Home Forums Akumuliatoriai / valdymo sistemos / įkrovikliai Kaip laiko Jusu padaryti Akumuliatoriai?

Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 45 total)
  • Author
    Posts
  • #13307
    medlaizis
    Participant

    apie meanwell maitblokio tobulinimą paskaičiau čia:
    https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=31&t=36958
    nes kaip sakė kolega JustasM, meanwell šaltinio problema yra jog jis neturi srovės ribojimo, o pajungus galingą apkrovą (pvz tuščia akumuliatorių) jis (akumas) sriūbtels didelę srovę, viršys maitblokio srovę (6,7A) ir šis tiesiog išsijungs. meanwell sp-320 datasheet’e rasi overloadProtection type : Hiccup mode, recovers automatically after fault condition is removed. reiškia kad viršijus numatytą maksimalią srovę jis tiesiog išsijungs, o kai atjungsi apkrovą, maitblokis vėl pasileis. norint tai apeit turi priverst jį sumažinti įtampą, o visa tai padaro ta mano minėta schemutė. užstatai su potenciometru norimą srovę, ir akumuliatoriui pasiekus tą tavo nurodytą srovę šaltinis ribos išėjimo įtampą. Taip akumuliatoriui palengva atsistatant mažėja srovė ir didėja įtampa. viskas ten paprasta ir manau gali pats susilituoti, jei bent šiek tiek gaudaisi elektronikoje ir diodą nuo tranzistoriaus atskiri :). aš ne per seniausiai viską pasigaminau, tai dar ir nespėjau gerai išbandyt. Bet kiek tikrinau su tokia “bandomaja” baterija – srovės ribojimas veikia. Vis mat besurandu laiko naujo akumuliatoriaus suvirinimui. celės jau yra, bracketai yra, bet dar kontaktinė svarkė nedabaigta. Dėl tos pačios priežasties dar nesugalvojau ką daryt su tuo pigiu netiksliu bms. Gal tobulinsiu, o gal paliksiu kaip yra. Vistik jei atjungia ties 2,4V, tai čia įtampa esant apkrovai. Reliai valdikliui atjungus apkrovą celė tuoj pat atsistato į >3V. nemanau kad būt padaryta kažkokia didelė žala celei. nu nebent “melžtum” baterijas taip kelissyk iš eilės be poilsio.

    EDIT:
    Jei kam reikia, galiu įmesti savo meanwell current limiter schemą. iš esmės labai panaši į endless-sphere.com tik šiek tiek aiškiau perbraižyta, su led indikacija. ir dar su pcb ant smd detalių. tik nežinau į kur geriau įkelt failus kad taip greit neišdiltų.

    • This reply was modified 8 years, 1 month ago by medlaizis.
    #13309
    Šarūnas
    Keymaster

    Yra meanwellių ir su ribojimu… Reikia atidžiai skaityti datašytus, bet galima rasti.

    #13310
    sopkis
    Participant

    Meanwell skirtingi būna, SP serija jau turi srovės ribojimą, tik bėda ta kad ilgą laiką negalima taip naudoti, nes bus viršytas peak load galingumas. Bet pažaidus su šuntu veikia normaliai.

    #13311
    agniusm
    Participant

    Meanwell ribojimo schemą aišku būtų gerai, gali skleisti per google drive ar dropbox ar onedrive.
    Aš tik gavau pasiūlymą Eltek Flatpack S 48v 1800w, kaina 399usd :o

    • This reply was modified 8 years, 1 month ago by agniusm.
    #13315
    medlaizis
    Participant
    #13316
    agniusm
    Participant

    Ačiū.

    #13324
    Canis
    Participant

    Aptikau tokius “vargonus” gal kam bus įdomu
    http://www.skelbiu.lt/skelbimai/li-ion-baterija-23423297.html

    #13325
    Tadas
    Participant

    Canis tie vargonai islupti is VOlt’o.Viena cele 15Ah o jei gerai atsimenu jungta po 3 lygiagreciai ir modulis turi 6s 3p.Kaina visai nekokia lyginant uz kiek cia liaudis prisipirko Leaf celiu kurios turi dvigubai talpos jei lyginant grynai cele prie celes.

    #13326
    agniusm
    Participant

    Man šitos patinka, tiesiai krauni ir nesuki galvos, bet.. kaina didoka, sakyčiau 400EUR galima mokėt ir į kokią matapirka kraut.
    Teisingai Tadas sako, 3x15ah=45ah, 13S = 46.8V*45ah=2106wh

    • This reply was modified 8 years, 1 month ago by agniusm.
    #13327
    Tadas
    Participant

    Agniau gal jau naudoji kazkur tuos “vargonus”? :)

    #13329
    agniusm
    Participant

    Ne, kaip tai nemačiau čia LT, o iš US brangu, muitas, pats žinai, be to man Leaf patinka kai iš skarbonkės išlupi, visai faiskos gaunas :)

    #13331
    Canis
    Participant

    Dideliam aparatui kiek suprantu….., nu bet vis vien įdomu, kai sužinai iš kieno vidurių išluptos.

    #13332
    Linas
    Participant

    keletas skirtumu tarp leaf ir volt akumu, mat su abejais tenka susidurti:
    leaf nemegsta silumos (gan stipriai degraduoja, optimali jam temp ties kazkur +5), taip pat degraduoja ir laikui begant, pvz 2012m akumai nei karto nenaudoti siuo metu turi apie 52ah (vietoje 66ah), ju optimalus krovimo laikas yra apie 2val, zinoma nieko tokio kad ir per ilgesni laika bus kraunama, tik letesnis krovimas irgi itakos talpos praradima, bet tik keliais procentais. nuo 2013m akumas talpesnis, apie 4-5ah.
    volt akumai turi labai gerai isspresta sildyma ausinima skysciu, bet ju turis ir svoris gerokai blogesnis nei leaf. nelabai degraduoja laikui begant. buna sujungti i modulius po 12s, beu pake buna ir du moduliai po 6s.
    nuo 2015m akumas talpesnis, vietoje 16kwh nominalo eina 18kwh.

    tiesa, jei ka domintu tureciau gauti 2015m volt akuma, beveik nauja, kaina manau bus dvigubai mazesne nei to skelbime (apie 330e uz 12s moduli)

    #13357
    Elektrinis
    Participant

    Klausimas:
    http://www.nkon.nl/review/product/list/id/1318/category/23/#customer-reviews

    Ka manote apie sias batareikas?
    Mintis yra pirkti 65. t.y. 5×13 pakui.

    Baterijos talpa butu apie 14Ah – nekaskas, bet mano paskaiciavimais turetu uztekti nuvaziuoti mano atveju apie 12-15km vaziuojant apie 30km/h ( t.y. teoriskai apie 30 minuciu vaziavimo….)

    Gal kas galetu pasidalinti kokias naudoja dabar ir kaip ilgai?
    Kita idomi info butu:
    1) Kur pirkta?
    2) Kada pirkta?
    3) Uz kiek pirkta?

    P.S.
    Pirmas paka darysiu is laptopiniu. Liko tik gauti BMS, visa kita kaip ir yra.

    • This reply was modified 8 years, 1 month ago by Elektrinis.
    #13359
    sopkis
    Participant

    O ką ten manyti, jei niekas toms baterijoms nesimeldžia. Kaina gera, talpa pakankama, perki ir važinėji. Vistiek kažkur po 3 metų naujo reikės. O dėl atstumo tai 48V*14.5A=~700Wh, tai jei kilometrui be pedalų reikia 25Wh, tai su tuo akumuliatorium nuvažiuosi iki 25km atstumą.

    #13360
    Elektrinis
    Participant

    Atejo iMAX B6AC V2 su balance board.
    Pacekinau skyrc.com puslapyje tai raso kad mano originalus :)

    Pirkau is cia: http://www.gearbest.com
    Atejo per savaite kovo 17 vakare uzsakiau.

    Pradesim testinti panaudotas celes. Paziuresiu koks rezultatas.

    Sopkis: o kaip del kainos? As kolkas nelabai suprantu kodel uz kai kurias celes praso 8-10 euru o uz kai kurias, kurios irgi tipo labai labai geros praso tik 3-4 euru.

    #13361
    Elektrinis
    Participant

    Agniusm: radau pasidalinta nuoroda beveik pries metus:
    https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=31&t=61608

    Klausimas butu ar teko is jo pirkti?
    Atrodo kaina gan nebloga 3.69-3.79$. Eurais kaskas gaunasi 3.25
    jis siulo kaip suprantu sitas dvi:
    Samsung INR 18650-35E
    ir
    Sanyo NCR 18650GA

    Atsiliepimai apie ji bent jau tame forume sakyciau kad neblogi…

    #13362
    agniusm
    Participant

    Norėjau prieš savaitę užsisakyti sanyo bet neturėjo. Nusipirkau iš nkon.nl

    #13366
    Elektrinis
    Participant

    nkon.nl man nemokamas siuntimas ir pristatymas sekancia diena. :)

    78 vienetus perkant nkon.nl kaina butu 370 euru, o is jo butu 250+siuntimas. Realiai 100 euru pigiau.

    Na gal as dar palauksiu, o kolkas toliau renkam laptopu baterijas. :)

    Dar klausimas Agniusm: kaip supratau tai pats BMS naudoji Saruno produkta?

    #13367
    agniusm
    Participant

    Man tos sanyo pagalvojau bus silpnos, pirkausi lg.
    .
    Kol kas ne, neturiu kur įdėti, bet kai tik atsiras, būtinai. Nusimato 4 ratų velomobilis tai ten reiks ir išbandyti.

    • This reply was modified 8 years ago by agniusm.
Viewing 20 posts - 21 through 40 (of 45 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.