1200W įkroviklis iš serverinio maitblokio? Paprasta! (2 dalis)
|Pavyko dar keletui valandų prisėsti prie įkroviklio gamybos. Rezultatas žemiau:
Eilinį kartą sėdėjau ofise iki vėlumos (tik dabar (22:10) namo parsiradau). Daug laiko atėmė transformatorių vyniojimas (impulsinių transformatorių vyniojimas – turbūt pati šlykščiausia elektronikos pusė..). Įtampos reguliavimui daug laiko neskyriau, dabar grįžtamame ryšyje tėra paprastas potenciometras įlituotas. Teoriškai, saugiai įtampą kelti galima būtų iki kokių 90V. Didesne srove apkrauti dar nebandžiau, pajungiau tik kas po ranka pakliuvo – trys galingos infrared lempos, skirtos krosnims. Kiekviena prie 80V ima po 5A, taigi sumoje turiu grubiai 14.5A (1150W). Ištvermės testui taip pat jau nebeturėjau laiko, plius dar ir baisoka šiek tiek, nepadarius jokių matavimų. O ir ventiliatoriai numesti belekaip ant stalo – oro srautas nėra visiškai optimalus.
Savaitgalį švenčiu, taigi tolimesnius darbus bandysiu atlikti kitą savaitę. Reiks paimti dar vieną lempą ir stebėti kaip ribojama srovė (arba kaip skrenda tranzistorių gabalai)…
Sveikas, džiugu matyt, kad reikalai pajudėjo ir kad pasidalini patirtim, kaip perdaryt šiuos maitbokius. Nevienam bus naudinga. Tikriausiai jau nebedaug liko iki užbaigimo? kodėl manai, kad šiemet gali nepavyk išriedėt su šiuo žvėriuku? (čia kažkurioj temoj užsiminei..)
Gali nepavykt, nes įmonėje darbo baisiai daug…
Noreciau paklaust kaip vynioji tuos transformatorius.Paprastai ranka ar kokia kibernetika pasidares? :)
Kadangi per gyvenimą vyniojau tik kokius 30 tranflrmatorių, tikrai neapsimokėtų gamintis staklių… Tenka rankom.
P.S. komentuodamas nurodyk tikrą emeilą, nes tai padeda wordpressui filtruoti spamą (dabar pasimetė ir nežinojo ką daryt).
Sveikas, Noriu paklausti apie ličio akumuliatorius kurie naudojami įrankiuose -suktuvuose, grąžtuose, šlifuokliuose ir pan. Ar teko pasidomėti kas jų viduje? Kažkur internete buvau radęs kad kai kurie turi A123 celes. Gal verta pirkti ir ardyti?
Ir kitas dalykas.. Kiek “žalia” yra elektros energija iš saulės baterijų?
Del A123 celiu tai girdejes apie ju naudojima Black & Decker suktuvuose, bet nezinau ar jie naudojami visuose suktuvu modeliuose. Butu geriau kad eitum i foruma ir klaustum atitinkamoje temoje sukures nauja tema, ir tuo atveju jeigu neradau jau tokios sukurtos. Nes cia labai jau off-topic’as :)
Apie elektros energija is saules ir kt buvo kalbeta forume skiltyje apie piketa del naujos elektrines, ten gali prisijungti ir pratesti jeigu dar domina klausimas
Dewalt įrankai turi šitas celes, kiek žinau RC modeliuotojai tuo užsiima (perka orginalius akumuliatorius ir išiima celes) skaitosi kad geras būdas gauti kokybiškas celes.
Taip, susimaisiau del to, veliau susiradau si pavadinima dar karta bet netaisiau cia, abejojau ar filosofas gris pasiskaityti atsakymo :)
buna tu serveriniu 500w ? reiktu man toki pasidaryti 24v . procedura tokia pati ?
Žinoma kad būna. Visko dabar gamtoj egzistuoja. Klausimas tik ar gausi pigiai.
Ne, procedūra nėra tokia pati. Taipogi čia aš jokių smulkmenų nepateikiu, nes tai nėra step-by-step gidas. Atkartoti rekomenduočiau tik tiems, kas supranta ką daro.
taip radau kelis , bet jie bus 12v . tai taipogi reiks viniot trafa , ir iekos daliklio varzos .
circuit , kaip tu isardei transformatoriu ? man nevisada pavyksta , pralauzti klijus.
beto jei kainuoja 19 dolerio , o siuntimas 60 doleriu. va tas biski glumina.
Na kodėl glumina? Jei aš parduočiau metalo laužą už 100$, bet siuntimas kainuotų 5000$…?
tai nepirkciau . Nekyla ranka moketi kitiem zmonem, uztenka valstybej.
reiks ieskot skelbimu ,lietuvoje , gal pasiseks . tiktu ir atx , bet tada gali i dviratuka sumontuot kilt problemu . serverio maitinimo pailgas dizainas primtiniau .
Sveiki, kilo mintis/klausimas: ar būtinai įkroviklis turi būti izoliuojantis – išėjimas kalvaniškai atrištas nuo 230V tinklo?
Kodėl nepritaikius Busk ar Buck-Boot topologijos. Užimtu dar mažiau vietos ir svorio. O saugumas tai saugumas :) – tai krovimo momentu transporto priemonė nenaudojama ir šiaip galima nejungti korpuso prie akumuliatoriaus polių.
O, kad gaminti nuo 0 nereiktu, galime perdaryti: (ar belekokį kitą reikiamos galios) http://www.alibaba.com/product-gs/551226858/metal_halide_lamp_electronic_ballast_1000w.html?s=p
Teoriškai perdarymo irgi nedaug, 1200W lemputėms teikiama CC apie 12A ir 100V įtampa. Tai tik įtampos ribojimo reikia, kad įkrovos pabaigoje persijungtų į CV rėžimą. Didelis išėjimo įtampos diapazonas: maždaug nuo 30V iki 380V.
Tai tiek,
Ir dar… o kaip sekasi projektas, ar jau krauna akumuliatorius?
Pirmoje dalyje rašei kad bus 2,5kW kroviklis. Tai du po 1,2kW jungsi lygiagrečiai?
O kodėl ne nuosekliai- butų neprireikę trafų pervyniot, tik kažkokią bendrą abiem srovės valdymo schemą sugalvot.
Sveikas Egidijau,
Projektas (dviratis) juda labai lėtai, tačiau įkroviklis jau yra praėjęs šiokį tokį išbandymą. Pilnai įkrovė 20S1P A123 paką be jokių problemų. Tiesa, jį perdarydamas šiek tiek patingėjau ir nesumažinau srovės, kas reiškia kad galia nuo 1.2kW pakilo iki 1.5kW. Kaista, tačiau veikia. Aš jo visus vidinius radiatorius rimtai sujungiau su akumuliatoriaus dėžės aliuminiu korpusu.
Keli vaizdeliai: http://e-motion.lt/bbpress/topic/140/page/2
Tokie yra du, sujungti lygiagrečiai. Bendra krovimo galia – 3kW (vieno maitblokio dar neperdariau). Galvojau ir apie nuoseklų jungimą, bet tada vienam tektų tik 11 celių, kas reiškia apie 37V darbinę įtampą (vietoj 48V), taigi ir tik 77% pilnos galios (925W vietoj 1.2kW). O srovę pakelti dar sunkiau, daugiau komponentų keisti reikia…
Apie buck-boost neizoliuotą topologiją ir aš kažkada galvojau. Manau, padaroma. Tereikia tik nuotėkio matavimą su apsaugą įdiegti (labai paprastai padaroma). Nors kita vertus, tą patį PFC induktorių galima paversti flyback transformatoriumi ir turėti galvaninį išrišimą.