Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • #8266

  sveiki visi. reiktu išmanančiuju nuomonės. kuriamam toliau el.dviračio projektui su 12V 0,5KW (nominal.) varikliu, prireikė kiek sukelti įtampą. savadarbiui valdikliui reikia stabilių bent 15V, nes dabar 12V švinas ypač po šiokios tokios iškrovos nebeaprupina pakankamai valdiklio elektronikos.

  svarstau apie ~18V baterija, galima butu ir ~24V bet švino antro pirkti tik pabandymui nenoriu, ir vis tiek butu jau per sunkus dviračiui variantas. (maži kaipo 7AH švinai netiks, nes srovė kažkur ~40A@12V)

  o kaip dėl Ni-Cd? varianto (susirinkti pvz. iš tokių: http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=115400)
  arba netgi panaudoti nuo 18V akumuliatorinio įrankio, tuo pačiu ir pakrovėją, yra tokių įrankių ir pigių, visokiose pigių prekių išparduotuvėse. Tuo pačiu ir įrankį, kokio kol kas neturiu, nusipirkti.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel%E2%80%93cadmium_battery
  -gerai kad geba atiduoti dideles sroves
  -nebijo gilios iškrovos
  -nereikia gudrių pakrovėjų,BMS ir kt.
  -santykinai nebrangu

  kontraargumentai? beje aišku galima Lemonoj ir A123 celes nupirkti, bet nenoriu nuo prabangių variantų pradėti kai projektas tik kuriamas. kiek domėjaus paprastos LiFePo4 ne taip ir tinka, nes negali atiduoti didesnių nei 2C-3C srovių. tai reiškia reikia pirkti daugiau ir jungti paraleliai,
  o man pradžioj reikia tik testavimui projekto.

  #8267

  Bet tu paskaičiuok – aštuoniolikai voltų reikės 15 celių nuosekliai, ir kad negadinti labai didelėmis srovėmis, tai bent 5 lygiagrečiai, bus 9.5Ah, kas prie 40 amperų apkrovos bus apie 4C iškrova. Bet kokia bus tų 75 celių kaina? Ne lengvesnis variantas nuosekliai traukos akumuliatoriaus pliusui pajungti 8.4v (6 ni-cd celes) ir turimais ~20V užmaitinti 7815 stabilizatorių, o nuo jo reguliatoriaus silpnos srovės dalį?

  #8268

  aš perskaičiau wikipedioj kad NiCd normalu yra 15C iškrova ir nieko baisaus jei ir didesnė, kai tuo tarpu NiMh ~5C, švinas ~1C. Tai galvojau tik apie 15 celių, na arba max. 30 celių jungiant 2x paraleliai. Nesvarbu kad nuvažiuočiau
  gal tik porą km, man reikia pradžiai tik aparato bandymams. O pasiteisinus-galima butu dasipirkti dvigubai ar daugiau celių.
  Bet idėja su papildomu pajungimu nuosekliai jėgos akumui-supratau, tai butu skirta tik elektronikai. Užtektų gal ir dar mažiau voltų pridėti. Valdiklis-draugo elektroniko kūrinėlis su visokiom apsaugom ir jau padarytu stabilizavimu (15V), bet draugas neturi laiko kad testuoti šitą projektą, tik pasakė jog blogai dirba valdiklis krentant įtampai žemiau tam tikro lygio.

  • This reply was modified 5 years, 5 months ago by karpis.
  #8270

  Švinas 1/8, o ne 1C :) Galima aišku ir 1C, bet labai nedaug ciklų matysi.
  Dėl NiCd irgi taip drąsiai nesakyčiau, labai priklauso nuo gamintojo ir modelio.

  #8276

  Jei laikinai, vien tik bandimams – tada pirkčiau nusilpusį auto akumą 2Lt/1kg. Kai atsibostu – priduočiau į laužą už 2Lt/1kg :-) Jei reikia kitokių akumo įtampų – galima atsipjauti reikiamą celių skaičių :-)

  • This reply was modified 5 years, 4 months ago by Justas.
  #8278

  Justai, ačiu už pasiūlymą, bet tai nelabai realistiška ‘atsipjauti’, dar ir pakrauti nestandartine švinui įtampą. Taip, reiks pabandyti dar 2vnt. švinus nuosekliai ~25V, bet tai du ‘motociklinius’ akumus (vieną pasiskolinti reiks), su kuriais dar realu pavažiuoti, o su dviem mašininiais mano atveju niekaip.
  Beje turime vieną naudotą nemažai 45AH mašininį, tačiau jau jis arti pabaigos ir neaišku kiek jis ten atiduoda gal ir 1/8C, visgi gal tai jau pernelyg nuvertinta, su tiek el.transportas iš vis vos važiuotų, dabar kažkiek važiuoja,
  bet ‘nevalit’. manau priežastis akumuliatoriuose. nors su valdikliu ir tais
  pačiais akumais važiuoja silpniau, nei prieš tai testuotas ‘dviratis su kardanu’, nors tenai kaip ir turėjo būti didesni mechaniniai nuostoliai.

  #8279

  o kaip su taip vadinamais ‘starteriniais’ švino akumuliatoriais, jie turi atiduoti didesnes sroves, nes gi pvz. toks 14AH stovi 1000cc motocikle, kuriame starteris gal 500-700W, ir ji kad ir neilgai, bet normaliai pasuka.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.