surastum ka nors panasaus ir tereiktu pakoreguot kazka is Gimbat serijos

    #6085
    agniusm
    Participant

    Manau kad srduino tokiam paprasyam reikalui naudot nesamone. Turiu as ju kelis tarp ju nano, bet saules trakeriui naudosiu. Darysiu mamau per usb. Pabandziau ant esamo tv, maitinima paduoda kai ijungi. Pajungsiu dpst rele ir viskas.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.